Nemzetközi foci bajnokok ligája

Kritizálják a magyar játékvezetőt a románok

A Steaua Bucuresti BL-kiesését kérik számon a Partizan Beograd elleni visszavágót vezető Vad II Istvánon.

A Bajnokok Ligája harmadik selejtezőkörében a szerb Partizan Beograd 5-3-as összesítéssel búcsúztatta a román Steaua Bucuresti csapatát. A párharc nem volt ennyire sima, a románok ugyanis a hazai 1-1 után Szerbiában 2-1-re is vezettek a visszavágón. A második játékrész elején Fernando Varela kiállítása miatt emberhátrányba kerültek, és bár az ekkor megítélt büntető kimaradt, később kaptak még három gólt, ezzel búcsúztak a sorozattól.

A találkozót a magyar Vad II István vezette, akit elővettek a meccs után a románok. Szerintük Vad II hibázott, amikor tizenegyest és piros lapot ítélt, bár a kiállítás jogosságát kevésbé vitatják.

A ProSport című lap szerint a magyar spori „negatív főhős lett” azzal, amit a 47. percben ítélt, és „sorsdöntő” hibát követett el, mivel szerintük a szabálytalanság nem a tizenhatoson belül történt. Azt a románok is elismerik, hogy a Partizan megérdemelten jutott tovább a következő körbe.