A Valencia a Manchestert másolta

A spanyolok hazai pályán 3-1-es győzelmet arattak a Monaco ellen a negyedik forduló első meccsén.

Szerda este öt mérkőzéssel folytatódott a Bajnokok Ligája-selejtező negyedik fordulója, amelynek tétje a csoportkörbe jutás.

A Valencia gyorsan egy-, a Celtic pedig kétgólos előnybe került, de a Monaco és a Malmö is betalált a szünet után. A spanyolok és a skótok is újra eredményesek voltak, sőt utóbbiak a 95. percben megszerezték második találatukat is, ami Glasgow-ban még nagyon jól jöhet nekik (3-2).

Paulo Sousa előző két klubja, a svájci FC Basel és az izraeli Maccabi Tel-Aviv találkozóján a vendégek szereztek vezetést, a hazaiak a szünet előtt egyenlítettek, majd a találkozó hajrájában úgy tűnt, a győztes gólt is megszerzik, de a 95. percben az izraeliek egalizáltak (2-2).

Az albán Skenderbeu együttesét a Debrecen három évvel ezelőtt még a BL-kvalifikáció második körében elbúcsúztatta, most viszont már biztosan csoportkörös lesz az akkoriban lesajnált együttes, a kérdés csak az, melyik sorozatban. A Dinamo Zagreb ellen ők lőtték az első gólt, de a második felvonásban kaptak kettőt, úgyhogy nincs sok esélyük a továbbjutásra (1-2).

Az előző körben az Ajaxot búcsúztató osztrák Rapid Wien kikapott az ukrán Sahtar Donyecktől (0-1). A visszavágókat jövő héten rendezik.