A Maradona-szobor felavatása után tíz perc alatt szétkapta az ellenfelet a Napoli

Antonio Balasco / Controluce via AFP

A Napoli 4-0-ra kiütötte a Laziót a Serie A 14. fordulójában, és ezzel három ponttal elhúzott a tabellán a Milantól.

Pár nappal a klublegenda Diego Maradona halálának egyéves évfordulója után a róla elnevezett stadionban egy életnagyságú szobrot is felavattak, és a ceremónia szárnyakat adott a Napoli futballistáinak.

Alig hét perc telt el, amikor Zielinski egy lecsorgót izomból bevágott, majd újabb három perc múlva Mertens küldött el egy védőt egy laza csellel, aztán a befejezésre is odafigyelt.

A Lazio egy látványos Luis Alberto-kapáslövésnél, valamint Acerbi lécen landoló fejesénél járt a legközelebb a szépítéshez, de 2-1 helyett mégis 3-0-ra alakult az eredmény, Mertens ezúttal a 16-osról emelt szenzációsan a hosszú felsőbe.

A meccs érdemi része ezzel félóra alatt le is zárult, de az utolsó percekben Fabian Ruíz egy okos lövéssel még betalált, kialakítva ezzel a 4-0-s végeredményt.