Nemzetközi foci bajnokok ligája

Az örmény bajnok mutatta meg, hogyan kell tökéletesen cserélni

Facebook.com/gapnomads

Az örmény FC Alashkert hosszabbítás után 1-0-ra legyőzte a walesi Connah’s Quay Nomads csapatát a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtezőjének első fordulójában.

Két piros lappal fejezte be a meccsét a Fradi következő BL-selejtezős ellenfele
Az egyik játékosnak három perc is elég volt, hogy kiállíttassa magát.

Sokáig úgy tűnt, hogy a walesi 2-2-s döntetlen után 0-0-t játszó Alashkert lehet az első csapat, amelyik nem tud továbbjutni, mivel eltörölték az idegenben szerzett több gól szabályát. A 112. percben azonban beállt Vincent Bezecourt és az első akciójából gólt szerzett, amellyel továbblőtte csapatát a BL-selejtezőben.

Az így kieső walesi csapat egyébként azzal a Pristinával meccsel legközelebb, amelyet a Ferencváros búcsúztatott 6-1-s összesítéssel. A nap további mérkőzésein kettős győzelmet ünnepelhettek a továbbjutók, a lengyel Legia Warszawa 2-0-ra nyert a norvég Bodö/Glimt ellen, a kazah Kairat Almati 2-0-ra verte a Makkabi Haifát, míg a Neftcsi újra 2-1-s győzelmet aratott a Dinamo Tbiliszi fölött.

Eredmények – Bajnokok Ligája, selejtezők, 1. forduló, visszavágó

FC Alashkert (örmény)-Connah’s Quay Nomads (walesi) 1-0 (0-0, 0-0, 0-0) – hosszabbítás után
Továbbjutott: az Alashkert, 3-2-es összesítéssel.

Legia Warszawa (lengyel)-FK Bodö/Glimt (norvég) 2-0 (1-0)
Tj.: a Legia kettős győzelemmel, 5-2-es összesítéssel.

Neftcsi PFK (azeri)-Dinamo Tbiliszi (georgiai) 2-1 (0-0)
Tj.: a Neftcsi PFK kettős győzelemmel, 4-2-es összesítéssel.

Kairat Almati (kazah)-Makkabi Haifa (izraeli) 2-0 (1-0)
Tj.: a Kairat Almati, 3-1-es összesítéssel.