Nagyon értékes volt a finn-verés

Feröer ismét legyőzte Görögországot, a románok észak-írországi meccse pedig döntetlen lett.

Azt már a mérkőzés előtt lehetett tudni, hogy értékes lehet a magyar válogatott esetleges győzelme Finnországban. A siker Stieber Zoltán hajrágóljával összejött (1-0), ráadásul az Európa-bajnoki selejtező F-csoportjának hatodik fordulójában a további két mérkőzés magyar szempontból a lehető legjobban alakult.

Feröer-szigetek az idegenbeli győzelem után hazai környezetben is nyert Görögország ellen, a románok észak-írországi vendégjátékán pedig nem született gól, úgyhogy lassacskán elmondható: a mieinknek nem nagyon kell hátrafelé figyelniük a tabellán, előrefelé viszont annál inkább, hiszen elérhető közelségbe kerültek az automatikus továbbjutást garantáló helyezések.

A gól nélküli belfasti meccs azt jelenti, hogy az éllovas románokat három, míg a második északíreket két pontra megközelítette Magyarország, amely a következő két körben, szeptemberben éppen ezzel a két együttessel találkozik, azaz reális esélye van, hogy megszerezze a biztos kijutást eredményező első két hely valamelyikét.

A tavalyi világbajnokságon nyolcaddöntős, de a hatcsapatos csoportban sereghajtó Görögország elvesztette minden esélyét a kijutásra. Feröer viszont feljött a negyedik helyre, hátránya öt pont a (pótselejtezőt érő) harmadik helyen álló magyar csapattal szemben.