Bajnokok Ligája: Florenzi bombája után Barcelona-iksz Rómában

Mozgalmas szerda este. Rendőrökkel harcoltak a Bayern-drukkerek, lehengerlő Chelsea, Zenit-bravúr.
E-csoport:
AS Roma – FC Barcelona 1-1 (1-1)
Gólszerzők: Florenzi (31.), illetve Suárez (21.)
Leverkusen – BATE 4-1 (1-1)
Gólszerzők: Mehmedi (4.), Calhanoglu (47., 75. – a másodikat tizenegyesből), Hernandez (59.), illetve Milunovic (13.)
G-csoport
Chelsea – Maccabi Tel-Aviv 4-0 (2-0)
Gólszerzők: Willian (15.), Oscar (tizenegyesből 45+4.), Costa (58.), Fabrégas (78.)
Dinamo Kijev – FC Porto 2-2 (1-1)
Gólszerzők: Huszev (20.), Bujalszkij (89.), illetve Aboubakar (23., 81.)
F-csoport
Dinamo Zagreb – Arsenal 2-1 (1-0)
Gólszerzők: Pivaric (24.), Fernandes (58.), illetve Walcott (79.)
Kiállítva: Giroud (40.)
Olympiakos – Bayern München 0-3 (0-0)
Gólszerzők: Müller (52., 92. – a másodikat tizenegyesből), Götze (89.)
H-csoport
Valencia – Zenit 2-3 (0-2)
Gólszerzők: Cancelo (55.), Gomes (73.), illetve Hulk (9., 45.), Witsel (76.)
Gent – Lyon 1-1 (0-0)
Gólszerzők: Milicevic (68.), illetve Jallet (58.)
Kiállítva: Dejaegere (41.), Foket (88.)

Minden mérkőzés véget ért!

Matz Sels az első belga kapus, aki büntetőt hárít a BL-ben Proto 2013 decemberi, Olympiacos elleni védése óta.

A Kijev egyenlített időközben, és vége is van a meccsnek.

Eldőlt a Bayern-meccs: a müncheniek már 2-0-ra vezetnek az Olimpiakosz otthonában. Sőt, már három.

Aldo Kalulu a második legfiatalabb játékos, aki a Lyonban BL-meccsen szerepel. Lacazette az első.

A Chelsea eldöntötte: Fábregas góljával már 4-0-ra vezet a Maccabi ellen.

Theo Walcott legutóbbi három meccsén négy gólt szerzett. (a válogatottat is beleszámítva)

Messi felsőkapufája:

A Zenit ismét vezet, Leverkusen megrúgta a negyediket is. Witsel a harmadik orosz gól szerzője, aki korábban saját kapujába is betalált már ma. Walcott góljával szépít az Arsenal. Először fordul elő, hogy a Zenit idegenben három gólt szerez a BL-ben.

A Leverkusen 65%-ban birtokolja a labdát a BATE ellen. Íme a hőtérkép:

Egyenlített a Gent és a Valencia is.

2004 októberében való BL-bemutatkozása óta csak Xavinak és Cristiano Ronaldonak vantöbb gólpassza, mint Fabregasnak.

Nainggolan faultja Rafinhán:

A Roma 22.6%-ban birtokolja eddig a labdát.

A Dinamo Zágráb legutóbb 1999-ben nyert BL-meccset a csoportkörben.

A Dinamo Zagreb már 2-0-ra vezet az Arsenal ellen, a Lyon is vezet Belgiumban, harmadik gólját is megrúgta a Leverkusen. A Chelsea eldöntötte, már 3-0-ra vezet.

Calhanoglu a Leverkusen elmúlt 8 BL-góljából 6-ban részt vett: hármat ő maga szerzett, háromszor előkészített.

Szczesnyt egyszer már le kellett cserélni a Barcelona ellen, még az Arsenal játékosaként, 2011-ben. Azt a meccset 3-1-re nyerte a Barca, a lengyel kapust akkor a 19. percben cserélték le, 0-0-nál.

Morgan De Sanctis 38 évesen áll be csereként, ezzel még a tegnap 37 évesen remeklő Gianluigi Buffonnál is idősebb olasz kapusként lép pályára.

Góllá érett a müncheni fölény: Thomas Müller 52. percben szerzett találatával vezet a Bayern az Olimpiakosz otthonában (0-1).

Elkezdődtek a második félidők! A Leverkusen góllal nyitotta a játékrészt, így már 2-1-re vezet a BATE ellen.

Hazard az első félidőben egy helyzet kialakításában sem vett részt, egyszer sem lőtt kapura és egyszer sem szerelt. Ellenben 0-0-nál sikerült elkényelműsködnie egy tizenegyest – két lépésből lőtt az égbe.

A Lyon középpályása, Maxime Gonalons az első félidőben egyszer sem passzolt Valbuenának.

A Chelsea fiatalja biztosra ment

A 19 éves Ruben Loftus-Cheek 91%-kal passzolt, négyszer ment bele párharcba, ebből kétszer szerelt, kétszer kivágta a labdát.

Giroud 56%-kal passzolt, négyszer lőtt kapura, de gólt nem szerzett, nem nyert légi párharcot és kiállították. Nem ő lesz a meccs embere az Arsenalnál…

67%-ban birtokolja a labdát a Bayern. Gólt viszont nem szerzett.

A Gent és a Leverkusen találta el legtöbbször a kaput az első félidőben.

Oscar jobban lőtte, mint Hazard…

Xabi Alonso 97%-kal passzolt az első félidőben.

Nem hozott gólt az Olimpiakosz – Bayern München találkozó első félideje. A Zagreb vezet az immár emberhátrányban játszó Arsenal ellen (1-0), a Kijev–Porto és a Roma–Barcelona 1-1-re áll 45 perc után, csak úgy, mint a Leverkusen–BATE. A Gent–Lyon meccsen sem született gól az első félidőben – a hazaiaknál viszont már volt egy kiállítás –, míg a Chelsea a kihagyott büntető ellenére is 2-0-ra vezet a Maccabi Tel-Aviv ellen.

A Chelsea Oscar büntetőjével 2-0-ra vezet.

A Zenit már 2-0-ra vezet a Valencia vendégeként. Hulk duplázott (0-2).

Bajban az Arsenal. Giroud mehet zuhanyozni (piros lap), és már így is hátrányban vannak.

A Barcelona idei hat kapott góljából ötöt a tizenhatoson kívülről szerzett az ellenfél.

Az Arsenal egész eddig összesen egy szerelést mutatott be a Dinamo Zágráb ellen:

KACKAC A Bayern játékosai is keresik Hazard labdáját:

Oxlade-Chamberlain öngólja még egyszer:

Egyenlít a Roma. ter Stegen hatalmas potyagólt kapott. Florenzi rúgta. Ez volt a Roma első lövése a Barcelona ellen. Florenzi még soha nem rúgott gólt nemzetközi meccsen.

A Barcelona elmúlt 26 BL-góljából 24-et az MSN lőtt, a maradék kettőt Rakitic. Suárez 25. gólja a mai 39 2015-ös Barca-meccsén.

Ehhez nem füzünk kommentárt.

Ez gyors volt, egyenlített a Porto.

Jack Wilshere lábtörés miatt nem játszik az Arsenalban, műtétre van szüksége.

Mesut Özil és Mikel Arteta eddigi összes passza pontos volt ma:

Suarez góljával vezet az Fc Barcelona is.

A Dinamo Kijev is vezet, Gusev révén. A szenvedő fél a Porto.

Willian gólja:

A Roma 10 különböző nemzetiségű játékossal áll fel, ez a legtöbb olasz csapattól a BL-ben.

Ezzel a góllal vezet a Leverkusen:

Vezet a Chelsea.

Hazard eddig hat büntetőt lőhetett a BL-ben, ebből hármat kihagyott.

Hazard durrantotta jócskán fölé a Chelsea tizenegyesét!

A Zenit is vezetést szerzett a Valencia otthonában. Hulk a gólszerző.

Admir Mehmedi (Bayer Leverkusen) révén megszületett a nap első találata.

A Valencia még sohasem vesztett hazai pályán orosz csapat ellen, a Zenit viszont az elmúlt 9 meccsén nem tudta legyőzni spanyol ellenfeleit.

Iker Casillas 151. BL-találkozóján szerepel ma, ezzel beállítva az eddigi rekorder, Xavi meccsszámát.

Loftus-Cheek, a Chelsea 19 éves játékosa már egy perc után sárga lapot kapott a Maccabi elleni mérkőzésen.

Minden pályán elkezdődtek a mérkőzések!

Ronaldo marad Messi előtt?

Cristiano Ronaldo, a Real Madrid klasszisa kedden három gólt lőtt a Sahtar Donyeck ellen megnyert találkozón. A portugál játékos 81 BL-találatnál jár, míg Lionel Messi, a Barcelona ásza 77-et jegyzett idáig. Messi összesen nyolcvan gólt szerzett az UEFA-klubsorozatokban, ezt a mutatóját is megdöntötte riválisa.

Így néz ki a Stadio Olimpico:

Nem is olyan régen már egymásnak feszült a Barcelona és a Roma – a Joan Gamper Kupa keretében. Akkor a meccset simán, 3-0-ra hozta a Barca, a gólokat Messi, Neymar és Rakitic rúgta.https://www.youtube.com/watch?v=fkVrYgYazKE

Csendélet a Stamford Bridge-n. A Chelsea legutóbbi 35 hazai BL-meccséből csak egyet veszített el.

Vladimir Weiss is várja a BL-meccseket.

15. Bajnokok Ligája-szezonjára készül a Dinamo Kijev, kispadján az edzőként a BL-ben csak most debütáló Szerhij Rebrovval.

Az AS Roma és a Barcelona U19-es csapatai az Ifjúsági Bajnokok Ligájában (ahol magyar csapatként a Puskás Akadémia szerepel, igaz, nem a csoportkörben) is találkoztak, azon a találkozón 0-0-ás döntetlen született.
A többi mérkőzésen egy komolyabb meglepetés született, az Olympiacos fiataljai legyőzték a Bayern München U19-es csapatát.

Egy Bayern-szurkoló súlyosan megsérült a görög rendőrökkel történt összecsapás során.

r]

Az Arsenalt vendégül látó Dinamo Zagreb nem aratott győzelmet az elmúlt 15 BL-találkozóján.

A Bayern München twitter-oldala szerint a müncheni szurkolókra rátámadtak a görög rendőrök, kemény összecsapás a stadionnál!

A Barcánál a Roma elleni meccsen debütál az új, kék színű mez.

Wenger és a rutin

Arséne Wenger, az Arsenal menedzsere eddig összesen 168 BL-mérkőzésen ült aktuális csapata kispadján, többször, mint bármelyik aktív menedzser – csak Sir Alex Ferguson szárnyalja ezt túl, aki 190 találkozónál járt, amikor befejezte edzői karrierjét.

Messi százados lesz

Lionel Messi ma este századik alkalommal lép pályára a Bajnokok Ligájában. A Barcelona támadója már most 13-mal több gólt szerzett (összesen 77-et), mint bárki más az első száz mérkőzésén.

A Videotonból élnek a Bajnokok Ligájában

Foxi Kéthévoama után a másik ex-NB I-es légiós, Nikola Mitrovic is pályára léphet a BL-főtáblán, ott van a Chelsea ellen felálló Maccabi Tel Avív kezdőcsapatában. Foxi tegnap végigjátszotta az Astanában a Benfica elleni meccset.

Egy másik kollégánk pedig jelzi, hogy Renato Neto a Gent kezdőjében van.

A Roma–Barcelona rangadó kezdőcsapatai:
Roma: Szczesny – Florenzi, Manolas, Rüdiger, Digne – Nainggolan, De Rossi, Keita – Falque, Dzeko, Salah.
Barcelona: ter Stegen – Roberto, Pique, Mathieu, Alba – Rakitic, Busquets, Iniesta – Messi, Suárez, Neymar.

Az M4 mai szakértői egy romantikus vers vagy festmény címét idézik: a Juhász és a Hajnal.

A Chelsea csapatát is tudjuk már:

Begovic; Azpilicueta, Zouma, Cahill, Baba Rahman; Loftus-Cheek, Fabregas; Willian, Oscar, Hazard; Remy.

Cserék: Blackman, Terry, Ivanovic, Ramires, Matic, Traore, Diego Costa.

Ez lesz az Arsenal kezdőcsapata:

Ospina, Debuchy, Gabriel, Koscielny, Gibbs, Chamberlain, Arteta, Cazorla, Sanchez, Ozil, Giroud.

Cserék: Cech, Monreal, Chambers, Flamini, Coquelin, Walcott, Campbell

A tegnapi játéknap “legemlékezetesebb” jelenete volt, hogy Hector Moreno, a PSV Eindhoven mexikói védője egy brutális becsúszással szinte kettétörte Luke Shaw lábát a Manchester United elleni, keddi Bajnokok Ligája-csoportmérkőzésen.

Az esetről megkérdeztük Bede Ferencet a korábbi kíváló játékvezetőt a meglepő véleménnyel rukkolt elő a konkrét esetről, és a többi idegeket borzoló játékvezetői döntésről is.

– Lehet, hogy eretnek gondolat, de látva a felvételt, azt mondom, ilyen becsúszásból több is van egy mérkőzésen – mondta kérdésünkre Bede Ferenc. – A mexikói hátvéd nem beleszállt az ellenfél sípcsontjába vagy a térdbe, hanem egyszerűen becsúszott. Valamikor régen az volt az elsődleges szempont, hogy a labdát érje el előbb a becsúszó játékos. Itt viszont egy szerencsétlen és nyilvánvalóan szabálytalan becsúszás történt, aminél tizenegyest kellett volna adni. Ugyanakkor az, hogy a hátvéd a másik lábával elsodorta Shaw-t, akinek beszorult a sípcsontja a láb alá, szerencsétlen baleset. Ha nem így történik, és mellette Rizzoli befújja a tizenegyest, ad egy sárga lapot, senki nem szörnyülködne a becsúszáson.

A teljes beszélgetésért,klikk.

Az eseménydús és lábtörés által beárnyékolt keddi játéknap után szerdán nézőcsalogató mérkőzésekkel folytatódik a Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulója.

A mérkőzéseket beharangoztuk részletesen is, itt.