A címvédő mellett az ukrán Dnyipro készülhet a varsói döntőre.

Fiorentina – Sevilla 0-2. Összesítésben: 0-5

Dnyipro – Napoli 1-0. Összesítésben: 2-1.

Életveszélyes kontrából veszélyeztet a Dnyipro – 90. perc

Nagyon megnyomja a meccs hajráját a Napoli

Beszorul az ukrán együttes, de egyelőre állja a sarat a védelem.

Az utolsó negyed órában járunk!

Egyre közelebb a bravúrhoz a Dnyipro.

Büntetőt rúghat a Fiorentina – 66. perc

Salah-ot buktatta Krychowiak. A büntető mögé pedig Ilicic állt, ám kapu fölé lőtt. Fiorentina – Sevilla 0-2.

Változtat Benítez!

A bekapott gól után Insigne helyén Mertens folytatja – 61. perc.

Megszerzi a vezetést a Dnyipro!

Seleznyov a gólszerző az 58. percben. Összesítésben 2-1-es előnyben az ukrán együttes. Ha a Napoli egy gólt talált, hosszabbításra kerül sor.

55. perc: csere a címvédőnél

Banega le, Iborra be.

Nagy Dnyipro-helyzet a játékrész elején!

Seleznyov passzolt Luchkevych-hez, aki 14 méterről remek szögből és helyzetből rúghatott kapura, de csúnyán célt tévesztett.

Véget ért a szünet – elkezdődött a 2. félidő mindkét pályán

Csak a Fiorentina cserélt: Basanta helyére Manuel Pasqual érkezett a szünetben.

Félidőben:

Dnyipro – Napoli 0-0. Összesítésben: 1-1 – idegenben lőtt góllal továbbjutásra áll az ukrán együttes.

40. perc: Kijevben továbbra is gólcsend van

Az eső szakad, a hazaiak bátran támadnak, de komoly helyzet az utóbbi percekben nem alakul ki.

Már kettővel vezet a Sevilla!

A második vendég gólt Daniel Carriço jegyzi a 27. percben, a címvédő kiütéssel juthat a döntőbe. A gólpasszt egyébként Bacca adta. Összesítésben már öt gól az előnyük.

Megszerzi a vezetést a Sevilla!

Bacca a gólszerző a 22. percben – Fiorentina – Sevilla 0-1. Összesítésben: 0-4.

Óriási Fiorentina-helyzet

A 16. percben nagyon közel került a gólszerzéshez az olasz együttes, Rodriguez csúsztatását azonban Rico hihetetlen bravúrral véd.

A másik pályán sincs gól

Az első tíz perc komolyabb helyzet nélkül telt el a Fiorentina otthonában. Fiorentina – Sevilla 0-0.

Higuaín ziccer a 7. percben

Az argentin támadó a Dnyipro kapusával nézhetett farkasszemet, de Boyko a 12 méteres lövést bravúrral védi.

Ukrán szabadrúgás a 3. percben

Az olaszok kapusa azonban könnyedén véd.

Kijevben egyébként ömlik az eső – 1. perc

21:05 – elkezdődtek a mérkőzések

A Dnyipro tiszta kék, míg a Napoli fehér mezben szerepel. A másik helyszínem a Fiorentina szokásos lila, míg a Sevilla fehér felszerelést húzott.

Így kezdenek a csapatok

Dnyipro: Boyko (GK); Douglas, Luchkevych, Fedetskiy, Kankava, Léo Matos, Cheberyachko, Fedorchuk, Rotan(C), Konoplyanka

Napoli: Andujar; Maggio, Albiol, Britos, Ghoulam; David Lopez, Inler; Callejon, Gabbiadini, Insigne; Higuain

Fiorentina: Neto(GK); Gonzalo Rodríguez, Savić, Basanta, Alonso, Pizarro, Fernández, Joaquín(C), Borja Valero, Iličić, Salah

Sevilla: Rico(GK); Trémoulinas, Daniel Carriço, Kolodziejczak, Coke(C), Krychowiak, Banega, Vitolo, Aleix Vidal, Mbia, Bacca

A színfalak mögött, már csak a játékosok hiányoznak

Kijevben minden készen áll

Hamsík: versenyképes csapatunk van!

Az este főszereplői:

A hátrányban lévő Fiorentina mérlege is jó

A legutolsó hat európai kupadöntőjükből négyet megnyertek.

Kitekintő: íme a BL heti álomcsapata

Nem esélytelenek az ukránok?

A Dnyipro legutolsó négy hazai európia kupa meccsen győzni tudott.

Kezdés: 21:05

Előzmények:

Fiorentina (olasz) – Sevilla (spanyol)
A firenzeiek komoly bajba sodorták magukat azzal, hogy Spanyolországban 3-0-s vereséget szenvedtek. Az olaszoknak tehát mindenképpen támadniuk kell, ha tovább akarnak jutni. Persze nem lesz könnyű dolgok, mivel ellenfelük remekül fogta meg a gyors játékosaikat, és helyzetkihasználásban is hatékony voltak. Vincenzo Montella legénysége jó formában van, ami a Serie A-t illeti, és már az ötödik helyen áll a tabellán, ami azt jelenti, hogy jövőre is résztvevője lehet a sorozatnak. A spanyoloknak az eredmény megtartása lesz a fő céljuk, talán az sem kizárt, hogy tartalékosan állnak majd fel, hiszen a bajnokságban még megcsíphetik a negyedik helyet, ami Bajnokok Ligája-selejtezőt ér. Érdekes, hogy a Real Madridnak már nem, de a Sevillának még sikerülhet a címvédés. Nem kizárt, hogy mindkét európai kupasorozatban spanyol–olasz döntő legyen.

Dnipro (ukrán) – Napoli (olasz)
Az ukránok hatalmas meglepetésre jutottak el ilyen messzire a második számú európai kupasorozatban. Ennek ellenére nem érdemtelenül vannak itt, és ezt azzal is bizonyították, hogy 1-1-et játszottak Nápolyban. Ezzel pedig előnyösebb helyzetből várhatják a folytatást. Az olaszoknak sok múlik ezen a sorozaton, mivel az idei szezonjuk megint nem sikerült valami fényesen. A Serie A-ban nagy szerencse kell hozzá, hogy odaérjenek a Bajnokok Ligáját érő helyek egyikére. Ha nem sikerül, és az EL-ben sem érnek el komolyabb sikert, az könnyen Rafael Benítez állásába kerülhet. A Dniprónak figyelnie kell Gonzalo Higuainra, aki a nápolyi gólok nagy részét szerzi. Az előző találkozón az olaszoknak csak a pontossággal volt problémájuk, mivel húsz kapura lövési kísérletből hét találta el a kaput. Az ukránok szinte nem is támadtak, csak azt az egy helyzetüket használták ki, ami a visszavágón sokat érhet.

Felvezető:

A címvédő Sevilla szinte már a fináléban érezheti magát, a másik favorit, a Napoli viszont nehéz feladat előtt áll, mivel 1-1-es döntetlenről kezdi meg csütörtök este a labdarúgó Európa liga elődöntőjének visszavágóját Kijevben, a Dnyipro ideiglenes otthonában.

“Kemény mérkőzés lesz, de magabiztosak vagyunk. Amennyiben sikerül helyzeteket kialakítanunk, fogunk gólokat szerezni” – mondta Rafael Benítez, az olasz csapat vezetőedzője, aki emlékeztetett rá, hogy egy körrel korábban tanítványai remekeltek az idegenbeli meccsükön. – “Wolfsburgban tudtunk 4-1-re győzni, azt gondolom, hogy most is képesek leszünk hasonlóra.”

Az ukrán együttes fináléba jutása nagy meglepetés lenne. A Dnyipro tavaly július 31-én kezdte meg európai kupaszereplését, még a Bajnokok Ligája selejtezőjében. A harmadik kvalifikációs körben elbukott ugyan az FC FC Köbenhavnnal szemben, ám átkerült a második számú sorozatba, és azóta szinte megállíthatatlan. Egy hete Nápolyban is bizonyította, hogy ha nem is látványos, de nagyon szervezett és eredményes játékra képes, kiválóan védekezik és kevés helyzetét jó százalékban használja ki.

Kijevben abból szempontból kényelmesnek ígérkezik a “hazaiak” helyzete, hogy nem hátrányt kell ledolgozniuk, hanem elsősorban megint stabil védekezésre lesz szükségük.

A másik ágon kevesebb izgalomra van kilátás, ugyanis a párharc már szinte eldőlt, mivel a címvédő Sevilla a múlt héten 3-0-ra legyőzte a Fiorentinát. Ilyen eredmény után eddig egyetlen csapatnak sikerült fordítania: tavaly a negyeddöntőkben a Valencia az idegenbeli 0-3 után saját pályáján hosszabbítás után 5-0-ra győzött az FC Basel ellen.