Harry Kane öt perc alatt lett a Tottenham hőse

A végén duplázott, ezzel verték az Aston Villát a Premier League első fordulójában.

Az előző idényben negyedikként záró, Bajnokok Ligája-döntős Tottenham Hotspur is megkezdte szereplését a Premier League-ben – az együttes Aston Villa elleni hazai bajnokija zárta az első forduló szombati játéknapját.

A kilencedik percben John McGinn lépett ki a védők között a félpályán, a tizenhatoson belülig vezette a labdát, majd a hosszú sarokba lőtt. Nagyon megfogta a gól a hazaiakat, akik Harry Kane révén egy fejessel veszélyeztettek az első negyvenöt percben.

A 73. minutumig kellett várni a hazai egyenlítő gólra: óriásit védett a Villa kapusa, de a kipattanót is meg tudta játszani a Spurs, a lekészített labdát végül Tanguy Ndombele lőtte a hosszúba. A meccset a londoniak házi gólfelelőse döntötte el: Harry Kane a 86. percben egy védőről lepattanó labdát helyezett a léc alá, majd a 90. percben újabb találattal zárta le a meccset (3-1).