Tizenegyesekkel nyerte meg az Olasz Kupát a Napoli

Nem hozott gólt a Coppa Italia fináléja, ezért tizenegyesekkel kellett eldönteni, hogy a Napoli, vagy a Juventus kapja a serleget.

Eleinte a torinói csapat birtokolta többet a labdát, de igazán komoly helyzeteket a Napoli dolgozott ki, egyszer a kapufa, egyszer pedig Gianluigi Buffon mentette meg a Juvét. Térfélcsere után is a Napoli játszott jobban, a bíró által elrendelt, néhány perces hosszabbításban pedig megint Buffon miatt nem született csak gól, így aztán jöhettek a tizenegyesek, mivel a szövetség korábban úgy döntött, az újraindulást követő kupameccseken nem rendeznek 2×15 perces hosszabbítást.

Hamar eldőlt azonban, hogy hol köt ki a trófea, rögtön elsőként megfogta Paolo Dybala labdáját Alex Meret, a második torinói lövő, Danilo pedig a világűrbe lőtte a maga büntetőjét. Mivel a Napoli játékosai közül senki sem hibázott, négy kör után véget ért a párbaj.

Ezzel Gennaro Gattuso megnyerte pályafutása első trófeáját edzőként.

Kiemelt kép: Matteo Ciambelli / NurPhoto / NurPhoto via AFP