JORGE GUERRERO / AFP

Négy gólt lőtt, és élre ugrott a Real Madrid

A Real Madrid 4-1-re nyert a Granada vendégeként a spanyol labdarúgó-bajnokság 14. fordulójában.

Az első félidő derekán pár perc alatt két góllal elhúzott a Real, és mindkétszer Kroos volt az előkészítő, előbb Asensio szerzett gólt az indítása után,

majd egy szögletvariáció végén Nacho talált be.

Közelebb volt a 0-3, mint az 1-2, mégis a Granada szerezte a meccs harmadik gólját, Asensio újabb ziccerénél a gólvonalról tudott menteni egy védő, majd Luis Suárez (nem összetévesztendő az Atlético uruguayi klasszisával, ő kolumbiai) megpattanó lövésével közelebb zárkózott a hazai csapat.

A második félidő elején szép összjáték végén növelte előnyét a Real, Benzema passza után már Modric is gólt szerezhetett volna, de inkább továbbtolta a labdát Viníciusnak, akinek így csak az üres kapuba kellett gurítania.

A kétgólos hátrányban lévő Granada a 67. percben tíz emberre fogyatkozott, amikor a Viníciust hátulról felrúgó Monchut kiszórta a bíró. A meccs ezzel végképp eldőlt, de a Real tarsolyában volt még gól, Casemiro vette észre remekül a védők mögé beinduló Mendyt, aki nem tékozolta el a ziccert.

A Real a győzelemmel átvette a vezetést, és maradt is az élen, mert a Real Sociedad nem tudta megverni a Valenciát.

La Liga, 14. forduló:

Granada – Real Madrid 1-4 (1-2)
gól: L. Suárez (34.), illetve Asensio (19.), Nacho (25.), Vinícius Jr (56.), F. Mendy (76.)
piros lap: Monchu (67., Granada)

Getafe – Cádiz 4-0 (1-0)
gól: M. Olivera (7.), Cuenca (60.), Enes Ünal (81.), Jaime Mata (90+4.)

Real Sociedad – Valencia 0-0

Elche – Real Betis 0-3 (0-3)
gól: Juanmi (12.), Willian José (24., 11-esből), Fekir (27.)
piros lap: Bellerín (67., Betis)