Nemzetközi foci bajnokok ligája

A hajrában hengerelt a Barca

Messi három percen belül duplázott a Bayern elleni szerdai elődöntőben. Neymar alakította ki a 3-0-s végeredményt.

Végeredmény

Barcelona – Bayern München 3-0 (0-0)

Gólszerzők: Messi (77., 80.), Neymar (94.)

Négy perc ráadást mutatott a tartalék-játékvezető

Neymar pedig a ráadásban gólt szerez. A 94. percben Messi adta a gólpasszt.

Újabb Barca-csere

Iniesta érkezik Rafinha helyére – 87. perc. Két perccel később: Mascherano le, Bartra be.

A Messi-dupla között Guardiola cserélt

Müllert váltotta Götze a 78. percben. A katalánoknál Rakitic helyére Xavi érkezett a 81. percben.

80. perc: már kettő a Barcela előnye

Messi duplázik, az argentin szóló után talál a kapuba, Boateng csak padlót fog.

77. perc: Messi gólt szerez

A szülinapos Dani Alves adta a gólpasszt. Íme a találat:

Neymar keménykedik Müllerrel szemben

A brazil sárgát kap – 69. perc.

Xabi Alonso végez el szabadrúgást

A spanyol középpályás a beívelés mellett dönt, Rakitic szögletre ment a 67. percben.

Támadásban a Barca, de Neymar is csak helyzetig jut

A 64. percben Rakitic varázsolta Neymar lábára a játékszert, a brazil azonban kapu fölé lőtt.

Messi helyzeteben – 58. perc

Az argentin támadó Neymar remek átadása után tüzelt 19 méterről kapura, Neuer azonban résen volt.

Bernat is lapot kap

Messit rántotta le a játékos, itt is villant a piros – 57. perc.

Benatia sárgul be

A Bayern játékosa Iniesta-t rántotta le az 52. percben.

Xabi Alonso-szabadrúgás a 47. percben

A 16 méterről elvégzett pontrúgás a sorfalon pattant, hiába a remek szög.

Elkezdődött a második félidő

Félidő

Barcelona – Bayern München 0-0

Ezért nem tud gólt lőni a Barca?

Vége az első fél órának

A csapatok továbbra is gól nélkül állnak, a helyzetek számára azonban nem lehet panasz.

21. perc: Messi keverget a védők között

Az argentin két védőt is remek csellel etetett meg, a befejezésbe azonban itt is hiba csúszott.

Bayern ziccer marad ki

Óriási helyzetet úszott meg a Barcelona a 17. percben. Thomas Müller adott be jobb oldalról, középen pedig nagyon üresen várta a labdát Lewandowski. A lengyel azonban ziccerben kaput sem talált.

Óriási Suárez-helyzet marad ki – 12. perc

Az uruguay-i egyedül vezethette rá a labdát Neuerre, majd tizenegy méterről lőtt kapura. A Bayern hálóőre óriási bravúrral védte a lapos lövést.

Túl az első tíz percen

Sok hibával játszanak a csapatok, többet támad a Barcelona, gól azonban egyelőre nincs. Barca – Bayer 0-0.

Rakitic befűzte Schweinsteigert

Letámad a Barcelona

Az első percekben a hazaiak birtokolják többet a labdát, a Bayern saját térfelére szorul. A 4. percben Suárez ütközött a tizenhatoson belül Boatenggel. Az uruguay-i elesett, ám a játékvezető nem ítélt büntetőt.

Luis Enrique és Guardiola köszöntötték egymást meccs előtt

20:45 – elkezdődött a mérkőzés

A Barcelona gránátvörös-kék mezben, míg a bajorok fehér felszerelésben léptek pályára. Az első félidőt a Bayern kezdte.

Barcelona – Bayer München: a kezdőcsapatok

FC Barcelona: ter Stegen – Dani Alves, Piqué, Mascherano, Alba – Busquets – Rakitic, Iniesta – Messi, Suárez, Neymar

Bayern München: Neuer – Rafinha, Benatia, Boateng, Bernat – Lahm, Alonso, Schweinsteiger – Müller, Thiago – Lewandowski

Érkeznek a Barca-játékosok

A bajor szurkolók nem tágítanak

Schweinsteiger: mindent beleadunk

A Bayern középpályása számít a szurkolók támogatására Barcelonában, és úgy érzi, együtt – csak úgy, mint két éve – sikeresek lehetnek.

Hangolnak a bajorok

Kitekintő: Pogba újra edzésbe állhat, a Real elleni visszavágón akár játszhat is

A Bayern kabalaállata, Berni spanyol-honban is nagyon népszerű

Vermaelen debütálhat a Barcában

Az Arsenal korábbi játékosa hosszú sérülés után ott van a katalánok 18 fős keretében.

Messi megállíthatatlan?

Guardiola szerint, ha Messi topformában van, semmilyen védelem vagy játék-szisztéma nem tudja megállítani az argenint.

Tökéletes állapotban a Nou Camp

Az este hiányzói sérülések miatt

Barcelona: Mathieu

Bayern München: Badstuber, Alaba, Robben, Ribéry, Rode, Starke. Kérdéses: Lewandowski

Kezdés: 20:45!

Az este főszereplői:

Felvezető:

Az FC Barcelona bombaformában várja a labdarúgó Bajnokok Ligája-elődöntőjét, a Bayern München elleni szerdai első mérkőzést, amely előtt a visszavágás vágya is fűtheti Lionel Messiéket a német csapattól két éve elszenvedett megsemmisítő vereségek miatt.
A két együttes a 2013-as elődöntőben találkozott egymással legutóbb, akkor a spanyolokat valósággal sokkolta a bajorok összesítésben elért 7-0-s (4-0, 3-0) sikere.

A katalán csapat hívei számára figyelmeztető lehet, hogy a Barca védelme szinte egyáltalán nem változott azóta, ugyanúgy Gerard Piqué, Jordi Alba és Dani Alves próbálja majd megállítani Thomas Mülleréket, ugyanakkor a Messi vezérelte támadógépezet formája már sokkal inkább derűlátásra adhat okot. A bajnokságban az elmúlt egy hétben a Getafe ellen hat, míg a Córdobával szemben nyolc gólt szerzett a barcelonai csapat, melynek a Messi, Luis Suarez, Neymar csatártriója összesen 108 találatnál jár a szezonban valamennyi sorozatot figyelembe véve. Ez már nyolccal több, mint a 2008/2009-es idényben minden trófeát begyűjtött együttes első hármasáé, a Messi, Samuel Eto’o, Thierry Henry soré volt.

“Tény, hogy egy védő számára biztosan nem a legmegnyugtatóbb érzés Messiék ellen pályára lépni” – nyilatkozott elismerően Thomas Müller, a Bayern világbajnok csatára, aki bár világklasszisoknak nevezte az ellenfél csatárait, magabiztosan latolgatta az esélyeket. – “Megvan bennünk a képesség, és készen állunk a feladatra. Az edzőnk mindenkinél jobban ismeri a Barcelonát, a legjobb taktikát dolgozza majd ki ellene. Persze a többi már rajtunk, játékosokon múlik majd.”

Pep Guardiola, a müncheniek trénere valóban szinte mindent tudhat a spanyol gárdáról, mivel vezetőedzőként a klub történetének legeredményesebb időszaka fűződik a nevéhez. Vele 2008 és 2012 között 14 trófeát, közte két Bajnokok Ligáját és három bajnoki címet nyert a katalán együttes. Neymarral és Suarezzel ugyan nem dolgozott együtt a Barcában előzőleg tizenegy éven át futballozó szakember, de a mostani keret nagy részét irányította. A spanyol trénernek így valószínűleg nem okozhat nehézséget a legjobb taktika megalkotása, az viszont igen, hogy több kulcsemberére nem számíthat. Franck Ribéry, Arjen Robben és David Alaba nem bevethető, márpedig alapesetben kezdőként számolna velük Guardiola. Az orr- és állkapocscsont-töréssel kezelt Robert Lewandowski viszont bekerült a Bayern München Barcelonába utazó keretébe.

A két csapat egymás elleni mérlege komoly Bayern-fölényt mutat: az európai kupákban eddig nyolcszor mérkőztek meg egymással, s míg ötször nyertek a németek, csupán egyszer a spanyolok.