Pénteken rajtol a 2017-es U21-es Európa-bajnokság, a lengyelországi tornáról két részben már ITT és ITT is írtunk.
Legújabb összeállításunkban annak néztünk utána, előzetesen kik lehetnek a gólkirályi cím (Golden Boot) fő várományosai, avagy kik léphetnek Álvaro Morata, Klaas-Jan Huntelaar vagy éppen Andrea Pirlo útjára.
Davie Selke (Németország)
Az 1995-ös születéső támadó nem zárt jó szezont, ezért vélhetően a Lengyelországban kettőzött erővel küzd majd, hogy bizonyítsa Dárdai Páléknak: jó várást csinált vele néhány nappal ezelőtt a Hertha BSC. A mögüttünk hagyott Bundesliga-szezonban csupán 436 percnyi lehetőség jutott neki lipcsei színekben, négy gólig jutott. 2014-ben az U19-es német válogatottal Eb-t nyertek, akkor nem volt nála eredményesebb játékos, majd az U20-as nemzeti csapatban 32 mérkőzésen huszonhárom gól, az U21-eseknél pedig 11 mérkőzésen hét gól a mérlege.
Sandro Ramírez (Spanyolország)
Spanyolország 2011-ben és 2013-ban is csúcsra ért az U21-es megmérettetésen és a 2017-es lengyel tornának is roppant erős csapattal vágnak neki, elég, ha csak Héctor Bellerín, Marco Asensio és Inaki Williams nevét említjük. A gólokért ugyanakkor az FC Barcelona korábbi neveltje, Sandor Ramírez (1995) felelhet, aki tavaly nyáron igazolt az FC Málagához, első LaLiga szezonját pedig 14 góllal és öt gólpasszal zárta. A Premier League-ből már az Everton is szemet vetett a játékosra.
Lewis Baker (Anglia)
A Chelsea játékosaként az elmúlt két szezont kölcsönben a holland Vitesse Arnhem színeiben töltötte Baker (1995), akit vélhetően a holland drukkerek jobban is ismernek, mint az angolok, ám a következő napokban a háromoroszlánosok vezére lehet. A holland élvonalban a mögöttünk hagyott szezont tíz góllal és négy gólpasszal zárta, míg a kupában a maga öt találatának köszönhetően a legeredményesebb játékos volt. Bakernek köszönhetően a „kiscsapat” a sorozatban csúcsra ért, az elődöntőben például duplázott a Sparta Rotterdam ellen. Az U21-es válogatottban 13 mérkőzésen hét gól a mérlege.
Uros Djurdjevic (Szerbia)
Djurdjevic (1994) azon kevés játékosoké közé tartozik, aki egyelőre hazájában, Szerbiában rúgja a bőrt, hiszen szerződése a Partizan Beogradhoz köti. A 23 éves támadó a kvalifikáció során kilenc góllal lőtte ki a szerbeket Lengyelországba, miközben klubcsapatában is remekelt: a 2016-2017-es szezont huszonnégy góllal (29 mérkőzésen) és két gólpasszal zárta. A játékosmegfigyelők árgus szemekkel figyelhetik a pazar formát mutató csatárt, aki korábban sem a Vitesse, sem pedig a Palermo színeiben nem járt sikerrel…
Patrik Schick (Csehország)
Előzetesen a torna gólkirályi címének és a legjobb játékosának is az egyik fő várományosa a csehek üdvöskéje, Patrik Schick (1996). A Sampdoria gólerős fiatalja iránt már a Juventus is érdeklődik, miután 21 évesen első Serie A-szezonját tizenegy góllal és öt gólpasszal zárta – 134 percenként vette be az olasz csapatok kapuját. Az Eb-selejtező során nála eredményesebb fiatal nem volt, hiszen tíz góllal segítette az eltikörbe jutni a cseheket. A cseheknek a csoportmérkőzésen során Németország és Olaszország ellen aligha lesz könnyű dolga, de Schick különbséget jelenthet.
Marcus Ingvartsen (Dánia)
Hazájában, az FC Nordsjaelland színeiben rúgja a bőrt Ingvartsen (1996) is, aki igazán a kvalifikáció során robbant be a köztudta, miután a dánokat nyolc góllal segítette. A 21 éves játékos a mögöttünk hagyott szezont minden sorozatot figyelembe véve huszonhárom góllal és négy gólpasszal abszolválta, az északiak tőle várják a gólokat Lengyelországban.