Az Európa Liga elődöntőjében megnyugtató előnyre tett szert a Sevilla. A Napoli csak ikszelt odahaza.

Végeredmény:

Sevilla – Fiorentina 3-0

Napoli – Dnyipro 1-1

Egyenlítenek az ukránok

A Napoli otthonában egyenlít a Dnyipro a 80. percben. Az egy perccel korábban beállt Seleznov iratkozott fel a gólszerzők közé. Napoli – Dnyipro 1-1.
Jól látható, hogy két játékos, köztük a gólszerző Seleznov is lesen volt a passz pillanatában.

Betalált a cserejátékos

A csereként beállt Gameiro a 75. percben, első labdaérintésből gólt szerez. Banega futott el a bal szélen, középen érkezett Vidal, lövésébe pedig a kaputól 4 méterre helyezkedő Gamiero tette bele a lábát. Sevilla – Fiorentina 3-0.

Higuaín nagyon aktív – 73. perc

Az argentin játékos nem először kerül helyzetbe az este folyamán, ezúttal 11 méterről célozta meg Bojko kapuját, aki ezúttal is résen volt.

Fölényben a Sevilla és a Napoli

… de újabb gólt egyelőre egyik előnyben lévő együttes sem jegyzett. A 65. percben járunk.

Csere a Sevillánál is

Reyes le, Coke be – 58. perc.

57. perc – csere az ukránoknál

Lučkevič helyett Gama a pályán.

Aleix Vidal duplázik, két gól a Sevilla előnye

Aleix Vidal második gólját jegyzi az 52. percben, a játékos a jobb szélen felfutva lőtt kapuba. Az olaszok kapusa nagyon nem érezte, merre kellene mozdulnia. Sevilla – Fiorentina 2-0!

Megszerzi a vezetést a Napoli

David López a gólszerző – az 50. percben Insgine adta a gólpasszt. A gólszerző szöglet után öt méterről, fejjel volt eredményes. Napoli – Dnyipro 1-0.

Elkezdődtek a második félidők

Cserélt a Fiorentina: Richards be, Tomović le.

Félidő:

Sevilla – Fiorentina 1-0

Napoli – Dnyipro 0-0

Az elmúlt percekben egyik kapu sem forgott komolyabb veszélyben

Túl vagyunk az első fél órán, az iram mnidkét pályán valamelyest alább hagyott. Továbbra is előnyben a címvédő hazai pályán.

Támadásban a Napoli!

Higuaín ugratta ki remekül a 22. percben Insignét, aki kissé kisodródva nem talál kaput. Veszélyes támadás volt.

A 17. percben megtört a gólcsend

Aleix Vidal jó 15 méterről, kapásból vette be a Fiorentina kapuját. Vezet a címvédő! Sevilla – Fiorentina 1-0.

Insigne-helyzet a 10. percben

A Napoli játékosa jó húsz méterről szánta el magát lövésre, a játékszer a kapufát érintve hagyta el a játékteret. Nagy helyzet volt!

Túl vagyunk az első öt percen

A legnagyobb helyzet Mario Gomez nevéhez köthető, aki Joaquín labdájával ugrott ki remekül középen, ám kapu fölé lőtt. Sevilla – Fiorentina 0-0. A másik pályán még egyik csapat előtt sem adódott komolyabb lehetőség.

21:05 – elkezdődtek a mérkőzések

A Sevilla fehér, míg a Fiorentina lila felszerelésben lépett pályára. A másik pályán a Napoli kék, míg a Dnyipro fehér mezt húzott.

Így kezdenek a csapatok:

Sevilla: Rico; Reyes, Carriço, Kolodziejczak, Trémoulinas; Banega, Krychowiak; Aleix Vidal, Mbia, Vitolo; Bacca.

Fiorentina: Neto; Tomović, Savić, Gonzalo Rodríguez, Alonso; Borja Valero, Badelj, Fernández; Joaquín, Salah, Gomez.

Napoli: Andújar; Maggio, Albiol, Britos, Ghoulam; Insigne, David López; Insigne, Hamšík, Joginho; Higuaín.

Dnipro: Boyko; Fedetskiy, Douglas, Cheberyachko, Léo Matos; Kankava, Rotan, Fedorchuk, Luchkevych, Konoplyanka; Kalinić

Dnyipro: Mazuch, Zozulya, Shakhov

Higuaín már 7 gólnál jár. Folytatja a gólgyártást az argentin?

Montella kemény ellenfélre számít

A Fiorentina szakvezetője az esti mérkőzés előtt elmondta: a Sevilla remekül összerakott csapat, a játékosok jól védekeznek, remekül támadnak, sőt, a kontratámadásukban is sok veszély rejlik.

A Napoli odahaza 12 európai kupameccs óta veretlen

Az este főszereplői

Kezdés: 21:05

Felvezető:

A labdarúgó Európa Liga elődöntőjének favoritjai hazai környezetben lépnek pályára a csütörtöki első mérkőzéseken, így mindkét együttes számára a megnyugtató előny kiharcolása az elsődleges cél.

A papírforma alapján egyértelműen a spanyol csapatra vár nehezebb feladat, hiszen a szintén olasz Fiorentinát kapta ellenfélül, márpedig Vincenzo Montella együttese olyan gárdákat búcsúztatott korábban, mint a Tottenham Hotspur vagy az AS Roma.

Hazája bajnokságában mindkét együttes az ötödik helyen áll, ám míg a Sevillának még a Bajnokok Ligája-indulást jelentő negyedik helyre is van esélye, addig a firenzeiek számára nincs komoly esély az előrelépésre, sőt, könnyedén ronthatnak pozíciójukon. Azaz a Fiorentina egy esetben szerepelhetne a BL-ben szeptembertől, ha megnyerné az Európa-Ligát.

A négybe vezető úton a Sevilla a Mönchengladbachot és a Villarrealt is kettős győzelemmel búcsúztatta, majd a Zenitnél egy góllal bizonyult jobbnak (4-3). Az olaszok esetében érdekesség, hogy mindhárom kieséses körben – a Tottenham, a Roma és a Dinamo Kijev ellen – 1-1-et játszottak az odavágókon, a visszavágókat viszont sorra megnyerték, méghozzá kapott gól nélkül.

A másik ágon sokkal egyértelműbbnek tűnik a helyzet, a szezon hajrájára remek formába került Napoli ugyanis az eddigi meglepetéscsapat ukrán Dnyipróval csap össze. A nagyobb játékerő mellett az EL-ben mutatott eddigi produkció is olasz együttes sikerét vetíti előre, ugyanis a Napoli minden párharcát simán nyerte meg tavasszal: a Trabzonspor után Dzsudzsák Balázs Dinamo Moszkvája ellen éppúgy, mint az előzetesen a végső sikerre is esélyesnek tartott Wolfsburggal szemben.

Az ukránok ezzel szemben Megyeri Balázs csapata, az Olimpiakosz elleni 4-2-es siker után az Ajaxot csak idegenben lőtt góllal, míg a nyolc között a Brugges-t 1-0-ás összesítéssel múlták felül, óriási csatában.