A katalán együttes a berlini fináléban 3-1-re nyert az olasz Juventus ellen.

Végeredmény:

Juventus – Barcelona 1-3 (0-1)

Neymar egy kontra végén a 97. percben talál be

Pályán Mathieu is

A 91. percben az első gólt szerző Rakitic jött le a pályára, helyette Mathieu állt be. Pedro is szerepet kap a döntőben, Suárezt váltja a spanyol a 94. percben.

A cseréken van már a hangsúly – 88. perc

Moratát Llorente váltotta, míg Evra lesérül, helyette Coman érkezik.

78. perc – cserél Allegri is

Vidal le, R. Pereyra be.

76. perc – Xavi beáll

A spanyol játékos utolsó mérkőzése következik a Barca-színeiben, Iniestától a csapatkapitány karszalagot is megkapta.

Neymar-gól a 70. percben, de nem adják meg

A labda Neymar fejes után a játékos kezén változtatott irányt.

Újra előnyben a Barcelona – 68. perc!

Messi iramodott meg egymaga Buffon kapuja felé, a védők nem léptek ki az argentinra, aki így a tizenhatos vonaláról kapura lőtt. Buffon csak öklözni tudott, a kipattanóra pedig lecsapott L. Suárez, aki egyenlített. Juve – Barca 1-2.

Az egyenlítés után a Juve maradt támadásban

A 61. percben az olaszok átjátszottak a Barca-védelmet, Tévez azonban passz helyett a lövés mellett döntött, ami kapu fölé szállt.

Egyenlít a Juventus – 55. perc

Marchisio sarkazása után Tévez tüzelt a kapura, lövése még kijött Ter Stegenről, de a duplázó Morata bombájánál már tehetetlen volt a Barca-kapus. Juve-Barca 1-1.

48. perc – Barca-kontra

Rakitic passzol a bal oldalon felfutó Suárezhez, az uruguayi lövését óriási bravúrral menti szögletre Buffon.

Elkezdődött a második félidő

A szünetben egyik oldalon sem volt csere.

Félidő:

Juventus – Barcelona: 0-1

Suárez gólhelyzetben – 40. perc

Az uruguayi előbb centikkel lőtt kapu mellé, majd egy perccel később Buffon mentett bravúrosan a távoli lövésnél.

Tizenegyest reklamál a Juve

A 35. percben Pogba esett nagyot a tizenhatos környékén Jordi Alba belépése után, az olaszok hiába reklamáltak, a török játékvezető nem fújt.

Marchisio-bomba a 25. percben

Az agilisan játszó olasz jó 20 méterről, elképesztő erővel tüzelt középről kapura, a bomba azonban fölé ment, Ter Stegen nyújtózott.

Mascerano nagyot ment

A 19. percben Pogba remekül centerezett (volna) Tévezhez, csakhogy Mascerano remekül mentett az utolsó pillanatban.

Nagy nyomás alatt a Juve-védelem

A 15. percben járunk, a mérkőzést a Barcelona irányítja. A katalánok folyamatosan nyomás alatt tartják a Juventus védelmét, Buffon társait nyugtatja, érik a második gól…

Vidal-sárga a 11. percben

Sergio Busquetset rúgta meg a chilei, hamar villant a lap.

Támadásban a Juve

A 8. percben Morata iramodott meg nagyon ügyesen a jobb szélen, majd az érkező Vidalhoz passzolt, aki viszont jó 18 méterről kapu fölé nőtt.

Első akciójából gólt lő a Barcelona

Neymar cselezgetett két védő között a tizenhatos környékén, majd Iniestához továbbított a brazil, a csapatkapitány pedig Rakitic elé tálalt, aki kíméletlenül kihasználta a ziccert. Juve – Barca 0-1.

Tévez helyzet az 1. percben

Saját kapuja előtt adta el a labdát a Barcelona, Tévez pedig messziről tüzelt kapura, ami jócskán fölé ment. Az olaszoké volt az első helyzet.

1. perc: a Juve kezdte a mérkőzést

20:45 – elkezdődött a Bajnokok Ligája döntője

A Juventus szokásos fehér-fekete csíkos, míg a Barcelona gránátvörös-kék mezben vívja a finálét.

Így kezdenek a csapatok:

Juventus: Buffon – Lichtsteiner, Bonucci, Barzagli, Evra – Marchisio, Pirlo, Pogba – Vidal – Morata, Tevez

FC Barcelona: Ter Stegen – Alves, Piqué, Mascherano, Alba – Rakitic, Busquets, Iniesta – Messi, Suárez, Neymar

Már csak két óra kezdésig, a Barca pedig úton a stadionba

A hangulatra egyelőre nem lehet panasz – GALÉRIA, kattintásra nyílik

Az esti kollekciók:

A szurkolók tömött sorokban várják a kapunyitást

Egy kis történelem

1985-ben, 30 éve a Juventus Platinivel a soraiban ünnepli, hogy megverte a Liverpoolt a tragikus BEK-döntőben.

Rooney sok sikert kívánt két korábbi csapattársának, Patrice Evrának és Carlos Téveznek

Minden Barcelona-szurkoló székén lesz egy kis zászló az Olimpiai stadionban,

úgyhogy ilyen látványra kell készülni:

Az este legcsinosabb főszereplője alig várja, hogy megrúgdossák

Ha valaki, hát ő felkészült az esti meccsre:

Neymarék már a szállodában lazítanak

Berlin fekete-fehér!

A Juventus főszponzora “zebrákkal” lepte el a német fővárost.

A spanyolok sem akarnak elmaradni olasz “kollégáik” mögött Berlinben

Utolsó Barca edzés a nagy mérkőzés előtt

Dani Alves már most túlpörgött egy kicsit

Hangolnak az olaszok!

Gyülekeznek a szurkolók!

Neymar izgatott

A brazil játékos a finálé előtt elmondta: „Sok döntőt játszottam már pályafutásom során, de a ma esti lesz a csúcs!”

A szurkolók már érkeznek!

Chiellini: harcolni fogunk

A BL-döntőről sérülés miatt lemaradó védő elmondta: „a Juventust remek férfiak és játékosok alkotják. Biztos vagyok abban, hogy a csapat úgy harcol majd este, mint még soha.”

Az este főszereplői:

Előzmények:

Az FC Barcelona négyszeres aranylabdás játékosa 2009-ben és 2011-ben volt előzőleg eredményes fináléban, mindkét alkalommal a Manchester United ellen. “Messi olyan, mint egy földönkívüli. Nagyon szerencsések vagyunk, hogy láthatjuk, ahogy játszik” – dicsérte Javier Mascherano, aki csapattársa a Barcelonában és az argentin válogatottban egyaránt.

A katalán együttes hiánytalan kerettel várja a 20.45-kor kezdődő berlini döntőt, egyedül Andrés Iniesta játéka vált kérdésessé az Athletic Bilbao elleni kupadöntőn összeszedett kisebb vádlisérülése miatt. Ám mint a világ- és kétszeres Európa-bajnok középpályás elmondta, “meg sem fordult a fejemben, hogy nem játszhatok a fináléban”.

Az ellenfélnél viszont lesz nagy hiányzó: a szintén vádliproblémával küzdő Giorgio Chiellinire nem számíthatnak a torinóiak. Ez nagy érvágás a Juventusnak, mivel Chiellinire fontos szerep hárult volna a szezonban eddig 120 gólt szerző Lionel Messi, Luís Suárez, Neymar trió megfékezésében. A védő a szerdai edzésen sérült meg, s a csütörtöki vizsgálatokon kiderült, hogy húzódás van a bal lábában, így nem léphet pályára szombaton. Hiányzásával elmarad a “nagy viszontlátás”. A tavalyi világbajnokság óta ugyanis most először találkozhatott volna Suárezzel, aki Brazíliában meccs közben megharapta őt, ezért négy hónapra eltiltották. Az uruguayi támadó most csak Patrice Evrával kerülhet szembe azok közül, akikkel korábban ügye volt. Az akkor még a Manchester Unitedben szereplő színes bőrű francia védőt a Liverpool játékosaként, 2011-ben sértegette az uruguayi támadó, amiért nyolc mérkőzést kellett kihagynia.

A várható kezdőcsapatok:
Juventus (olasz)-FC Barcelona (spanyol), Berlin, szombat 20.45
Juventus:
FC Barcelona:
A mérkőzést a török Cüneyt Cakir vezeti.

A Barcelona és a Juventus korábban két alkalommal találkozott egymással a legrangosabb európai kupasorozatban: az 1986-os negyeddöntőben hazai pályán 1-0-ra nyert a Barcelona, majd a torinói visszavágón kiharcolt 1-1-es döntetlennel továbbjutott. 2003-ban szintén a negyeddöntőben hozta össze a sors a feleket: Torinóban 1-1-es döntetlen született, majd a rendes játékidőt követően a Camp Nouban is ezt mutatta az eredményjelző, míg nem a 114. percben Marcelo Zalayeta megszerezte a Zebrák továbbjutást érő találatát.

A Barcelona 18., a Juventus 15. európai kupadöntőjét vívja szombaton. Mindkét csapat triplázásra készül, mivel otthon már bajnok és kupagyőztes is ebben a szezonban. Ugyanakkor a katalán együttes lehet az első, amelynek ez másodszor is sikerül. Előzőleg 2009-ben jött össze a bravúr. A Juventus hét győzelemmel, három döntetlennel és két vereséggel, míg az FC Barcelona tíz győzelemmel és két vereséggel jutott a labdarúgó Bajnokok Ligája szombati döntőjébe.