Kane megszerezte 200. gólját, hihetetlen módon mentett pontot a Benfica

Harmadik csoportmérkőzésén megszerezte második győzelmét a Tottenham, amely a bolgár Ludogorec otthonában győzött 3-1-re az Európa Ligában.

Bár a hazaiak edzője, Sztaniszlav Gencsev a mérkőzés előtt úgy fogalmazott, abban reménykedik, hogy valóra válhatnak az álmaik, és legyőzhetik a nagynevű ellenfelet, Harry Kane gyorsan gondoskodott arról, hogy a Spurs előnyhöz jusson.

A válogatott csatár a 13. percben Lucas Moura szögletét követően volt eredményes, ezzel a 300. Tottenham-mérkőzésén a 200. gólját szerezte. A londoni klub színeiben nála többször csak Bobby Smith (208) és Jimmy Greaves (266) vette be az ellenfelek hálóját.

Miközben a portugál sajtó azzal volt tele, hogy 50 év óta először fordult elő, hogy a válogatott keretébe nem kapott meghívást Sporting- és Benfica-játékos, utóbbi klub egy hatalmas mérkőzésen őrizte meg veretlenségét.

A lisszaboniak a D csoportban a másik hibátlan együttest, a Rangerst látták vendégül, és a skótok ugyan már az első percben öngólt vétettek, mégis úgy tűnt, kihasználják, hogy Nicolas Otamendi már a 19. percben piros lapot kapott.

A Rangers fordított is, de hiába vezetett még a 77. percben 3-1-re, az emberhátrányban futballozó hazaiak egyenlítettek. A pontot jelentő gólt az uruguayi cserejátékos, Darwin Núnez szerezte a 91. percben.

A Lang Ádámmal felálló ciprusi Omonia hazai pályán 2-0-s vereséget szenvedett a Granadától. A nicosiai együttes magyar válogatott védője végigjátszotta a találkozót, a 84. percben sárga lapot kapott. Az Omonia a 41. perctől emberhátrányban futballozott.

Az AS Roma simán, 5-0-ra verte a vendég kolozsvári CFR-t, míg a Napoli a Rijeka vendégeként győzött 2-1-re.

Az esti meccseken aztán az olasz bajnokságban listavezető AC Milan meglepetésre 3-0-s vereséget szenvedett a vendég Lille-től. A milánói együttesnek március 8-a óta – minden versenysorozatot és a barátságos meccseket is figyelembe véve – ez volt az első veresége.

Ezúttal Ibra sem segített, súlyos vereséget szenvedett a Milan
Az olasz csapat először kapott a 2020-21-es idényben.

Az Arsenal saját stadionjában verte 4-1-re a norvég Moldét, míg a Leicester fölényes, 4-0-s győzelmet aratott a vendég Braga felett.

Európa Liga 3. forduló

A csoport:
AS Roma (olasz) – CFR Cluj (román) 5-0 (3-0)
Young Boys (svájci) – CSZKA Szófia (bolgár) 3-0 (3-0)
A csoport állása: 1. AS Roma 7 pont, 2. Young Boys 4 (5-3), 3. CFR Cluj 4 (3-6), 4. CSZKA Szófia 1

B csoport:
Rapid Wien (osztrák) – Dundalk (ír) 4-3 (1-1)
Arsenal (angol) – Molde (norvég) 4-1 (1-1)
A csoport állása: 1. Arsenal 9 pont, 2. Molde 6, 3. Rapid Wien 3, 4. Dundalk 0

C csoport:
Hapoel Beer-Sheva (izraeli) – Bayer Leverkusen (német) 2-4 (2-2)
Slavia Praha (cseh) – Nice (francia) 3-2 (2-1)
A csoport állása: 1. Slavia Praha 6 pont (5-5), 2. Bayer Leverkusen 6 (10-5), 3. Nice 3 (5-9), 4. Hapoel Beer-Sheva 3 (5-6)

D csoport:
Lech Poznan (lengyel) – Standard Liege (belga) 3-1 (2-1)
Benfica (portugál) – Rangers (skót) 3-3 (1-2)
A csoport állása: 1. Rangers 7 pont (6-3), 2. Benfica 7 (10-5), 3. Lech Poznan 3, 4. Standard Liege 0

E csoport:
PAOK (görög) – PSV Eindhoven (holland) 4-1 (0-1)
Omonia (ciprusi) – Granada (spanyol) 0-2 (0-1)
A csoport állása: 1. Granada 7 pont, 2. PAOK 5, 3. PSV Eindhoven 3, 4. Omonia 1

F csoport:
Rijeka (horvát) – Napoli (olasz) 1-2 (1-1)
Real Sociedad (spanyol) – AZ Alkmaar (holland) 1-0 (0-0)
A csoport állása: 1. Napoli 6 pont (3-2), 2. Alkmaar 6 (5-2), 3. Real Sociedad 6 (2-1), 4. Rijeka 0

G csoport:
Leicester City (angol) – Braga (portugál) 4-0 (1-0)
Zorja Luhanszk (ukrán) – AEK Athén (görög) 1-4 (0-2)
A csoport állása: 1. Leicester City 9 pont, 2. Braga 6, 3. AEK Athén 3, 4. Zorja Luhanszk 0

H csoport:
Celtic Glasgow (skót) – Sparta Praha (cseh) 1-4 (0-2)
AC Milan (olasz) – Lille (francia) 0-3 (0-1)
A csoport állása: 1. Lille 7 pont, 2. AC Milan 6, 3. Sparta Praha 3, 4. Celtic 1

I csoport:
Sivasspor (török) – Qarabag (azeri) 2-0 (1-0)

J csoport:
Ludogorec (bolgár) – Tottenham (angol) 1-3 (0-2)
Antwerp (belga) – LASK Linz (osztrák) 0-1 (0-0)
A csoport állása: 1. Tottenham 6 pont (6-2), 2. Antwerp 6 (3-2), 3. LASK 6 (5-6), 4. Ludogorec 0

Kiemelt fotó: Alex Nicodim / Anadolu Agency via AFP