Shaun Botterill/Getty Images
Élő Nemzetközi foci

A Liverpool csak riogatott, a Real és a City jutott BL-elődöntőbe

Bár akadtak nagy helyzetei, a Liverpool végül 0-0-s döntetlen játszott otthon a Real Madriddal, így az első mérkőzésen elszenvedett kétgólos veresége miatt kiesett. A Manchester City hátrányból fordítva verte a Borussia Dortmundot és kettős győzelemmel jutott be a Bajnokok Ligája elődöntőjébe. A Chelsea és a PSG lesz még ott a négy között.

Liverpool – Real Madrid 0-0

Érdekes felvezetése volt a mérkőzésnek: a kétgólos előnyben lévő spanyol csapatot szállító buszt megdobálták az angol drukkerek, a jármű egyik ablaka be is tört.

Ezek után a Pool nagyon bekezdett, Courtois-nak kellett lábbal védenie már a második percben. A liverpooli taktika ült, szinte végig sikerült nyomás alatt tartani a vendégek kapuját, de vagy a Courtois irányította védelem volt a helyén, vagy a hazai támadók választottak rossz megoldást. Közben egy kontrából Benzema kapufát lőtt.

A második félidőben is elsősorban a Liverpool próbálkozott, azonban hiába hiányzott a madridi védelem alapemberei közül több játékos, mégis sikerült lenullázni a hazaiakat. A Real Madrid összességében magabiztosan jutott tovább, nem volt olyan pillanata a párharcnak, amikor hátrányban lett volna.

Hiába nyert a Bayern München Párizsban, mégis kiesett a BL-ből
A legjobb nyolc között búcsúzott a címvédő.

Borussia Dortmund – Manchester City 1-2

A másik szerdai negyeddöntős visszavágón negyedóra után továbbjutásra állt az otthon játszó Dortmund, amely az első meccsen 2-1-es vereséget szenvedett Manchesterben. Ezúttal Jude Bellingham révén előnybe került a német csapat, az Opta adatai alapján

a 17 éves és 289 napos angol a BL történetének második legfiatalabb gólszerzője az egyenes kieséses szakaszban.

Negyven percen át érezhette magát továbbjutónak a Dortmund, tíz perccel a szünet után Rijad Mahrez – kezezésért megítélt büntetőből – egyenlített, így december 12-e óta továbbra is minden idegenbeli meccsén lőtt legalább egy gólt a City. Egy jobboldali szöglet után Phil Foden 16-oson kívülről eleresztett lövésével nemcsak a továbbjutást, de a kettős győzelmet is megszerezték a manchesteriek.

A gólok:

Az elődöntőben a Manchester City a Paris Saint-Germainnel találkozik, míg a Real Madridra a Chelsea vár majd.

Bajnokok Ligája-negyeddöntő, 2. mérkőzés

Borussia Dortmund (német)-Manchester City (angol) 1-2 (1-0)
gól: Bellingham (15.), illetve Mahrez (55. – tizenegyesből), Foden (75.)

Továbbjutott: a Manchester City kettős győzelemmel, 4-2-es összesítéssel.

FC Liverpool (angol)-Real Madrid (spanyol) 0-0
Tj.: a Real Madrid, 3-1-es összesítéssel.

A Real Madrid kiverte a Liverpoolt a Bajnokok Ligájából

Bár akadtak nagy helyzetei, a Liverpool végül 0-0-s döntetlen játszott otthon a Real Madriddal, így az első mérkőzésen elszenvedett kétgólos veresége miatt kiesett. A Manchester City hátrányból fordítva verte a Borussia Dortmundot, így kettős győzelemmel jutott be a Bajnokok Ligája elődöntőjébe. A Chelsea és a PSG lesz még ott a négy között.