Henry óta nem volt az Arsenalnak olyan góllövője, mint most

Az Arsenal 1-1-es döntetlent játszott a Leicester Cityvel a Premier League 34. fordulójában.

Már a 21. percben vezetést szerzett a hazai csapat, Bukayo Saka középre tett labdáját Pierre-Emerick Aubameyang lőtte kapuba.

Ez volt az Arsenal csatárának 20. találata, ami egyben azt is jelenti, hogy egymás után két szezonban lőtt legalább húsz gólt, ilyenre utoljára Thiery Henry volt képes a Premier League-ben.

Az Arsenal boldogsága azonban nem lehetett teljes, mivel Edward Nketiah egy horrorbelépővel kiállítatta magát a 75. percben, ami elég is volt a Leicesternek az egyenlítéshez.

Az 1-1 így sem jó eredménynek a Leicesternek, mert a Chelsea átvette a harmadik helyet a tabellán.

Eredmények – Premier League, 34. forduló

Arsenal-Leicester City 1-1 (1-0)
Gólszerző: Aubameyang (21.) ill. Vardy (84.)
Kiállítva: Nketiah (75.)

Watford-Norwich 2-1 (1-1)
Gólszerző: Dawson (10.), Welbeck (55.) ill. Buendia (4.)

Crystal Palace-Chelsea 2-3 (1-2)
Gólszerző: Zaha (43.), Benteke (72.) ill. Giroud (6.), Pulisic (27.), Abraham (71.)

Kiemelt kép: Shaun Botterill/Getty Images