Nemzetközi foci bajnokok ligája

Bajnokok Ligája keddi eredmény- és eseménykövetés

Villámgyorsan frissülő cikkünkben a mai BL-találkozók góljait, eredményeit, statisztikáit és érdekességeit találják meg.
Bajnokok Ligája-csoportkör, 2. forduló
E-csoport:
FC Barcelona – Bayer 04 Leverkusen 2-1 (0-1)
Gólszerzők: S. Roberto (80.), Suárez (82.), illetve Papadopoulos (23.)
BATE Boriszov – AS Roma 3-2 (3-0)
Gólszerzők: Stasevic (8.), Mladenovic (12., 30.), illetve (Gervinho, 66.), Torosidis (82.)
G-csoport
Maccabi Tel-Aviv – Dinamo Kijev 0-2 (0-1)
Gólszerzők: Jarmolenko (4.), Moraes (50.)
FC Porto – Chelsea FC 2-1 (1-1)
Gólszerzők: Andre (39.), Maicon (52.), illetve Willian (45+2.)
F-csoport
FC Bayern München – Dinamo Zagreb 5-0 (4-0)
Gólszerzők: Costa (13.), Lewandowski (22., 28., 55.), Götze (25.)
Arsenal FC – Olimpiakosz 2-3 (1-2)
Gólszerzők: Walcott (35.), Sánchez (66.) illetve Pardo (33.), Fortounis (40.), Finnbogason (67.)
H-csoport
Olympique Lyon – Valencia CF 0-1
Gólszerző: Feghouli (42.)
FK Zenit – KAA Gent 2-1 (1-0)
Gólszerzők: Dzyuba (35.), Shatov (67.), illetve Matton (56.)

Kedden este újabb nyolc összecsapással folytatódik az UEFA Bajnokok Ligája. A legrangosabb európai kupasorozat találkozóiról a Rangadó.hu – a legutóbbi alkalomhoz hasonlóan – ismét élő eredmény- és eseménykövetéssel jelentkezett.

FK Zenit – KAA Gent 2-1

Az E-csoport állása: 1. Barcelona 4 pont, 2. Leverkusen 3 pont (5-3), 3. BATE 3 pont (4-6), 4. Roma 1 pont

Az F-csoport állása: 1. Bayern München 6 pont, 2. Olimpiakosz 3 pont (3-5), 3. Dinamo Zagreb 3 pont (2-6), 4. Arsenal 0 pont

A G-csoport állása: 1. Dinamo Kijev 4 pont (4-2), 2. Porto 4 pont (4-3), 3. Chelsea 3 pont, 4. Maccabi Tel-Aviv 0 pont

A H-csoport állása: 1. Zenit 6 pont, 2. Valencia 3 pont, 3. Gent 1 pont (2-3), 4. Lyon 1 pont (1-2)

Korábban írtuk:

2003-2004 és 2011-2012 között a legtöbb vereség, amit a csoportkörben angol csapatok elszenvedtek, öt volt. A második forduló felénél ez idén már összegyűlt.

Kifütyülték az Arsenalt saját szurkolói.

A Bayer Leverkusen gúnyneve: Lúzerkusen. Íme, a példa, hogy miért.

Kapaszkodik a Roma! Torosidis góljával már 3-2!

… sőt, már vezet is a katalán klub, Suárez góljával!

Egyenlített a Barcelona!

Az Arsenal a legutóbbi négy hazai BL-meccséből harmadszor kap három gólt. Legutóbb a Monaco, előtte tavaly novemberben az Anderlecht lőtt ennyit nekik.

A félidei kettő után a hajrára elérte a három gólos átlagot a mai forduló.

A Bayern az elmúlt öt BL-szezon mindegyikében lőtt legalább egyszer öt gólt.

A Barcelona utoljára a 2013-as elődöntőben, a Bayern ellen nem szerzett gólt hazai pályán. Azóta 11 meccsen mindig betaláltak, most egy újabb német klub ellen megszakadhat a sorozat, de van még negyedórájuk, hogy ne így történjen.

Branislav Ivanovicnak középhátvédként hétből egyszer sem sikerült ma szerelnie. Vesztésre is állnak.

Alfred Finbogason a második izlandi játékos Eidur Gudjohnsen után, aki BL-meccsen gólt lő.

Hulk lőtte vagy adta a gólpasszt a Zenit legutóbbi hat góljából ötnél.

Az elmúlt 4 Olimpiakosz-Arsenal meccsen 9 gólt lőttek a görögök.

Az Olimpiakosz 1976 (AEK Athén a Derby County ellen) óta az első görög csapat, amely angol csapat ellen idegenben három gólt lő.

Szépít a Roma, pillanatok alatt bevette az Arsenal kapuját az Olimpiakosz!

A Leverkusen és a Barca legutóbbi egymás elleni találkozóján a 62. percre a Barcelona 6-0-ás előnyben volt, most vesztésre állnak.

Megint vezet a Zenit! Az Arsenal pedig egyenlített!

A Bayern egymás után ötödik BL-szezonjában jut el legalább öt gólig egy meccsén… Eddig hét gól a rekordjuk.

Az elmúlt öt esetben, amikor egy játékos legalább három gólpasszt osztott ki BL-meccsen, mindháromszor Bayern-játékos volt az: Ribéry, Lahm, Thiago.

A Chelsea idei 10 meccsén hetedszer kapott legalább két gólt.

A Dinamo Kijev a BL-főtáblán 2012, idegenben 2008 óta nem ynert meccset, most jó úton halad felé.

Az angol csapatoknak a virtuális BL-tabellán jelenleg hat meccsből öt vereségük van. Persze ez még ma este is változhat.

Egyenlített a Gent, megvan az ötödik Bayern-gól!

Ez Matton negyedik gólja volt elmúlt három meccsén.

Ismét vezet (2-1) a Porto a Chelsea ellen!

A Kijev nyitotta a második félidő góltermését is!

2 gól

Meccsenként átlagban pontosan két gól esett az első félidőkben.

A Bayern a legutóbbi öt (illetve eddig négy és fél…) meccsén a tizennyolcadik gólnál jár.

Az Arsenal-Olympiakosz párosításnál mind a hat eddigi meccsükön az otthon játszó csapat nyert. A görögök még egyszer sem rúgtak két gólt Angliában BL-meccsen.

Nem jó ómen a Barcának…

A Barca elvesztette az elmúlt 6 BL-meccsét, amin hátrányban volt a félidőben.

Néhány statisztika a Bayern-meccsről, kommentár nélkül:

Érdekességek a szünetben:

Filip Mladenovic az első BATE-játékos, aki duplázni tud a BL-ben.

Willian az elmúlt három mérkőzésén gólt lőtt azok után, hogy azt megelőzően 21-szer egymás után nem tudott betalálni.

Az Arsenal legutóbb 2010-ben veszített egymás után két meccset a BL-ben a csoportkör során.

Minden pályán szünet van!

Egyenlített a Chelsea!

…eddig. Vezet a Valencia Lyonban!

Már csak Lyonban nem láttak gólt a nézők.

A Chelsea az idei tíz tétmeccséből nyolcadszor kap legalább egy gólt.

Megint előny az Olimpiakosznál! Ospina a saját hálójába ütötte a szögletet.

Hulk klasszis cselei és emelése után Dzyuba fejesgólja:

Porto-gól a Chelsea-nek!

Gyors gólváltás az Arsenal meccsén, vezet a Zenit!

Walcott első BL-gólja volt ez 2010 óta:

A Barca tavaly decemberben volt legutóbb hátrányban hazai pályán a BL-ben, akkor Ibrahimovic lőtt gólt a 15. percben, végül 3-1-re nyertek a katalánok a PSG ellen. Azóta a Camp Nouban gólt sem kaptak – mostanáig.

A Bayern az első csapat 2012 novembere óta, amely 28 perc alatt négy gólt tud rúgni. Akkor is ők voltak az “elkövetők”.

Néhány kép a Roma kiütéséről:

Már hárommal megy a BATE a Roma ellen!

Lewandowski duplája:

Négy perc alatt lőtt 3 gólt a Bayern München, kosárlabdában most kérne időt a Zágráb, bokszban meg bedobná a törülközőt.

Mire leírtuk, már hálóban a negyedik Bayern-gól…

2007 óta nem tudott kapott gól nélkül lehozni idegenbeli BL-meccset a Roma.

Hamar döntésre viszik a bajorok: 3-0 a Zagreb ellen!

Robert Lewandowski elmúlt három meccsén 8 gólt szerzett.

Barcelonában vezet a Bayer Leverkusen!

A Bayern is megduplázta előnyét!

Iker Casillas mostantól egyedül csúcstartó a legtöbb BL-pályáralépést tekintve.

Douglas Costa idei 9 meccsén már 7 Bayern-gólban vett részt.

Videókokon a gólok:

Vezet a Bayern, a BATE pedig már kettőnél jár!

Zörgött a háló az Arsenal meccsén is: Oxlade-Chamberlain lőtt oldalhálót.

A BATE is megszerezte a vezetést a Roma ellen!

Megvan az első gól: vezet a Kijev a Maccabi ellen!

A Porto elmúlt 13 BL-meccséből 12-n veretlen volt.

A Barcelona megnyerte az elmúlt öt Leverkusen elleni mérkőzését.

Ma ünnepli születésnapját a BL történetének egyik legjobb csatára, Andrij Sevcsenko:

A Bayern München kapusa, Manuel Neuer a 73. BL-meccsét játssza ma, amivel utoléri Claudio Pizarrót, Rivaldót és Ruud van Nistelrooy-t.

Az Arsenal esélyeit erősen növeli, hogy az Olimpiakosz eddig mind a tizenkét angliai BL-fellépésén vereséget szenvedett.

Öt horvát játékos játszott eddig a BL-ben a Bayern színeiben: Robert Kovac, Daniel Pranjic, Mario Mandzukic, Ivica Olic és Niko Kovac.

A Chelsea a portugál csapatok elleni meccsei 80%-át megnyerte a BL-ben, egyetlen más nemzet ellen sincs ilyen jó mutatója azok közül, melyekkel tíznél többször találkozott.

Először öltik magukra a csapat új, harmadik számú mezét a római játékosok:

A Zenit még sosem nyert kétszer egymás után meccset a BL főtábláján, ma lehet az első alkalom, ha megverik a Gentet.

Josep Guardiola távozása óta a jelenleg sérült Lionel Messi nélkül hat BL-meccséből csak kettőt nyert meg a Barcelona.

Theo Walcott (Arsenal) nem tudott betalálni az elmúlt 8 hazai BL-meccsén (2010-ig visszamenőleg).

Statisztika:

Neymar eddigi 11 Camp Nou BL-meccsén 9 gólt lőtt és 2 gólpasszt adott.

Pjanic 150. meccsét játssza a Romában.

A Valencia elmúlt 14 BL-meccsén csak egyszer nem lőtt gólt, a Chelsea ellen a Stamford Bridgen 2011-ben.

11. idei tétmeccsén a Bayern 11. különböző felállásában fut ki a pályára.

Bayern: Neuer – Thiago, Lewandowski, Costa, Boateng, Bernat, Götze, Lahm, Alaba, Coman, Kimmich

Dinamo Zagreb: Eduardo – Taravel, Matel, Pivaric, Benkovic, Paulo Machado, Ademi, Antolic, Fernándes, Soudani, Pjaca

José Mourinho, a Chelsea menedszere másodszor meccsel edzőként egy korábbi csapata ellen a Bajnokok Ligájában: 2010-ben az Inter kispadján ülve a negyeddöntőben a Chelsea-vel találkozott. A párharcot Mourinho csapata nyerte és utána meg sem állt a végső győzelemig.

Mindkét ex-videotonos ott van a kezdőcsapatban a második fordulóban is, Nikola Mitrovics a Maccabi Tel Aviv, Renato Neto pedig a Gent középpályáján kezd a Dinamo Kijev illetve a Zenit ellen.

Bár csak holnap este lesz aktuális, de Martin Caseres kikerült a Juventus keretéből, miután részegen belehajtott egy buszmegállóba. Az olaszoknak nem maradt szélső hátvédjük.

A Maccabi Tel-Aviv – Dinamo Kijev kezdőcsapatai:

Maccabi Tel-Aviv: Rajković, Dasa, Tibi, Ben Haim I, Alberman, Zahavi, Rikan, Mitrović, Vermouth, Peretz, Ben Basat

Dinamo: Shovkovskiy, Danilo Silva, Antunes, Dragovic, Khacheridi, Veloso, Sydorchuk, Rybalka, González, Yarmolenko, Júnior Moraes

A Zenit–Gent kezdőcsapatai:

Zenit: Kerzhakov, Anyukov, Lombaerts, Smolnikov, Garay, Danny, Shatov, Javi García, Witsel, Hulk, Dzyuba

Gent: Sels, Rafinha, S. Mitrović, Asare, L. Nielsen, Matton, Renato Neto, Kums, Saief, Milicevic, Depoitre

A Porto–Chelsea kezdőcsapatai:

Porto: Casillas, Maxi, Maicon, Marcano, Martins Indi, Danilo, Rúben Neves, Imbula, Brahimi, Aboubakar, André

Chelsea: Begovic, Ivanovic, Zouma, Cahill, Azpilicueta, Mikel, Fabregas, Ramires, Willian, Pedro, Diego Costa

A Lyon–Valencia kezdőcsapatai
Lyon: Lopes, Jallet, Biševac, Umtiti, Morel, Darder, Gonalons, Tolisso, Valbuena, Kalulu, Lacazette

Valencia: Doménech, Cancelo, Mustafi, Abdennour, Orbán, Parejo, Javi Fuego, Enzo Pérez, Feghouli, Negredo, Piatti

Az Arsenal–Olimpiakosz kezdőcsapatai:

Arsenal: Ospina – Bellerin, Gabriel, Koscielny, Gibbs – Cazorla, Coquelin – Oxlade-Chamberlain, Özil, Sanchez – Walcott.

Olimpiakosz: Jimenez – Elabdellaoui, Botia, Siovas, Salino – Kasami, Cambiasso – Pardo, Fortounis, Seba – Brown.

A Barcelona–Leverkusen kezdőcsapatai:

Barcelona: Ter Stegen – Sergi Roberto, Piqué, Mascherano, Mathieu – Rakitic, Busquets, Iniesta – Sandro Ramírez, Suárez, Neymar.

Leverkusen: Leno – Donati, Tah, Papadopulosz, Wendell – L. Bender, Kramer – Kampl, Calhanoglu, Bellarabi – J. Hérnandez.

Statisztikák, eredményjelentések, a gólokról és legfontosabb eseményekről készült videofelvételek és egyéb gyorshírek egyaránt elérhetőek lesznek másodpercek, percek alatt oldalunkon.

A mai találkozókat a Rangadó.hu már beharangozta, erről itt olvashatnak.