Nemzetközi foci bajnokok ligája

Főtáblás a Valencia, kiesett a Celtic

Izraeli, svéd, ukrán és horvát csapat is lesz az európai elitliga csoportkörében.

Öt mérkőzést rendeztek kedden este a Bajnokok Ligája-selejtező negyedik fordulójában, a rájátszásban, amelynek tétje a csoportkörbe kerülés.

A Valencia 3-1-es előnnyel érkezett Monacóba, ráadásul a meccs elején Negredo álomgóljával gyorsan vezetést szerzett, úgyhogy a maradék 86 perc formalitássá vált. Hamarosan jött az egyenlítés, majd a 75. percben a vezetést is átvették a hercegségbeliek, de ekkor már túlságosan kevés idő volt hátra, hogy összesítésben is sikerrel járjanak (2-1).

A többi pályán is születtek gyors gólok, Zágrábban például három is, így az albán Skenderbeu sorsa is hamar eldőlt, mert kettőt az odavágón győztes Dinamo szerzett. A második félidő legelején emberhátrányba kerültek a horvátok, de ezt követően tovább növelték előnyüket, úgyhogy végül simán továbbjutottak (4-1).

Az előző körben a holland Ajaxot búcsúztató Rapid Wien otthon hátrányba került a Sahtar Donyeck ellen, ráadásul az ukránok ezúttal megszerezték a vezetést, de kisvártatva már a bécsieknél volt az előny. Mivel az albérletben (Lvovban) játszó házigazdák egyenlíteni tudtak, szintén feljutottak a legjobbak közé (2-2).

A svéd Malmö helyzete az idegenbeli 3-2-es vereség után nem tűnt kedvezőtlennek, de akkor kezdhettek igazán reménykedni a skót Celtic elleni bravúrban, amikor a második felvonás elején már 2-0-ra vezettek. Mivel a kétgólos különbséget megtartották, ők léptek tovább.

A Maccabi Tel-Aviv és a Basel párharcában a visszavágó is rendkívül kiélezett küzdelmet hozott, mindkét meccs döntetlent hozott, így az izraeliek idegenben lőtt több góllal léptek a csoportkörbe (1-1).

Bajnokok Ligája, selejtező, 4. forduló, visszavágók

Dinamo Zagreb (horvát) – Skenderbeu (albán) 4-1 (2-1)

Gólszerzők: Soudani (9., 80.), Hodzic (15.), Taravel (55.), illetve Esquerdinha (10.)

Kiállítva: Goncalo (Dinamo, 50.)

Továbbjutott: Dinamo, kettős győzelemmel (6-2)

Maccabi Tel-Aviv (izrael) – FC Basel (svájci) 1-1 (1-1)

Gólszerzők: Zehavi (24.), illetve Zuffi (11.)

Továbbjutott: Maccabi (3-3, idegenben lőtt góllal)

Malmö FF (svéd) – Celtic (skót) 2-0 (1-0)

Gólszerzők: Rosenberg (23.), Carvalho (55.)

Továbbjutott: Malmö (4-3)

AS Monaco FC (francia) – Valencia CF (spanyol) 2-1 (1-1)

Gólszerzők: Raggi (18.), Carrillo (75.), illetve Negredo (4.)