Bíróságra megy a Barca vezetőedzője eltiltása miatt

Pedro Salado/Quality Sport Images/Getty Images

A spanyol sportbírósághoz (TAD) fordul Ronald Koeman eltiltása miatt az FC Barcelona, írja az MTI.

A spanyol szövetség (RFEF) egy héttel ezelőtt büntette meg a holland szakvezetőt, miután a múlt csütörtökön pótolt és a Granada ellen 2-1-re elveszített bajnokin A 63. percben a bíró szerint megalázó hangnemben beszélt a negyedik játékvezetővel, ezért piros lapot kapott.

Az eltiltás miatt vasárnap a Valencia otthonában 3-2-re megnyert meccsen Koeman nem ülhetett le a katalánok kispadjára, és mivel az RFEF szerdán elutasította a klub fellebbezését, a listavezető Atlético Madrid elleni szombati rangadót is ki kell hagynia.

A holland edző szerint nem volt sértő amit mondott, egyszerűen személyeskedésről van szó. Koeman azt is elmondta, reményei szerint Mateu Lahoz úgy vezeti majd meg a meccset, hogy ne kelljen a játékvezetőkről beszélnie.

Négy fordulóval az idény vége előtt az Atléticónak 76, a címvédő Real Madridnak és a Barcelonának 74-74 pontja van.