Élő Nemzetközi foci

Itt az újabb Ajax-csoda: a Juventust is kiütötték a BL-ből a hollandok

Az Ajax Amszterdam egyszer már csodát tett a nyolcaddöntőben, amikor a Real Madrid elleni párharcot fantasztikus focival fordította meg. A Juventus elleni 1-1 után is hasonlóra készült, még akkor is, ha ez eleinte nem tűnt reálisnak.

A mérkőzés kezdetén nem volt folyamatos a játék, sok szabálytalanság tördelte a játékot, főleg a hollandok részéről, mivel beszorultak a saját kapujuk elé. A Juve nyomott, de helyzetig sokáig nem jutott el. A 28. percben aztán megtört a jég, Miralem Pjanic szabadrúgására tökéletesen robbant be Cristiano Ronaldo és higgadtan a bal alsóba fejelt.

Ettől taktikát váltott az Ajax, támadóbb felfogásban kezdett játszani és hat perc alatt kiegyenlített. Hakim Ziyech lövése akadt el Donny van de Beekben, aki pont a leshatáron helyezkedett. A labda a hollandnál maradt, aki kapura fordult és okosan a bal alsó sarokba lőtt.

Ezután felpörögtek a csapatok, de nagy helyzetig már nem jutottak el a felek, pedig öt percet is hosszabbított Clément Turpin játékvezető.

Térfélcsere után az Ajax bekezdett alaposan, öt perc alatt helyzetbe került, sőt két alkalommal csak Wojciech Szczesny védései tartották meccsben a Juventust. A vendégek nyomását nem is bírták végül az olaszok, Matthijs de Ligt a 67. percben fejelte a Zebrák kapujának jobb oldalába a labdát.

A hazaiaknak támadniuk kellett, a hollandok pedig lubickoltak az ellentámadások adta lehetőségekben. Szétesett a Juve fejben, miközben a vendégek magabiztosan tartották az eredményt. Sőt, az Ajax további gólokat is szerezhetett volna. Erőtlenül játszott a Juventus, a második félidőben sokkolta őket a hollandok zseniális futballja.

Eközben az FC Barcelona hazai pályán folytathatja, amit Manchesterben elkezdett, hiszen 1-0-s előnyből kezdte meg a visszavágót. A katalánok már az első húsz percben két gólt lőttek Lionel Messinek hála, majd a második félidőben Philippe Coutinho bombagólja adta meg a kegyelemdöfést a Vörös Ördögöknek.

Bajnokok Ligája, negyeddöntő, 2. mérkőzés

Juventus – Ajax Amszterdam 1-2 (1-1)
Gólszerző:
Ronaldo (28.) illetve de Beek (34.), De Ligt (67.)
Továbbjutott az Ajax 3-2-es összesítéssel

FC Barcelona – Manchester United 3-0 (2-0)
Gólszerző:
Messi (16., 20.), Coutinho (61.)
Továbbjutott a Barcelona 4-0-s összesítéssel

Nyitókép: Isabella BONOTTO / AFP

Onanának először kellett védenie

Csak beindul lassan ez a meccs: egy hazai szöglet után kifejelték az Ajax védői a labdát, ami Dybala elé került, ő pedig dropból kapura lőtt. Onana látványos vetődéssel fogta meg a labdát.

Hű mi maradt ki!

Neres gyönyörűen passzolt Tadicsnak, ő pedig sarokkal adta vissza neki a “kölcsönt” és a mutatós támadás végén Neres lövése a blokkról van de Beek elé került, aki szorongatott helyzetből ugyan, de egésze közelről lőtt az égbe.

Ez eddig nem a szép játékról szól sajnos

Rettentő darabos a játék, sok a szabálytalanság és kevés a folyamatos játék. Egyelőre a Juventus domináns és az Ajaxnak a védekezésre kell koncentrálnia.

Nem is bírta sokáig Mazraui

Daley Sinkgraven már percek óta melegít, a marokkói védő pedig már a 9. percben a újra a földön volt. Erik Ten Hag nem kockáztatott tovább.

Máris cserélnie kell az Ajaxnak?

Borzasztóan nézett ki Noussair Mazraoui jobb bokája, miután ellenfelével ütközött, úgy kellett letámogatni a balbekket. Becsületére szóljon, hogy ha bicegve is, de visszaállt. Csoda lenne, ha végig bírná.

Emre Can majdnem megviccelte Onanát

Az Ajax kapusa nagyon kényelmes volt, amikor előre készült rúgni a labdát, a német középpályás pedig a lövés útjába vetődött. A labda végül kapu mellett pattogott ki.

Rögtön egy helyzet(ecske)

Bernardeschi tűnt el gyanús módon a tizenhatoson belül, de a bíró sípja néma maradt. Nem is tűnt szabálytalannak a dolog, de jelezte a Juventus, hogy “éhes”.

Elkezdődött a mérkőzés

Veltman rögtön be is mutatkozott Cristiano Ronaldónak, egy felugrás után szemen csapta a portugált.

A Juventus nagy pofonból érkezik

Merthogy a Zebrák meglepetésre 2-1-re kikaptak a kiesés elől menekülő SPAL csapatától. Az Ajax viszont 6-2-re verte az Excelsiort, így a hollandok vannak jobb formában.

Nincsenek nagy meglepetések

A hazai csapat számára Chiellini sérülése lehet a legfájóbb, Rugani bizonyíthatja majd, hogy nem csak a jövő az övé, hanem a jelen is. A Bernardeschi, Ronaldo, Dybala támadósor viszont egészen pazar, Mandzukic hiányát tán meg sem érzik majd a Zebrák.

Juventus: Szczesny – De Sciglio, Rugani, Bonucci, Alex Sandro – Emre Can, Pjanic, Matuidi- Bernardeschi, Ronaldo, Dybala.

Túloldalon az alapembernek számító Tagliafico sárga lapok miatt szorult a lelátóra, egyébként nincs meglepetés a kezdőben.

Ajax: Onana – Mazraoui, Veltman, de Ligt, Blind – de Jong, Schone, van de Beek – Ziyech, Neres, Tadics.