De Bruyne hibájáért nagy árat fizetett a City

Nem sikerült visszavennie a Liverpoolnak a Premier League első helyét, miután Jürgen Klopp csapata a nyolcadik forduló rangadóján 1-1-es döntetlent játszott a Manchester City otthonában. A hazaiak akár a meccset is megnyerhették volna, de az első félidő hajrájában Kevin de Bruyne kihagyott egy tizenegyest.

Jürgen Klopp abszolút támadójátékra rendezkedett be, a nagyszerű formában lévő Diogo Jota mellett Roberto Firmino, Sadio Mané és Mohamed Szalah is helyet kapott a kezdőcsapatban.

Csúcs hátán csúcs: újabb mérföldkövet lépett át a válogatott csatár
Harry Kane ezúttal a Premier League-ben ünnepelt, ráadásul győztes góllal.

A Liverpool Szalah büntetőjével a 13. percben előnybe is kerül (0-1).

A 31. percben aztán Gabriel Jesus egyenlített (1-1).

Az első félidő hajrájában 11-eshez jutottak a házigazdák is, de Kevin De Bruyne a kapu mellé lőtte a labdát.

„Ha 80-85 perc alatt nem tudsz nyerni, akkor legalább ne kapj ki. Szoros mérkőzést játszottunk, és ugyan a második félidőben voltak még lehetőségeink, a döntetlen igazságos. eredmény.

Sajnos kihagytunk egy tizenegyest, ez egy ilyen ellenféllel szemben különösen nagy hiba

– nyilatkozta Pep Guardiola, a Manchester City menedzsere.

„Érdekes mérkőzés volt, sok taktikai húzással. Mindkét csapat hihetetlen energiaszinten játszott, abszolút csúcscsatát vívtunk” – értékelte a Liverpool edzője, Jürgen Klopp.