Eléggé tematizálja az Európai Szuperliga megalapítása a nemzetközi sportéletet, sőt még politikusok is megnyilvánultak már a tervezett, zárt bajnokság kapcsán, ahol Európa topcsapatai játszanának egymással. Egyelőre kisebbségben vannak azok, akik támogatják a sorozatot, az érintettek egyelőre semlegesen reagáltak, bírálóból viszont szép számmal akad.
Thomas Tuchel például a Szuperligát megalapító 12 alapító klub egyikének, a Chelsea-nek vezetőedzője, ő például arról beszélt a keddi bajnokit megelőző sajtótájékoztatón, hogy bízik a vezetőkben, az ő feladata, hogy a legnehezebb sorozatokban szerepeljen a csapattal. Ő mindössze vasárnap óta tudott a tervről.
Nem vettem részt a folyamatban, és a játékosaim is kimaradtak belőle. Az én szerepem az edzői feladatok ellátása, és holnap fontos bajnoki vár ránk. Ugyanakkor bízom abban, hogy a Chelsea a helyes döntést hozza meg.
Az Atlético Madridot irányító Diego Simeone is érintett, ő úgy reagált, ott vezeti a csapatot, amelyik versenyben elindul majd. Ő is abban bízik, hogy klubja a legideálisabb út mellett teszi le voksát.
Az érintett edzők visszafogott megnyilvánulási mellett a profi labdarúgók nemzetközi szakszervezete (FIFPro) már konkrétabban fogalmazott: úgy látják, hogy
A szervezet egyben felhívta a figyelmet, hogy a játékosokat továbbra csak eszközként használják a tárgyalások során. A FIFPro határozottan ellenez minden olyan intézkedést, amely a futballisták jogait akadályozná, így a nemzeti csapatokból való kizárást is.
A spanyol élvonal és a Bajnokok Ligája spanyolországi közvetítési jogait birtokló Mediapro vállalat vezetője szerint a Szuperliga ügye nem vihető sikerre, miután a nemzetközi televíziós társaságoknak 2024-ig szerződésük van az UEFA-val, márpedig ebből egyik vállalat sem fog kilépni. Jaume Roures meglátásai alapján a jelenlegi helyzet mindössze nyugtalanságkeltésre alkalmas, írja az MTI.
Eközben számos korábbi játékos és edző fogalmazott meg éles kritikát a tervezettel kapcsolatban (például Gary Neville, aki úgy fogalmazott, undorodik a Manchester Unitedtől és a Liverpooltól), akárcsak az érintett klubok szurkolói. A Unitedet az európai topklubok közé emelő edzőlegenda, Sir Alex Ferguson szerint
Sarkos a véleménye van a norvég válogatott szövetségi kapitányának, Stale Solbakkennek, akit a vg.no kérdezett meg a Szuperligáról. Ő pár csapat részvételét kérdezte meg.
A Juventus az elmúlt években kiesett a Lyon, a Porto és az Ajax ellen. Mi a francért akarnak elindulni ebben a sorozatban? Az Arsenal és a Tottenham jelenleg nincs Európa 20-30 legjobb csapata között.
Karl-Heinz Rummenigge, a Bayern München ügyvezető elnöke közölte, nem hisz a Szuperliga gazdasági célkitűzéseiben.
„Nem gondolom, hogy megoldja a klubok anyagi problémáit, amelyeket a koronavírus-járvány okozott. A mi klubunk nem vett részt a Szuperliga eltervezésében, mert meggyőződésünk, hogy a futball jelenlegi helyzete komoly alapokat biztosít” – jelentette ki a bajorok ügyvezetője, hozzátéve, üdvözli az UEFA által bejelentett BL-reformot, benne a versenynaptár kibővítésével.
A módosított csoportkör több izgalmat ígér. Egyben szolidaritásra szólítom fel az európai klubokat, hogy hozzák összhangba a bevételeket a játékosok és ügynökök fizetésével, mert így ésszerűbbé alakítható a kontinens labdarúgása.
A Szuperligát hat angol – Manchester United, Arsenal, Liverpool, Tottenham Hotspur, Chelsea, Manchester City –, három olasz – Juventus, AC Milan, Internazionale – és három spanyol – Real Madrid, FC Barcelona, Atlético Madrid – sztárklub hozta létre, elsőszámú vezetője pedig Florentino Pérez, a Real Madrid elnöke lett.