VIDEÓ: Stieber csapata bennmaradt

A Hamburgnak ezúttal sem kellett búcsúznia a német Bundesligától.

A Bundesliga alapítócsapatai közül egyedüliként a Hamburg nem esett ki még soha, tehát 1963 óta minden évben tagja a legjobbak versengésének – tavaly például osztályozón éppen Stieber Zoltán akkori csapata, a Greuther Fürth ellen hosszabbította meg élvonalbeli tagságát.

A HSV példa nélküli sorozata majdnem véget ért, ugyanis a hazai pályán elért 1-1 után az osztályozó idegenbeli visszavágójának kilencvenedik percében még vesztésre állt a másodosztályú Karlsruher SC ellen. Stieber a 66. percben, csereként lépett pályára. Együttese a 91. percben egyenlített, majd a hosszabbításban a győztes gólt is megszerezte (1-2), úgyhogy meghosszabbította élvonalbeli tagságát. A második találathoz honfitársunknak is köze volt: Stieber és Cleber összjátéka után Müller könnyű helyzetben helyezett a hálóba.