Josep LAGO / AFP

Már megint honnan jött vissza a Barcelona

Hiába nyerte meg a Király-kupa elődöntőjének első mérkőzését 2-0-ra a Sevilla, ez kevésnek bizonyult a Barcelona elleni visszavágón.

Miért tartóztatták le a Barcelona korábbi elnökét?
Josep Maria Bartomeut hétfőn állították elő, az éjszakát a rendőrségen töltötte. Egy napra rá szabadon engedték, de még vallomást kell tennie a bíróságon.

A katalánok a 12. percben megszerezték a vezetést Ousmane Dembélé révén, és sokkal veszélyesebben futballoztak. Az újabb gól azonban nem akart megszületni, pedig a 67. percben Jordi Alba a lécet is eltalálta.

Aztán a 71. percben a Sevilla jutott büntetőhöz, de Lucas Ocampos lövését Marc-André ter Stegen kapus kivédte.

A Sevilla nem bírta kihúzni, a 94. percben Gerard Piqué fejesével 2-0-ra alakult az eredmény.

Jöhetett a hosszabbítás, amelynek elején a dán Martin Braithwaite fejese átcsúszott a kapus alatt – 3-0, a Barcelona ezt már nem adta ki a kezéből, és kiharcolta a döntőbe jutást.

A másik ágon a Levante és a Bilbao 1-1-ről folytatja csütörtökön.