Stanislav Vedmid/DeFodi Images via Getty Images

A Barcelona Lionel Messi nélkül is négy gólt lőtt a BL-ben

Az FC Barcelona 4-0-ra nyert a Dinamo Kijev vendégeként kedd este a Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában.

Lionel Messi kihagyja a Dinamo Kijev elleni BL-meccset
Ezúttal egy izomsérülés okoz gondot.

Egy félidőn keresztül gólképtelenek voltak a katalánok, de a térfélcsere után percek alatt felpörgött a Barca, Sergino Dest az 52. percben, Martin Braithwaite pedig az 57. percben talált be. A dán csatár később büntetőből is gólt lőtt, a végeredményt pedig a sokat kritizált Antoine Griezmann állította be.

Mivel a Dinamo Kijev és a Ferencváros is 1-1 ponttal áll a csoportban, még nincs veszve semmi az Európa Ligás helyekért zajló küzdelemben, ráadásul a Barca sikere kiegyenlítette a gólkülönbségeket is.

Két percre volt az óriási bravúrtól a Fradi a Juve ellen
Uzuni révén ugyan vezetett a magyar bajnok, végül mégis pont nélkül maradt. A Pesten duplázó Morata fejese döntött.

Eközben a többi csoportban is zajlottak az események, a Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló Leipziget egyetlen góllal tudta legyőzni a Paris Saint-Germain, Neymar tizenegyesből vette be a német csapat kapuját.

A Dortmund úgy verte 3-0-ra a Brugge-t, hogy Erling Braut Haaland két közeli lövésből is betalált, de Jadon Sancho káprázatos szabadrúgása lopta el a show-t.

A Manchester United visszavágott a Basaksehirnek a törökországi vereségért, már a 35. percben három góllal vezettek az angolok Bruno Fernandes duplájával és Marcus Rashford tizenegyesével. Térfélcsere után Deniz Türüç szépített az eredményen, a csereként beálló Daniel James pedig a 92. percben bevitte a kegyelemdöfést.

Mivel a Lazio is legyőzte a Zenitet 3-1-re, kedden nem született döntetlen a Bajnokok Ligájában.

Eredmények – Bajnokok Ligája, csoportkör, 4. forduló

E csoport:
Stade Rennes (francia)-Chelsea (angol) 1-2 (0-1)
g.: Guirassy (85.), illetve Hudson-Odoi (22.), Giroud (91.)

FK Krasznodar (orosz)-Sevilla (spanyol) 1-2 (0-1)
g.: Wanderson (56.), illetve Rakitic (4.), Munir (95.)
Az állás: 1. (és már továbbjutott) Chelsea 10 pont (9-1), 2. (és már továbbjutott) Sevilla 10 (6-3), 2. Krasznodar 1 (4-10), 4. Rennes 1 (2-7)

F csoport:
SS Lazio (olasz)-Zenit (orosz) 3-1 (2-1)
gólszerzők: Immobile (3., 55. – a másodikat tizenegyesből), Parolo (22.), illetve Dzjuba (25.)

Borussia Dortmund (német)-Club Brugge (belga) 3-0 (2-0)
g.: Haaland (18., 60.), Sancho (45+1.)
Az állás: 1. Borussia Dortmund 9 pont, 2. Lazio 8, 3. Club Brugge 4, 4. Zenit 1

G csoport:
Juventus (olasz)-Ferencváros 2-1 (1-1)
g.: C. Ronaldo (35.), Morata (92.), illetve Uzuni (19.)

Dinamo Kijev (ukrán)-FC Barcelona (spanyol) 0-4 (0-0)
g.: Dest (52.), Braithwaite (57., 70. – a másodikat tizenegyesből), Griezmann (92.)
Az állás: 1. (és már továbbjutott) Barcelona 12 pont, 2. (és már továbbjutott) Juventus 9, 3. Dinamo Kijev 1 (3-10), 4. Ferencváros 1 (5-13)

H csoport:
Paris Saint-Germain (francia) – RB Leipzig (német) 1-0 (1-0)
g.: Neymar (11., tizenegyesből)

Manchester United (angol)-Istanbul Basaksehir (török) 4-1 (3-0)
g.: Bruno Fernandes (7., 19.), Rashford (35., tizenegyesből), James (92.), illetve Deniz Türüc (75.)
Az állás: 1. Manchester United 9 pont, 2. Paris Saint-Germain 6 (5-4), 3. RB Leipzig 6 (4-7), 4. Istanbul Basaksehir 3