Ilyen kínos meglepetésre nem számított a Bayern München

MARTIN MEISSNER / AP/POOL / dpa Picture-Alliance via AFP

Úgy tűnt, könnyedén lerendezi a 15. forduló nyitó mérkőzését a Bayern München, de hiába vezetett szűk félóra alatt már két góllal, végül kikapott a Borussia Mönchengladbach vendégeként.

Minden idők legrosszabb Bundesliga-csapata nem akar lemondani a rekordjáról
Pedig a Schalke már nagyon közel áll ahhoz, hogy csatlakozzon hozzá.

A bajorok a 20. percben szereztek vezetést, miután egy kis videózás után a játékvezető úgy ítélte meg, Neuhaus kézzel ért a labdához a tizenhatoson belül. Lewandowskit a közjáték nem zavarta meg (0-1).

Hat perc múlva Goretzka szerzett labdát, és 16 méterről óriási gólt lőtt (0-2).

A hazaiak a 35. percben szépítettek, Stindl passzát követően Hofmannt okosan lőtt a jobb alsó sarokba (1-2).

Beindult a ’Gladbach, a 45. percben újra Stindl és Hofmann játszott össze, utóbbi góljára a VAR is rábólintott (2-2).

Szünet után azonnal vezetést szerzett a hazai csapat – ezúttal Neuhaus bombázott a 16-osról a kapuba (3-2) – és ez az előny kitartott a mérkőzés végéig.

Bundesliga, 15. forduló

Borussia Mönchengladbach – Bayern München 3-2 (2-2)
gól: Hofmann (35., 45.), Neuhaus (48.), illetve Lewandowski (20., – 11-esből), Goretzka (26.)