Annyi gólt lőtt a portugál U21-es csapat, hogy szükség volt az eredményjelző kezelőjének kreativitására

Valter Gouveia / NurPhoto / NurPhoto via AFP

Nem elírás: a portugál U21-es válogatott Eb-selejtezőn 11-0-ra győzött Liechtenstein ellen.

A portugálok a 8. percben már 2-0-ra, az első negyedóra után pedig 4-0-ra vezettek, a félidőben 9-0 állt az eredményjelzőn. A tizedik hazai gól a 62. percben született meg, és mivel az eredményjelzőn kétszámjegyű gólmennyiséget nem tudtak megjeleníteni, orvosolni kellett a problémát.

A portugáloknál a Benficában játszó Goncalo Ramos négyszer talált be, de kitett magáért a 2 góllal és 2 gólpasszal záró Fábio Silva (Wolverhampton), valamint a három gólban szerepet vállaló Nuno Tavares (Arsenal) is.

A portugálok kettőből kettőt nyertek a csoportban, míg Liechtenstein négy meccs után 0 ponttal, mínusz huszonnyolcas gólkülönbséggel utolsó.

A kiemelt képen Fábio Vieira és Fábio Silva látható.