Az elődöntő első mérkőzésén 2-1-es hátrányba került a címvédő Real Madrid.

Végeredmény

Juventus – Real Madrid 2-1

Gólszerzők: Tévez (58. – büntetőből), Morata (8.), ill. C. Ronaldo (27.)

Újabb Juve-helyzet, már a hosszabbításban

Pirlo 20 méteres szabadrúgása a hosszú oldalon üres embert talált, de Llorente közvetlen közelről gyengén fejelt. Casillas fejjel mentett.

Gólhelyzetben a Juve

Óriási lehetőséget hagyott ki a Juve: Llorente kapott hosszú labdát, lehagyta a védőjét, elment Casillas mellett is, de az alapvonalról már csak középre tudta passzolni a labdát, ahol felszabadítottak a védők.

Csere itt is, ott is

A 86. percben Tévez helyén Pereyra folytatja. A túloldalon Bale le, Jesé be.

Mindeközben támadásban a Real

… ám az egyenlítés nem akar összejönni. A 85. percben járunk.

Ójajj! A mémgenerátor beindult

A vérző Chiellini turbánt kapott.

Morata tapsvihar közepette távozik

Helyét a 78. percben Llorente veszi át.

Eközben: látta valaki Gareth Bale-t a pályán?

Csak gólokban jobb a Juve

… minden más mutatóban közel ugyanúgy állnak a felek.

Chiellini vérzik – 66. perc

Az olasz védőnek felrepedt a szemöldöke és vérzik, könyökkel találta el az ellenfél.

63. perc: csere a Realnál

Isco helyett Javier Hernández érkezik. Cserél a Juve is: az előzetesen kezdőbe jelölt Barzagli jön Sturaro helyére.

Büntetőhöz jut a Juve

Az 56. percben Carvajal buktatta Tévezt, a spori a tizenegyes pontra mutatott. A sértett középre rúgta a tizenegyest, Casillasnak nem volt esélye, mivel balra indult. Juve – Real 2-1.

48. perc – Tévez sárga

Az argentin S. Ramost buktatta a játékrész legelején.

Elkezdődött a 2. félidő

Pogba is feltűnt a játékoskijáróban, a sérült francia Vidalt látta el jó tanácsokkal.

Félidőben:

Juventus – Real Madrid 1-1

Óriási Real-helyzet

Körbeadogatta a Juve tizenhatosát a Real, majd Isco beadása után James négy méterről vetődve a felső lécet fejeli telibe. Az ismétlést Marcelo centikkel lőtte fölé. Mindez a 41. percben történt.

CR7 egalizál

A 27. percben egyenlít a Real, Ronaldo a gólszerző. James beadása után a portugál közelről, nagyon üresen bólintott a kapuba. Juve- Real 1-1.

Túl az első 20 percen

Egy gólos előnyben egyelőre a Juve, a spanyolok távoli bombákkal próbálkoznak. A kapuralövések aránya 6-4. Előnyben itt is a Juve.

Kroos helyzetben

A német játékos 25 méterről vette célba Buffon kapuját, az olasz óriási bravúrral mentett szögletre. A 12. percben járunk.

A 8. percben megszerzi a vezetést Juve

Tévez lövése után Buffon a volt Realos Morata elé paskolja a labdát, aki 3 méterről nem hibázik. Juve – Real 1-0.

Bonucci sárga az 5. percben

Az olasz Bale-t akasztotta.

1. perc: Vidal helyzetben

Tévez passzolt Vidalhoz a tizenhatoson belül, akit Pepe keményen szerel, a chilei el is esett, de a játékvezető sípja néma maradt.

20:45 Elkezdődött a mérkőzés

A Juventus fehér-fekete csíkos, míg a Real tiszta feketében szerepel.

Juventus – Real Madrid: így kezdenek a csapatok

Juventus: Buffon – Lichtsteiner, Bonucci, Ciellini, Sturaro, Evra – Marchisio, Pirlo, Vidal – Tévez, Morata

Real Madrid: Casillas – Carvajal, Varane, Pepe, Marcelo – Sergio Ramos, Kroos, James, Isco – Bale, Cristiano Ronaldo

Toni Kroos passzol a legjobb a BL-ben

A német játékos 95%-os pontossággal továbbítja a játékszert jó helyre.

Felvezető:

A Juventus szombaton újra olasz bajnok lett, de nem sok ideje volt ünnepelni, mivel kedden már a címvédő Real Madridot fogadja a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjében.

A torinói együttes 2003 után került újra az első számú nemzetközi kupasorozat legjobb négy csapata közé, és több szempontból is hasonló a helyzete, mint 12 éve volt. Az akkor Marcelo Lippi irányította gárda ugyancsak a címvédő Realt kapta a sorsolásnál, s ahogy most, úgy annak idején is a spanyol sztárgárda számított a párharc favoritjának.

“Nem mindennap fordul elő, hogy a Real Madriddal kell megküzdened. Nagyon kemény összecsapás vár ránk, az a papírforma, ha nem mi jutunk fináléba” – mondta Masimiliano Allegri, a Juve trénere, hozzátéve, az esélyek ellenére csapata egyértelmű célja, hogy amint 2003-ban tette, úgy ezúttal is búcsúztassa a madridiakat.

A Juventus edzőjének dolgát nehezíti, hogy az első meccsen nem számíthat csapata egyik legjobbjára, Paul Pogbára, aki még a Dortmund elleni nyolcaddöntő második találkozóján szenvedett combsérülést. A francia középpályás ugyanakkor a héten már teljes értékű edzésmunkát végezhet, így a jövő szerdai visszavágón bevethető lesz. Mellette Martin Caceres és Kwadwo Asamoah sem áll a Juve rendelkezésére.

A Real Madrid a BL egyenes kieséses szakaszában nehezen jutott túl a Schalke 04-en, majd az Atlético Madrid elleni negyeddöntőben is akadtak nehézségei, ezzel együtt az utóbbi hetekben javuló formát mutat. Akárcsak első számú sztárja, Cristiano Ronaldo, aki mesterhármast ért el a hétvégén Sevillában.

A portugál támadó kulcsszerepet játszhat a két találkozón, a madridi hívek pedig bízhatnak abban, hogy hasonló teljesítményt nyújt, mint a két gárda legutóbbi meccsén. Az előző szezon csoportkörében ugyanis két találkozón három gólt lőtt a Juventusnak, melyet akkor hazai pályán 2-1-re győzött le a madridi csapat, Torinóban pedig 2-2-t játszottak a felek.

Az áprilisi negyeddöntőhöz képest most lényegesen kedvezőbb Carlo Ancelotti vezetőedző helyzete a csapatösszeállításnál, ugyanis a sérültek szinte mindannyian visszatértek, egyedül a francia csatár, Karim Benzema játéka kérdéses a keddi meccs előtt. Garreth Bale ugyanakkor a hétvégén már harminc percet játszott, és az olasz szakember szerint semmilyen problémája nem volt.

“A következő két napban dől el, hogy Benzema játszhat-e. Bale visszatérésével egy nagyon fontos játékosunkra számíthatunk ismét, s persze még jobb lesz a helyzetünk, ha Karim is készen áll majd” – mondta Ancelotti.

A mostani keretekből csak a két kapus, Gianluigi Buffon és Iker Casillas volt részese a 2003-as elődöntőnek, míg Alvaro Morata személye azért érdekes, mert a spanyol támadó tavaly még a madridiakkal nyerte meg a trófeát, ezúttal pedig már a Juventust segíti.