Megvan a Hertha első pontja Dárdaival

Ralph ORLOWSKI / POOL / AFP

Bár sokáig hátrányban volt, végül egy pontot elhozott Stuttgartból a Hertha BSC. A berlini csapatnak ez volt a mostani idényben a harmadik meccse Dárdai Pállal, és először jött össze a pontszerzés.

A Hertha-játékosa, Luca Netz az első lövési kísérletnél eltörte a labdát, de így járt jól:

A Herthának 18 pontja van, de csak egy ponttal előzi meg az osztályozós helyen álló Bielefeldet, amely két meccsel kevesebbet játszott.

A Szalai Ádámmal felálló Mainz kétgólos hátrányba került a Leverkusen otthonában, aztán a hajrában sikerült kiegyenlítenie a vendégcsapatnak, de a magyar csatár ekkor már nem volt a pályán, mert a 83. percben lecserélték.

A Sallai Rolandot sérülés miatt nélkülöző Freiburg Brémában végzett döntetlenre, a negyedik szombat délutáni meccsen pedig nem szakadt meg Jadon Sancho nagy sorozata: ha az angol szélső gólt szerzett bajnokin, akkor egyszer sem kapott ki a Dortmund.

Igaz, a Hoffenheim elleni 2-2 csalódást jelent a BL-indulásért hajtó, de csak a hatodik helyen álló Dortmundnak, amelyben Erling Haaland szerezte a második gólt, akit azért támadtak a vendégjátékosok, hogy miért nem rúgta ki a labdát, hiszen egy Hoffenheim-futballista a földön volt.

Hozzá kell tenni, miután Moanesz Dabbur a földre került, a Hoffenheim sem rúgta ki a labdát, csakhogy aztán eladták, Haaland pedig nem volt rest kihasználni a ziccert. Ez volt a norvég támadó 15. bajnoki gólja idén.