Hiába a villámgyors vezető gól, zsinórban negyedjére is kikapott az Atleti

Fran Santiago/Getty Images

Az Atlético Madrid 2-1-re kikapott a Granada otthonában szerdán, a La Liga 19. fordulójában.

Amíg mindenki Griezmann-nal és Suárezzel van elfoglalva, az Atleti csatára 100 másodperc alatt gólt lőtt
A két sztárcsatárról szól minden, mégis a portugál vált főszereplővé.

Joao Félix a második percben gólt lőtt ugyan, de Darwin Machis negyedórával később egyenlített egy távoli bombagóllal, térfélcsere után pedig Jorge Molina szerzett becsúszva egy mázlis gólt.

Ezzel egymás után negyedjére kapott ki az Atlético Madrid a bajnokságban, sorrendben a Mallorca (1-2), a Real Madrid (0-2), a Sevilla (1-2) és a Granada (1-2) állította megoldhatatlan feladat elé Diego Simeone csapatát.

Az argentin edző irányítása alatt még sosem látott mennyiségben kapja a címvédő a gólokat, legutóbbi 11 idegenbeli meccsén 16-szor talált az aktuális ellenfél Jan Oblak kapujába.

Csapata igencsak elszúrta az edző hetét, Simeone ugyanis csütörtökön lesz tíz éve, hogy az Atlético Madrid edzője lett, amivel az aktuális európai ranglista nyolcadik helyén áll. A vezetőedző szerződése egyébként 2024-ig érvényes.