Marco Vasini / MTI / AP
Élő Magyar foci

Megszenvedett a válogatott a San Marinó-i győzelemért

Két büntetőt belőtt, egyet kihagyott a magyar labdarúgó-válogatott, amely végül Szalai Ádám, Sallai Roland és Nikolics Nemanja góljaival 3-0-s győzelmet aratott San Marinóban a világbajnoki selejtezők 2. fordulójában.

A csütörtöki, lengyelek elleni mérkőzéshez képest hét helyen változtatott Marco Rossi szövetségi kapitány: a védelemben Willi Orbán és Szalai Attila, míg a csatársorban Sallai Roland és a csapatkapitány Szalai Ádám őrizte meg helyét.

Lassú csordogálással kezdődött meg a mérkőzés, ha nincs a San Marinó-i védő, Manuel Battistini buta szabálytalansága Sallaival szemben, ki tudja, meddig maradtunk volna gól nélkül.

Így viszont Szalai Ádám köszönte a lehetőséget és megszerezte a vezetést (0-1).

Az előnyünk nőhetett is volna, a 20. percben Sallai 18 méteres szabadrúgása a sorfalban felugró Filippo Fabbri kezén pattant meg, ez is tizenegyes. Ezúttal Sallai vállalta, de a jobb alsó sarokra vetődő Elia Benedettini ujjheggyel szögletre tolta a labdát.

A félidő második felében még Szalai Ádám szerzett egy gólt, de azt les miatt a bíró érvénytelenítette. Hiába volt 78 százalékban a magyaroknál a labda, a szünet előtt akadtak olyan pillanatok, amikor már a hazaiak is tudták kicsit játszadozni.

A szünetben Rossi behozta Nikolics Nemanját és Kalmár Zsoltot, de sok haszna nem volt: ugyan birtokoltuk a labdát, de ilyen betömörülő, a 16-oson belül élethalál harcot folytató ellenféllel szemben egyikük erőssége sem domborodhatott ki.

Egészen a 71. percben, amikor aztán megtört a jég, Botka Endre előreívelt labdájára a kapus rosszul mozdult ki, Sallai pedig öt méterről a hálóba fejelt (0-2).

A végére még jutott egy újabb büntető, azt Nikolics Nemanja harcolta ki, és lőtte be (0-3).

A kötelező győzelem megvolt, jöhet a keddi, andorrai fellépés.

A csoport másik mérkőzésén Lengyelország 3-0-ra verte Andorrát.

Vb-selejtező, I csoport, 2. forduló

San Marino – Magyarország 0-3 (0-1)
Serravalle, zárt kapu
v.: Walsh (skót)
San Marino: E. Benedettini – Manuel Battistini, Fabbri, Brolli, D. Rossi, Palazzi – Lunadei (Zonzini, 53.), E. Golinucci, Mularoni – N. Nanni (Hirsch, 80.), F. Berardi (Bernardi, 80.)
Magyarország: Dibusz – Botka, Orbán, Szalai A. – Nego (Kalmár, 46.), Sigér, Gazdag (Kleinheisler, 62.), Cseri (Nikolics, 46.), Varga K. (Varga R., 72.) – Sallai, Szalai Á. (Géresi, 85.)
gól: Szalai Á. (13., 11-esből), Sallai (71.), Nikolics (88., 11-esből)

Lengyelország – Andorra 3-0 (1-0)
gól: Lewandowski (30., 55.), Swiderski (88.)

Albánia – Anglia 0-2 (0-1)
gól: Kane (38.), Mount (63.)

Az állás:
1. Anglia 6 pont
2. Lengyelország  és Magyarország 4-4 (6-3)
4. Albánia 3
5. Andorra 0 (0-4)
6. San Marino 0 (0-8)

Megküzdöttek Szalaiék a három pontért San Marinóban

Végig hatalmas mezőnyfölényben futballozva 3-0-s győzelmet aratott a magyar labdarúgó-válogatott San Marino ellen a világbajnoki selejtezők második fordulójában. Az első félidőben Szalai Ádám szerzett vezetést tizenegyesből, majd ugyan Sallai Roland kihagyott egy büntetőt, a második félidőben egy fejesgóllal növelte az előnyt, a végeredmény Nikolics Nemanja állította be – ugyancsak tizenegyesből.

Újoncot avatunk

Szalai Ádám helyére Géresi Krisztián állt be, aki először játszik a válogatottban.

Micsoda helyzet!

Botka beadását Kalmár fejelte kapura, de egy védő a gólvonalról mentett, majd Sallai duplázhatott, de a hazai kapus óriást védett.

Újabb lehetőség

Kalmár tette vissza szépen a labdát, Kleinheisler 17 méterről a léc fölé bombázott.

SALLAI! 0-2

Na végre, Botka előreívelt labdájára a kapus rosszul mozdult ki, Sallai pedig öt méterről a hálóba fejelt (0-2).

Tiszta vízilabda

Hiába van nálunk a labda, olyan az egész, mint egy pólómeccs: körbejár a labda jobbról balra, majd balról jobbra.

Nagy helyzet

Kalmár ugratta ki nagyszerűen Kleinheislert, aki 11 méterről kapásból lőtt… a jobb kapufa mellé vagy öt méterrel. Ejh!

Lewandowski duplázott

Varsóban már 2-0-ra vezetnek a lengyelek Andorra ellen, Rpbert Lewandowski a 30. perc után az 55. percben is betalált.

Nagyot védett a hazai kapus

Nikolics, Gazdag, majd Szalai Ádám volt a labda útja, a mainzi csatár ziccerét Benedettini  bravúrral  védte.

Szünet

A hajrában már néha a hazaiak is tudnak passzolgatni. A félidő 1-0 ide, a második félidőben jobb játékot remélünk.

Lengyel előny

A csoport másik mérkőzésén a lengyelek is vezetnek, Varsóban ki más találhatott volna be Andorra kapujába, mint Robert Lewandowski?

Ismét egy helyzet

Ismét Szalai Attila került helyzetbe, de Cseri szabadrúgását magasan a kapu fölé fejelte.

Már lesgólunk is van

Egy középre ívelt labdát Szalai Attila fejelt vissza, Szalai Ádám közelről a hálóba lőtt – de a játékvezető jelezte, előbbi lesen volt.

Újabb büntető

Sallai 18 méteres szabadrúgása a sorfal egyik tagjának kezén csattant, újabb tizenegyes.

Tizenegyest kaptunk - 0-1

Sallai betört a 16-oson belülre, Battistini akasztotta. A büntetőt Szalai Ádám a bal sarokba lőtte (0-1).

Első lövés

Első próbálkozás: Sallai pattogós, lassuló lövése nem okozott gondot a hazai kapusnak.

Szegény San Marino

San Marino legutóbb 2002. április 28-án nyert mérkőzést,. akkor Liechtensteint verte 1-0-ra, azóta mindössze három 0-0-t könyvelhetett el sikerként: 2014-ben Eb-selejtezőn Észtország, tavaly pedig Liechtenstein és Gibraltár ellen ért el gól nélküli döntetlent.

Gólt legutóbb Filippo Berardi szerzett, még 2019. november 16-án, Kazahsztán ellen.

A cikkhez ide kattintva szólhatsz hozzá.