A West Ham elvette a Liverpool veretlenségét

Jose Breton / NurPhoto / NurPhoto via AFP

A West Ham megszakította a Liverpool 25 meccses veretlenségi sorozatát, és ezzel meg is előzte a Premier League-ben.

Ferguson kiválasztottja, gúny tárgya, londoni főnix: David Moyes edzői feltámadása
David Moyes a Genk–West Ham United (2-2) mérkőzéssel lépett be a futballedzők „ezredeseinek” körébe. A londoniak trénerének feltámadásához hasonlót kevés szakember tudott bemutatni.

Nagyon rosszul kezdődött a meccs a Liverpool számára, mindössze négy perc telt el, amikor Fornals szögleténél az Ogbonna által megzavart Alisson a saját kapujába tessékelte a labdát.

A meccs után Jürgen Klopp nehezményezte, hogy megadták ezt a gólt, mert szerinte szabálytalankodtak a kapusával. Nem ez volt az egyetlen vitatott jelenet, mert Cresswell nagyon csúnyán beleszállt Hendersonba, de megúszta sárgával,

igaz, a másik oldalon Jota is levonulhatott volna, amikor arcon könyökölte Ogbonnát.

A félidő végén egyenlített a Liverpool, Alexander-Arnold gyönyörű szabadrúgásgólt szerzett.

A második félidőben Bowen tökéletes kiugratása után Fornals révén visszavette a vezetést a West Ham,

majd jött egy újabb veszedelmes szöglet, ami után Zouma fejese mindent eldöntött.

Bár Origi még szépített, odalett a Liverpool veretlensége, és ezzel minden csapatnak van már legalább egy veresége a PL-ben. Ha a Liverpool legalább egy döntetlent kiharcolt volna, akkor a 26 meccces veretlenségi sorozattal klubrekordot állított volna fel.