Megcsinálta, hét év után ismét bajnok lett az Atlético

Jose Breton / NurPhoto / NurPhoto via AFP

Ugyan ráhozta szurkolóira a szívbajt, végül győzött a Real Valladolid otthonában az Atlético Madrid labdarúgócsapata, és 2014 után ismét bajnok lett.

46 éves korában meghalt a Barcelona egykori kapusa
Francesc Arnau, a Real Oviedo sportigazgatójaként dolgozott.

Diego Simeone csapata kétpontos előnyről várta az utolsó fordulót, azonban meglepetésre a kiesés elkerülésért küzdő Real Valladolid szerzett vezetést a 18. percben Óscar Plano szép kontráját követően (1-0).

A második félidőben azonban jött a fordulat, előbb az 57. percben Ángel Correa egyenlített, majd a 67. percben Luis Suárez nem csupán a mérkőzést, de a bajnoki címet is eldöntötte (1-2).

Amíg vesztésre állt az Atlético, bizakodhatott a Real, azonban a másik fővárosi csapat hazai környezetben ugyancsak hátrányba került: a 20. percben Yeremi Pino révén a Villareal szerzett vezetést (0-1).

A hajrában ugyan sikerült a fordítás, hiszen a 87. percben Karim Benzema, a 92. percben Luka Modric is betalált, de a 2-1-es győzelem ezúttal kevés volt az aranyéremhez.

A harmadik helyet a Barcelona szerezte meg, amely Anoine Griezmann 81. percben szerzett góljával 1-0-ra nyert az Eibar vendégeként.

La Liga, 38. (utolsó forduló)

Real Valladolid – Atlético Madrid 1-2 (1-0)
gól: Plano (18.), illetve Correa (57.), L. Suárez (67.)

Real Madrid – Villarreal 2-1 (0-1)
gól: Benzema (87.), Modric (92.), illetve Pino (20.)

Celta Vigo – Real Betis 2-3 (1-0)
gól: Aspas (32., 11-esből), Méndez (49.), illetve Iglesias (53., 11-esből), Fekir (69.), Ruiz (73.)