Ibrahimovic úgy adott gólpasszt, ahogy csak neki jut eszébe

NILSSON NILS PETTER / Aftonbladet / TT NYHETSBYRÅN / TT News Agency via AFP

Ahogy arra számítani lehetett, egyelőre telitalálat Zlatan Ibrahimovic visszatérése a svéd válogatottba. A 39 éves csatár a 2016-os Európa-bajnokság után vonult vissza a nemzeti csapattól, ám most a vb-selejtezőkre újra csatlakozott, a grúzok elleni nyitányon ő adta a győztes gólnál az asszisztot és a Koszovó elleni mérkőzésből is gólpasszal vette ki a részét: egy lehulló labdát tett maga mögé furcsa mozdulattal a 12. percben, Augustinsson pedig a kapuba lőtt. Ezzel vezettek a svédek 1-0-ra, végül 3-0-ra nyertek.

A német válogatott Bukarestben nyert szűken, mert bár több gólhelyzete is volt, egyedül Gnabry talált be, a 17. percben lőtte a találkozó egyetlen találatát. Ennek a csoportnak az érdekessége egyébként az örmények Izland elleni 2-0-s győzelme volt, előbbi csapat hibátlan két forduló után, utóbbi nem szerzett még pontot és 0-5-ös gólkülönbséggel áll.

A németek sorozatban a 35. vb-selejtezőjüket vívták meg veretlenül, legutóbb 2001. szeptember 1-jén veszítettek Anglia ellen.

A ferencvárosi Zubkovval a kezdőben (58 percet játszott) felálló Ukrajna, amilyen boldog lehetett a franciák elleni döntetlennel, most annyira bosszankodhatott a Finnország elleni iksz miatt: Moares 80. percben szerzett góljára Pukki a 89. percben válaszolt tizenegyesből, így alakult ki az 1-1-es végeredmény.