Kirill KUDRYAVTSEV / AFP

Dani Olmo a 92. percben mentette meg a spanyolok becsületét

A San Marino elleni sima hazai győzelem után Albániában is győzött az angol labdarúgó-válogatott, amely két forduló után hibátlanul áll a magyarok I csoportjában.

A vezetést a 39. percben Harry Kane szerezte meg, aki Luke Shaw bal oldali beadását követően fejelte a labdát a kapu bal oldalába (0-1).

A 62. percben egy hátul eladott labdára lecsaptak az angolok, végül Mason Mount emelt szépen a hálóba (0-2).

A B csoportban a grúzok nagyszerűen, taktikusan futballoztak a spanyolok ellen, és nagy meglepetésre a 43. percben meg is szerezték a vezetést Kvica Kvarackelia révén (1-0).

A vendégek az 56. percben Ferran Torres révén egyenlítettek (1-1).

Úgy tűnt, az eredmény már nem változik, de a 92. percben a csereként beállt Dani Olmo távoli lövése utat talált a hálóba (1-2).

A hazaiaknál a kezdőcsapatban kapott helyet a Ferencváros védője, Lasha Dvali, illetve a Fehérvár csatára, Budu Zivzivadze, de csereként pályára lépett a 71. percben az újpesti Giorgi Beridze is.

Az F csoportban Dánia 8-0-ra kiütötte Moldovát, amely 2019. június 8-a óta nem tud nyerni (akkor Andorrát verte 1-0-ra), a mérlege 3 döntetlen és 14 vereség.

A J csoportban Örményország két forduló után százszázalékos: a Liechtenstein elleni 1-0-s siker után egy sokkal értékesebb, Izland elleni 2-0-s sikerült összehoznia Joaquín Caparrós kapitány tanítványainak.

Vb-selejtező, 2. forduló

B csoport
Grúzia – Spanyolország 1-2 (1-0)
gól: Kvarachelia (43.), illetve F. Torres (56.), Dani Olmo (92.)

F csoport
Dánia – Moldova 8-0 (5-0)
gól: Dolberg (19., 48, a másodikat 11-esből), Damsgaard (22., 29.), Stryger Larsen (35.), M. Jensen (39.), Skov (81.), Ingvartsen (89.)