Ilyen varázslatos feltámadásra is képes a Bayern München

Andreas GEBERT / POOL / AFP

Egészen pazar 50 percet produkált a kieső helyen álló Mainz a Bayern München otthonában, a Szalai Ádám nélkül kezdő vendégek ugyanis kétgólos előnyre tettek szert, végül nagyon sima vereséget szenvedtek.

Nem hozott csodát az újév, megint kikapott a Schalke
Egy mérkőzésre van negatív rekord.

A Mainz az első félidőben minden téren felülmúlta ellenfelét, Jonathan Burkardt és Alexander Hack góljai mellett több helyzet is kimaradt.

0-2 után a második félidő elején el is dőlhetett volna a mérkőzés, azonban Danny Latza a kapufát találta el.

Az 50. percben aztán beindult a Bayern: Joshua Kimmich szépített, az 56. percben Leroy Sané egyenlített, és ugyan egy gólt les miatt elvett a játékvezető, a 70. percben Niklas Süle, majd a 76. és a 83. percben Robert Lewandowski is betalált, beállítva az 5-2-es végeredményt.

Szalai Ádám végül a 88. percben lépett pályára.

Bundesliga, 14. forduló

Bayern München – Mainz 5-2 (0-2)
gól: Kimmich (50.), L. Sané (55.), Süle (70.), Lewandowski (76., 83., az elsőt 11-esből), illetve Burkardt (32.), Hack (44.)

Dortmund – Wolfsburg 2-0 (0-0)
gól: Akanji (66.), Sancho (91.)