Váratlan pofont kapott a Dortmund, nem nyert a Leipzig

Tavaly kétszer is legyőzte, összesen tíz gólt szerzett az Augsburg ellen a Borussia Dortmund, amely ezúttal meglepetésre sima 2-0-s vereséget szenvedett a még hibátlan rivális otthonában.

A hazaiak a 40. percben Felix Uduokhai közeli fejesével szereztek vezetést (1-0).

Majd az 54. percben Daniel Caligiuri állította be a 2-0-s végeredményt.

Az RB Leipzig – Gulácsi Péterrel a kapuban és Willi Orbánnal a kispadon – 1-1-es döntetlent játszott a Bayer Leverkusen otthonában.

Mainz-elnök: „A Szalaival való első kommunikációnk félrevezető volt”
Stefan Hofmann is megszólalt, hogy magyarázza a bizonyítványt.

A héten Szalai Ádám U23-asokhoz küldése miatt sztrájkoló Mainznál továbbra is teljes a zűrzavar, a csapat ugyan vezetést szerzett a 13. percben, végül sima 4-1-es vereséget szenvedett otthon a Stuttgarttól.

A Bielefeld 1-0-ra verte a Kölnt, a meccs egyetlen gólját Jóan Símun Edmundsson szerezte, aki ezzel az első feröeri labdarúgó lett, aki eredményes volt a Bundesligában.

Bundesliga, 2. forduló

Augsburg – Dortmund 2-0 (1-0)
gól:
Uduokhai (40.), Caligiuri (54.)

Leverkusen – RB Leipzig 1-1 (1-1)
gól: Demirbay (20.), illetve Forsberg (14.)

Mainz – Stuttgart 1-4 (1-1)
gól: Quaison (13.), illetve Wamangituka (45.), Didavi (61.), Klimowicz (80.), Kalajdzic (86.)

Bielefeld – Köln 1-0 (0-0)
gól: Edmundsson (78.)

Mönchengladbach – Union Berlin 1-1 (0-0)
gól: Thuram (56.), illetve Schlotterbeck (79.)

Schalke – Werder Bremen 1-3 (0-2)
gól: Uth (93.), illetve Füllkrug (22., 37., 59., a harmadikat 11-esből)

Kiemelt fotó: MATTHIAS BALK / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP