21 lövés után a kapus lehetett volna a büntetőpárbaj hőse, erre kilőtte a labdát az űrbe

24 tizenegyes után dőlt el a továbbjutás az angol Ligakupában játszott Bournemouth-Crystal Palace meccsen. A rendes játékidő 0-0-val végződött, hosszabbítás helyett pedig egyből jöhettek a büntetők, ahol mindkét csapat összes mezőnyjátékosa betalált.

A 10-10 rúgó után a kapusokon volt a sor, és Wayne Hennessey kivédte Asmir Begovic büntetőjét, így a vendégek walesi kapusa úgy állhatott a labda mögé, hogy ha belövi a tizenegyesét, akkor továbbjuttatja csapatát. Hennessey azonban magasan a léc fölé lőtt, így folytatódott a büntetőpárbaj.

A Bournemouth következő rúgója, David Brooks magabiztosan emelt a jobb felsőbe, viszont Luka Milivojevic lövését Begovic kivédte, így a hazaiak jutottak a harmadik fordulóba, ahol a címvédő Manchester City lesz az ellenfelük.

Az Aston Villát Jack Grealish mentette meg a büntetőpárbajtól a harmadosztályú Burton Albion ellen, az angol válogatottban nemrég debütáló középpályás egy szöglet után talált szép kapáslövéssel a kiscsapat kapujába.