Élete első Barcelonában rúgott gólja talán pályafutása legszebbje is lesz

Az FC Barcelona 2-0-ra nyerni tudott az Osasuna vendégeként a La Liga 26. fordulójában.

A jóval esélyesebb katalán sztárcsapat a 30. percben került előnbe, amikor Lionel Messi káprázatos labdával találta meg a felfutó Jordi Albát, aki a tizenhatoson belülre érkezve a léc alá bombázott.

A meccs jelenetére azonban egészen a 83. percig kellett várni. Ekkor a Busquets helyére becserélt, mindössze 18 éves Ilaix Moriba veterán csatárokat megszégyenítő higgadtsággal becsapott egy védőt, majd az Osasuna játékosainak sűrűjéből ballal a jobb fölső sarokba lőtt.

Ez volt Moriba első gólja a felnőttcsapatban, korábban az Alavés (5-1) és a Sevilla (2-0) elleni bajnokikon is beállt csereként, mindkét találkozón kiosztott egy-egy gólpasszt. Ronald Koeman együttese immáron 16 mérkőzés óta veretlen a La Ligában, ráadásul idegenben sorozatban a nyolcadik bajnokiját nyerte meg.