Nemzetközi foci

Hat nap, 50 meccs: indulnak az Eb-selejtezők, mutatjuk a programot

Az öt ötcsapatos és öt hatcsapatos csoportból az első két-két helyezett jut ki a kontinensviadalra.

Csütörtökön megkezdődik a 2020-as Európa-bajnokság selejtezősorozata, amelynek első dupla fordulójában hat egymást követő napon ötven mérkőzésre kerül sor.

A legnagyobb érdeklődéssel várt találkozó a vasárnapi holland–német rangadó, melyen az elmúlt időszak eredménytelensége miatt vélhetően mindkét csapat nagy bizonyítási vággyal lép pályára. A hollandok a legutóbbi kontinensviadalra, valamint világbajnokságra nem jutottak ki, a németek pedig címvédőként már a csoportkörben búcsúztak a tavalyi vb-n.

A két nemzeti együttes számos legendás találkozót vívott egymással nagy tornákon, így például az 1974-es vb döntőjét. Összesen 42-szer találkoztak, ebből 15 német és 11 holland siker mellett 16 döntetlen született.

„Mennie kell, ha...” – elküldik a németek kapitányát?
Jürgen Klinsmann szerint óriási nyomás nehezedik Joachim Löwre.

A két csapat tavaly ősszel a Nemzetek Ligájában is egy csoportban szerepelt, akkor a mostani meccs helyszínén, Amszterdamban 3-0-s hazai diadal született, míg Németországban 2-2 lett az eredmény. Joachim Löw együttese legutóbb közel hét éve, az Eb csoportkörében múlta felül a holland csapatot.

Szintén kiemelkedő találkozónak ígérkezik a tavaly házigazdaként vb-negyeddöntős oroszok csütörtöki fellépése a vb-bronzérmes Belgium vendégeként. Az Európa-bajnoki címvédő portugálok – a vb óta először Cristiano Ronaldóval – hazai pályán, az ukránok ellen kezdenek, míg a világbajnok franciák Moldovában rajtolnak pénteken.

Az Eb-selejtező a megújult kvalifikációs szabályok miatt mindössze nyolc hónapig tart, a márciusi összecsapásokat követően júniusban, szeptemberben, októberben és novemberben bonyolítják le a dupla fordulókat, az ötcsapatos csoportok résztvevőinek pedig lesz két szabadnapjuk.

Így nézhet ki a válogatott Szlovákia elleni kezdőcsapata
De csak akkor, ha Marco Rossi hallgat a magyar szurkolók szavazataira.

Az öt ötcsapatos és öt hatcsapatos csoportból az első két-két helyezett jut ki a kontinensviadalra, amelynek 12 ország 12 városa ad otthont, köztük Budapest is. A magyar fővárosban három csoportmérkőzésre és egy nyolcaddöntőre kerül sor.

A selejtezőt követően a kijutásról lemaradó csapatok közül a Nemzetek Ligájában elért helyezések alapján további 16 válogatottnak lesz esélye kiharcolni az Eb-részvételt a rájátszásban, közülük négyen lesznek résztvevői az Európa-bajnokságnak.

Eb-selejtezők, program:

Csütörtök

E csoport:
Szlovákia–MAGYARORSZÁG, Nagyszombat 20.45
Horvátország–Azerbajdzsán, Zágráb 20.45
C csoport:
Észak-Írország–Észtország, Belfast 20.45
Hollandia–Fehéroroszország, Rotterdam 20.45
G csoport:
Izrael–Szlovénia, Haifa 20.45
Észak-Macedónia–Lettország, Szkopje 20.45
Ausztria–Lengyelország, Bécs 20.45
I csoport:
Kazahsztán–Skócia, Asztana 16.00
Ciprus–San Marino, Nicosia 18.00
Belgium–Oroszország, Brüsszel 20.45

Péntek

A csoport:
Bulgária–Montenegró, Szófia 18.00
Anglia–Csehország, London 20.45
B csoport:
Portugália–Ukrajna, Lisszabon 20.45
Luxemburg–Litvánia, Luxembourg 20.45
H csoport:
Moldova–Franciaország, Chisinau 20.45
Andorra–Izland, Andorra la Vella 20.45
Albánia–Törökország, Shkodra 20.45

Szombat

D csoport:
Georgia–Svájc, Tbiliszi 15.00
Gibraltár–Írország, Gibraltár 18.00
F csoport:
Svédország–Románia, Solna 18.00
Málta–Feröer-szigetek, Ta’Qali 18.00
Spanyolország–Norvégia, Valencia 20.45
J csoport:
Liechtenstein–Görögország, Vaduz 20.45
Olaszország–Finnország, Udine 20.45
Bosznia-Hercegovina–Örményország, Szarajevó 20.45

Vasárnap

E csoport:
MAGYARORSZÁG–Horvátország, Groupama Aréna 18.00
Wales–Szlovákia, Cardiff 15.00
C csoport:
Észak-Írország–Fehéroroszország, Belfast 20.45
Hollandia–Németország, Amszterdam 20.45
G csoport:
Izrael–Ausztria, Haifa 18.00
Szlovénia–Észak-Macedónia, Ljubljana 20.45
Lengyelország–Lettország, Varsó 20.45
I csoport:
Kazahsztán–Oroszország, Asztana 15.00
San Marino–Skócia, Serravalle 18.00
Ciprus–Belgium, Nicosia 20.45

Hétfő

A csoport:
Montenegró–Anglia, Podgorica 20.45
Koszovó–Bulgária, Pristina 20.45
B csoport:
Portugália–Szerbia, Lisszabon 20.45
Luxemburg–Ukrajna, Luxembourg 20.45
H csoport:
Törökország–Moldova, Eskisehir 18.00
Franciaország–Izland, Saint-Denis 20.45
Andorra–Albánia, Andorra la Vella 20.45

Kedd

D csoport:
Svájc–Dánia, Bázel 20.45
Írország–Georgia, Dublin 20.45
F csoport:
Románia–Feröer-szigetek, Kolozsvár 20.45
Norvégia–Svédország, Oslo 20.45
Málta–Spanyolország, TaíQali 20.45
J csoport:
Örményország–Finnország, Jereván 18.00
Olaszország–Liechtenstein, Parma 20.45
Bosznia-Hercegovina–Görögország, Zenica 20.45

Fotó: Fabrice COFFRINI / AFP

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, a Rangado.hu Facebook-oldalán teheted meg. Ha bővebben olvasnál az okokról, itt találsz válaszokat.

A cikkhez ide kattintva szólhatsz hozzá.
Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.