A Newcastle csak bokszzsáknak volt jó a Manchester City ellen

A Southampton elleni vereség után a Newcastle ellen erőteljesen kezdett a Manchester City, a 10. percben a lenullázott vendégvédelem csak szemmel követte, ahogy David Silva beadása után Gabriel Jesus gólt szerez. A brazil középcsatár ezt megelőzően utoljára február 26-án talált be, a Real Madrid otthonában játszott BL-nyolcaddöntőn.

Még az első félidő fele sem telt le, amikor Riyad Mahrez is gólt szerzett, a City letámadással zavarta meg a védőket, majd Kevin De Bruyne idénybeli 18. bajnoki gólpassza után az algériai légiós húzta be a mattot. De Bruyne már csak két gólpasszra van, hogy beállítsa Thierry Henry gólpasszrekordját a PL-ben.

Bár a City nem szorult segítségre, a Newcastle egy öngóllal hozzájárult a manchesteri győzelemhez, Matt Ritchie el akarta rúgni a labdát Gabriel Jesus elől, de pont a csapattársát, Fernando Fernándezt találta el, róla pedig a kapuba pattant a labda.

Nem csak akcióból, pontrúgásból is betalált a City, David Silva mesésen csavart a jobb felsőbe a második félidő közepén.

A háromperces hosszabbítás arra még elég volt, hogy David Silva adjon egy gólpasszt Raheem Sterlingnek is, így 5-0 lett a vége.

A City az utolsó öt hazai meccsén 19-0-s gólkülönbséget produkált, és ami egészen döbbenetes, a manchesteri csapat 93,7 százalékkal passzolt, ez a legjobb mutató, amióta a 2003-2004-es idény óta vezetik a vonatkozó statisztikát.

A már bajnok Liverpool is felállított egy rekordot, mivel a 34. fordulóban a 30. győzelmét aratta, ilyen gyorsan pedig még senki nem jutott el a 30. sikerig a PL-ben. A Pool nyolc perc alatt lerendezte a Brighton elleni meccs érdemi részét, előbb Mohamed Szalah lőtt könnyű gólt Naby Keita letámadása után,

majd a 350. angol bajnokiját játszó Jordan Henderson szerzett 20 méterről látványos gólt, miután a Brighton megint a saját térfelén vesztett labdát.

Bár a hazai csapat az első félidő végén szépített, Szalah egy szöglet utáni fejessel mindent eldöntött.

Premier League, 34. forduló:

Manchester City – Newcastle United 5-0 (2-0)
gól: Gabriel Jesus (10.), Mahrez (21.), F. Fernández (58., öngól), David Silva (65.), Sterling (90+1.)

Sheffield United – Wolverhampton Wanderers 1-0 (0-0)
gól: Egan (90+3.)

West Ham United – Burnley 0-1 (0-1)
gól: J. Rodriguez (38.)

Brighton – Liverpool 1-3 (1-2)
gól: Trossard (45.), illetve Szalah (6., 76.), Henderson (8.)