LONDON, ENGLAND - APRIL 09: Son Heung-min of Tottenham Hotspur scores their 1st goal during the UEFA Champions League Quarter Final first leg match between Tottenham Hotspur and Manchester City at Tottenham Hotspur Stadium on April 9, 2019 in London, England. (Photo by Marc Atkins/Getty Images)

A hajrában jött az angol rangadó csattanója a BL-ben

Három angol és egy portugál klub nyitotta a Bajnokok Ligája negyeddöntőit. A Tottenham Hotspur először játszott új stadionjában a BL-ben, a Manchester City pedig nem tudta az ünneplést. Pedig az elmúlt öt találkozójukból négyet Pep Guardiola csapata nyert, egy döntetlen mellett. Több mint két éve nyeretlen volt a Spurs a City ellen.

A mérkőzés eleje pont úgy alakult, ahogyan vártuk: főleg a Manchester City birtokolta a Tottenhamre főleg védekező szerep hárult. Hamar góllá is érhetett volna a vendégek nyomása, a 11. percben Raheem Sterling lövését Danny Rose becsúszva blokkolta, de a kezét érte a labda. Björn Kuipers játékvezető elsőre szögletet ítélt, de a VAR segítségével megadta a büntetőt. Jött azonban a csavar, Sergio Agüero próbálkozását Hugo Lloris kivédte.

Ezután felbátorodott a Tottenham, kicsit átvette az irányítást és két helyzetet is kidolgozott, ebből Harry Kane-é volt igazán nagy, de ő sem számított rá, hogy nem fúj semmit a bíró és a lövését védeni tudta Ederson.

Fordulás után rugdosódással indítottak a csapatok, ennek az lett a vége, hogy több játékmegszakítás után Kane akkorát kapott, hogy le kellett bicegnie a pályáról. Nagyon leült ezután a meccs, alig-alig jutottak el a kapuig a felek.

Sokáig nem is történt semmi, majd jött a 79. perc, Christian Eriksen kiváló kiugratása és Szon Hjung Min harcosan megtartotta a labdát és míg ellenfelei reklamáltak,  gólt vágott. A City játékosai úgy látták, kiment a labda. Kuipers visszanézte, de megadta a gólt. Ezután sem lehetett érezni az átütő erőt a vendégekben, a Tottenham pedig rendkívül lelkesen focizva kihúzta kapott gól nélkül.

Eközben a tavalyi döntős Liverpool azzal a Portóval találkozott, amellyel az előző kiírásban is összecsapott a nyolcaddöntőben: akkor a 5-0-val ütötte ki Jürgen Klopp csapata idegenben a portugálokat. Ezúttal a Liverpool végtelenül profin és gyorsan elintézte a Portót, Naby Keita az 5. percben nagy mázlival szerzett vezetést, majd egy ragyogó támadásból Roberto Firmino lőtt gólt, ezután már csak le kellett hozni a találkozót bekapott gól nélkül.

Bajnokok Ligája, negyeddöntő, 1. mérkőzés

Tottenham Hotspur – Manchester City 1-0 (0-0)

Sokba került a kimaradt tizenegyes, 2016 után újra nyert a Tottenham

Három angol és egy portugál klub nyitotta a Bajnokok Ligája negyeddöntőit. A Tottenham Hotspur először játszott új stadionjában a BL-ben, a Manchester City pedig nem tudta az ünneplést. Pedig az elmúlt öt találkozójukból négyet Pep Guardiola csapata nyert, egy döntetlen mellett. Több mint két éve nyeretlen volt a Spurs a City ellen – utoljára 2016 október 2-án egy bajnokin.

A mérkőzés 11. percében Raheem Sterling lövését Danny Rose becsúszva blokkolta, de a kezét érte a labda. Björn Kuipers játékvezető elsőre szögletet ítélt, de a VAR segítségével megadta a büntetőt. Jött azonban a csavar, Sergio Agüero próbálkozását Hugo Lloris kivédte.

Fordulás után rugdosódással indítottak a csapatok, ennek az lett a vége, hogy több játékmegszakítás után Kane akkorát kapott, hogy le kellett bicegnie a pályáról. Nagyon leült ezután a meccs, alig-alig jutottak el a kapuig a felek. Sokáig nem is történt semmi, majd jött a 79. perc, Christian Eriksen kiváló kiugratása és Szon Hjung Min harcosan megtartotta a labdát és míg ellenfelei reklamáltak,  gólt vágott. A City játékosai úgy látták, kiment a labda. Kuipers visszanézte, de megadta a gólt.Ezután sem lehetett érezni az átütő erőt a vendégekben, a Tottenham pedig rendkívül lelkesen focizva kihúzta kapott gól nélkül.

Ezalatt a Liverpool végtelenül profin és gyorsan elintézte a Porto elleni meccsét. Naby Keita az 5. percben nagy mázlival szerzett vezetést, majd egy ragyogó támadásból Roberto Firmino lőtt gólt, ezután már csak le kellett hozni a találkozót bekapott gól nélkül.

Még egyet lőhetett volna a Spurs

Rose volt agresszív, majd külsővel adott parádés labdát Szonnak, aki most nem cselezett, hanem erőből lőtt volna laposan középre, de Ederson elcsípte a labdát.

Dele Alli a kezét fogva távozott

Úgy fest még egy sérülés sújtja a Tottenhamet, le kellett cserélni a középpályást a végén. Kettős cserével frissít Guardiola is, de lehet, hogy ez túl kevés, túl későn.

Vezet a Tottenham!

Hjong Min Szon kapott kifogástalan indítást Christian Eriksentől és épphogy az alapvonal előtt elcsípte még a labdát. Ezután a Manchester City védelmének díszkíséretében befelé cselezett és Ederson hóna alatt a kapuba lőtt. Ellenőrizték videón is, érvényes gól született.

Fotó: Marc Atkins/Getty Images

Hoppá, Harry Kane viszont befejezte!

A Tottenham Hotspur csatárát két embernek kellett letámogatnia az öltözőbe, a hazaiak kulcsemberének így véget ért a meccs, a jobb lábán ugrálva távozott, miután Fabian Delph-fel ütközött. A helyére Lucas Moura áll be.

Földön maradt Ederson

Egy beívelt labdára jött ki jól a Manchester City kapusa, de saját játékosával ütközött a levegőben, majd rosszul fogott talajt. A derekát fájlalta nagyon, de cserélni végül nem kellett. Folytatódott is a találkozó pár perc után.

Jött a Spurs válasza

Legalább három előnyszabály kellett hozzá, de végül eljutott lövésig a hazai csapat is, Son kapott az akció végén Kane-től egy labdát, jobbal a jobb alsót vette célba, Ederson viszont megfogta a labdát.

Folytatódott a meccs

Visszafogott labdatartással kezdett mindkét csapat, végül mégis eljutott lövésig a Manchester City: Agüero kapott jó passzt a jobb szélen, lágyan Sterlinghez ívelt, az angol támadó pedig átvette, majd ballal lőtt, de Lloris védeni tudott. Marad a 0-0.

Agüero pocsék választás volt

Az argentin csatár legutóbbi 8 büntetőjének felét rúgta be, ráadásul egymás után negyedjére a bal alsót vette célba. Lloris “megcsinálta a házi feladatát”, balra repült, jött is a labda. Agüero 32 tizenegyesből 27-t értékesített eddig pályafutása során.

Vége a félidőnek

Méghozzá mindkét pályán. A Liverpool 2-0-ra vezet a Porto ellen, Londonban viszont nem esett gól, hiába kapott büntetőt a Manchester City.

Kezd feszültté válni a meccs

Eddig a focié volt a főszerep, de Fernandinho és Kane összeakasztotta a bajszát. Egy ütközés után a brazil lenyomta a Spurs csatárának fejét a földre, erre bepöccent az angol. Elindult a szájkarate, a játékvezetőnek kellett nyugalomra intenie a feleket.

Megváltozott a játék képe, de gól nincs

A kezdeti időszakban a vendégeknél volt többet a labda, sok passzal, okosan tartották a labdát. Apránként magára talált viszont a Spurs és pár veszélyes akcióval jelezték, nem fogják hagyni, hogy a City kedvére szórakozzon. Aztán mégis a manchesteriek fejelhettek kapura, azóta is inkább Guardiola csapatánál a labda. Izgalmas, lüktető, jó meccs, soha rosszabb 0-0-t!

Tökéletes támadás után növelte előnyét a Liverpool

Ezúttal Firmino befejező volt, Jordan Henderson adott egy szenzációs passzt a beinduló Trent Alexander-Arnoldnak. Az angol hátvéd az alapvonaltól pár lépésre laposan, erőből centerezett, így Firminónak csak két lépésről az üres kapuba kellett passzolnia. Sakk-matt.

Fotó: Julian Finney/Getty Images

Hugo Lloris megfogta a tizenegyest!

Danny Rose kezezését a videobíró segítségével vette észre Kupers játékvezető, így hamar esély nyílt a Manchester City számára a vezetésre. A megítélt büntetőt Sergio Agüero végezte el, ám a bal kapufa mellé szánt lövést kiütötte kézzel Hugo Lloris kapus, így maradt a 0-0!

Fotó: Action Foto Sport/NurPhoto via Getty Images

Tizenegyes a Manchester Citynek!

Nagy szóló után bal szélről cselezett a kapu előterébe Raheem Sterling, a lövése pedig Rose-on pattant ki a kapu mellett. Mivel a védő keze a levegőben labdát ért, a videóbíró segítségével visszanézte Kuipers játékvezető az esetet, majd tizenegyest ítélt.

Az első helyzet Dele Allié

Sissoko kapott egy jó kis indítást a bal szélen, középre emelte a labdát az érkező Dele Allinak, aki kapásból, akrobatikus mozdulattal lőtt kapu fölé. Szép támadás volt, de a lövés nem volt veszélyes.

Walkert kinézte magának a Spurs közönsége

Amint labdához ér, jön a pfújolás és fütyülés. Kyle Walkert 2017 júliusában szerződtette a Manchester City 50 millió fontért a Tottenhamből, ennek köszönhető, hogy külön bánásmódban részesül – no, meg annak, hogy azt mondta, azért távozik, hogy végre trófeát nyerhessen.

Elrajtoltunk

A fehérmezes Tottenham kezdett, hamar előre vágták a labdát, de ez Ederson ölébe hullott. Komoly füttyszóval “köszöntötte” a Manchester Cityt a hazai közönség, aztán inkább énekelni kezdett. A hangulat már most óriási!

A Spurs nekimegy a Citynek

Legalábbis Mauricio Pochettino vezetőedző ezt ígérte. A londoniaknak nincs is igazán miért visszafogniuk magukat, ennél tovább még soha nem jutott a klub a BL-ben, az új stadiont egyelőre mindenki imádja. Mikor, ha nem most?

A főszereplők

Megkavarta a kártyákat Guardiola, Mahrez bekerülése mindenképp meglepetésnek számít, miközben kényszerből Delphet nevezte balhátvédnek Guardiola.

Tottenham: Lloris – Trippier, Alderweireld, Vertonghen, Rose – Sissoko, Winks – Eriksen, Dele, Szon – Kane.

City: Éderson – Walker, Laporte, Otamendi, Delph – Fernandinho, Gündogan – Mahrez, David Silva, Sterling – Agüero.

Jürgen Kloppnak is meg kellett oldania az egyik szélső hátvéd posztját, mivel Robertson “kisárgázta” magát az első Porto elleni meccsről. Helyette Milner szerepel majd, de ahogyan Delph, úgy a Pool középpályása is szerepelt már a poszton.

Pool: Alisson – Alexander Arnold, Lovren, Van Dijk, Milner – Fabinho, Henderson, Keita – Szalah, Firmino, Mané.

Porto: Casillas – Maxi, Felipe, Militao, Alex Telles – Corona, Danilo, Óliver, Otávio – Marega, Soares

A cikkhez ide kattintva szólhatsz hozzá.
Head coach Maurizio Sarri of Juventus F.C. attends a press conference before the 2019 International Champions Cup football tournament against Inter Milan in Nanjing city, east China's Jiangsu province, 23 July 2019.