Az előzőt még le sem játszotta, de már megint kupadöntős a Bilbao

JOSE JORDAN / AFP

A Barcelona után az Athletic Bilbao is hosszabbításban vívta ki a döntőbe jutást, miután a Király Kupa elődöntőjében 2-1-re győzött a Levante elleni visszavágón.

Már megint honnan jött vissza a Barcelona
A Sevilla eldönthette volna, de büntetőt hibázott, a katalánok hosszabbításban bejutottak a Király-kupa döntőjébe.

Az első mérkőzés 1-1-es döntetlent hozott, a visszavágón pedig már a 17. percben vezetés szerzett Roger Martí góljával a hazai Levante. A 30. percben Raúl García büntetőből egyenlített, és több gól már nem is esett a kilencven perc során, jöhetett a hosszabbítás.

A ráadás második félidejében Alejandro Berenguer távoli lövése a jobb kapufáról vágódott a hálóba (1-2), ezzel a Bilbao 39. alkalommal jutott be a döntőbe.

A csapatra így áprilisban két finálé is vár, hiszen a koronavírus miatt tavalyról idén április 3-ra halasztott fináléban is érdekelt lesz, csak akkor a Real Sociedad lesz az ellenfél.