Csak az Inter szerzett gólokat, mégis a Milan lehet boldogabb a rangadó után

Piero Cruciatti / ANADOLU AGENCY / Anadolu Agency via AFP

A Milan 1-1-es döntetlent játszott hazai pályán a címvédő Internazionaléval az olasz labdarúgó-bajnokság 12. fordulójának milánói rangadóján.

A meccsre mindkét tábor látványos élőképpel készült, az interesek a bajnoki címmel froclizták a Milan-szurkolókat,

akik azoknak az orvosoknak, nővéreknek, önkénteseknek mondtak köszönetet, akik a koronavírus-járvány alatt erőn felül teljesítettek.

Milánó nem felejt, áll a milanosok molinóján:

A meccs első fontos momentumánál a Milan egyik legstabilabb, leglabdabiztosabb játékosa, Kessié ajándékozta meg egy büntetővel az Intert, amikor a saját kapuja előtt terelgette a labdát, majd a 16-oson belül ütközött a rárontó Calhanogluval. A tizenegyest épp a török játékos vállalta el, aki a nyáron váltott klubot a városon belül, és nem jött zavarba a füttykoncerttől, a kapu közepébe bombázta a labdát.

Gyorsan jött a válasz, Tonali szabadrúgása után Tomori ünnepelt a leghevesebben, de a labda De Vrij fejéről került az Inter kapujába.

A Milannak volt még ajándéka, Ballo-Touré előbb nem találta, hol a labda, majd felrúgta Darmiant, de a második Inter-büntetőnél Tatarusanu túljárt Lautaro Martínez eszén.

A kihagyott tizenegyes ellenére a félidő vége az Interé volt, Ballo-Touré némileg jóvátette a hibáját, amikor a gólvonalról mentette Barella lövését, majd Martínez lőtt centikkel a jobb sarok mellé.

A második félidő nagy részében a tabellán a Milanhoz hétpontos hátrányban lévő Inter dominált, a legnagyobb lehetőség a csereként beállt Vidal előtt adódott, de Kalulu nagyot blokkolt. Aztán a hajrára felpörgött a Milan, Ibrahimovic szabadrúgását Handanovic tolta ki, majd Saelemaekers találta el a jobb kapufát, a kipattanónál pedig Kessié eltörte a labdát.

Maradt az 1-1, a Milan ezzel továbbra is veretlen, ahogyan a Veronával szintén 1-1-et játszó Napoli is, amelynek ugyanannyi pontja van, mint a piros-feketéknek.