Nemzetközi foci bajnokok ligája

Ennyire fiatal gólszerzők eddig csak egyszer parádéztak a BL-ben

Ralf Ibing / augenklick/firo Sportphoto / dpa Picture-Alliance via AFP

Nem akármilyen bravúr történt a szerdai Dortmund–Manchester City labdarúgó Bajnokok Ligája-negyeddöntő visszavágóján: a sorozat történetében mindössze másodszor fordult elő, hogy két 21 év alatti játékos ugyanazon az egyenes kieséses meccsen gólt szerezzen.

A Liverpool csak riogatott, a Real és a City jutott BL-elődöntőbe
A Real Madrid simán, a Manchester City némi izgalmat követően lépett tovább az elődöntőbe. Előbbi csapatra a Chelsea, utóbbira a PSG vár majd.

A dortmundiak a tavaly nyáron a Birmingham Citytől megvásárolt 17 éves Jude Bellingham révén szereztek vezetést, majd az egyenlítés után a 20 éves Phil Foden találata hozta meg az angolok 2-1-es sikerét.

Korábban ilyen bravúrra csak egyszer volt példa: 2017. április 12-én a Dortmund-Monaco (2-3) BL-negyeddöntő első mérkőzésén Ousmane Dembélé és Kylian Mbappé (utóbbi kétszer) volt eredményes.