Ettore Griffoni / NurPhoto / NurPhoto via AFP

Hét gól és két piros lap után a 90+9. percben még volt egy csavar az őrült olasz meccsben

A Lazio 4-4-es döntetlent játszott az Udinesével a szezon egyik legőrültebb meccsén.

Az Udinese félóra után két góllal meglógott, és mindkétszer a portugál Betót ünnepelték a társak, aki előbb fejjel volt eredményes, majd labdával is simán lefutotta a hazai védőket.

0-2 után szinte azonnal felébredt a Lazio, Felipe Anderson beadása után Immobile profitált a védők szerencsétlenkedéséből, de a félidőben már megint kettővel vezetett az Udinese, mert Molina is beköszönt Reinának.

A második félidőre mintha kicserélték volna a Laziót, előbb Pedro szépített, majd Milinkovic-Savic csavart a 16-osról mesésen a bal felsőbe.

3-3 után mindkét csapat megfogyatkozott, a Lazióból Patric, az Udineséből Molina szedte össze a második sárgáját, majd az addig folyamatosan az eredmény után futó hazai csapat átvette a vezetést, mikor hosszas videózás után megadták Acerbi fejesgólját.

De még volt egy csavar a meccsben, a tízperces hosszabbítás legvégén egy szabadrúgásból Arslan a bal felsőbe bombázott, ezzel egy pontot megmentett az Udinese. A nagy ünneplésből aztán lökdösődés lett, ami Walace számára piros lapot ért, de ez már nem változtatott a lényegen.

Serie A, 15. forduló:

Lazio – Udinese 4-4 (1-3)
gól: Immobile (34.), Pedro (51.), S. Milinkovic-Savic (56.), Acerbi (79.), illetve Beto (17., 32.), Molina (44.), Arslan (90+9.)
piros lap: Patric (57.), illetve Molina (69.), Walace (90+10.)

Torino – Empoli 2-2 (2-1)
gól: Pobega (10.), Pjaca (15.), illetve S. Romagnoli (34.), La Mantia (72.)
piros lap: Singo (32., Torino)