Az Európa Liga elődöntőjébe jutott a címvédő Sevilla, valamint két olasz együttes, a Napoli és a Fiorentina. Továbbment a Dnyipro is.

Végeredmény:

Zenit (orosz) – Sevilla (spanyol) 2-2. Továbbjutott a Sevilla 4-3-mal.

Dnyipro (ukrán) – FC Bruges (belga) 1-0. Továbbjutott a Dnyipro 1-0-val.

Fiorentina (olasz) – Dinamo Kijev (ukrán) 2-0. Továbbjutott a Fiorentina 3-1-vel.

Napoli (olasz) – VfL Wolfsburg (német) 2-2. Továbbjutott a Napoli 6-3-mal.

Vargas (Fiorentina) a 95. percben lő gólt

Ezzel az olaszok két góllal múlták felül hazai pályán az ukránokat.

Cserejátékos lövi tovább a címvédőt?

A 85. percben Gameiro egalizál a Zenit otthonában, ezzel a címvédő Sevilla 4-3-as összesítéssel továbbjutásra áll.

Megszerzi a vezetést a Dnyipro

A 82. percben Shakhov töri meg az ukrán gólcsendet, ezzel a hazaiak továbbjutásra állnak. Dnyipro – Bruges 1-0. Itt már biztosan nem lesz hosszabbítás.

Előbb szépít, majd egyenlít a Wolfsburg Nápolyban

A 70. percben Timm Klose fejes-góljával módosul az eredmény 2-1-re Nápolyban, majd Perisic két perccel később szintén fejjel volt eredményes. Napoli – Wolfsburg 2-2.

Fordít a Zenit!

Az oroszok Hulk góljával a 72. percben fordítanak a Sevilla ellen. Ezzel 3-3-ra módosul az összesített állás, itt is hosszabbítás lesz?

Mertens is betalált, két gól a Napoli előnye

A 65. percben kétgólos hátrányba kerül a Wolfsburg, Mertens iratkozik fel a gólszerzők közé, így már 6-1 az olaszok előnye.

Jöhet az utolsó 30 perc

Így állunk pillanatnyilag:
Zenit (orosz) – Sevilla (spanyol) 1-1. Továbbjutna: Sevilla 3-2-vel.

Dnyipro (ukrán) – FC Bruges (belga) 0-0. – hosszabbításra állnak a felek.

Fiorentina (olasz) – Dinamo Kijev (ukrán) 1-0. Továbbjutna: Fiorentina 2-1-vel.

Napoli (olasz) – VfL Wolfsburg (német) 1-0 Továbbjutna: Napoli 5-1-vel.

Gólt szerez a Napoli is

Higuaín adja a gólpasszt Callejónnak az 50. percben. A Nápoly összesítésben már 5-1-re veri a Wolfsburgot.

Gyorsan egyenlít a Zenit

Rondón a gólszerző a 48. percben. Zenit – Sevilla 1-1, továbbra is továbbjutásra áll a címvédő.

Előnyben a Fiorentina

Az agilis Gomez szerez nem túl tudatos gólt, szerencséjére – Joaquín beadása után – bepattant róla a labda a kijevi kapuba. Fiorentina – D. Kijev 1-0.

40. perc: Lens (D. Kijev) pirosat kap

A játékos műesésért kapott a 40. percben sárga lapot, és mivel volt már neki egy a 14. percbről, mehetett is zuhanyozni.

Tíz perc van hátra az első félidőből

A Dnyipro – Bruges mérkőzésen továbbra sincs gól. Ha a hátralévő 55 percben sem történik változás, hosszabbításra kerül sor.

Gómez a legaktívabb firenzei

A német játékos a 23. percben nem először rúghatott volna gólt, ám ezúttal két méterről fejelt kapu fölé.

23. perc: csere a Sevillánál

Pareja le, Iborra be.

A 20. percben járunk

Egyelőre csak a Sevilla talált gólt. A Fiorentina folyamatos támadásban van hazai pályán, de a kijevi védelem megúszta kapott gól nélkül. Nápolyban és a Dnyipro otthonában is egyelőre nagy a gólcsend.

Nagyon nyom a Fiorentina

… de az olaszok egyelőre nem tudnak túljárni a kijevi Sovkovszkij eszén. Gomez többek között lőtt egy lesgólt. A folytatásban Salah és Joaquín veszélyeztetett, de egyelőre gól nélkül a violák.

Vezet a Sevilla – 6. perc

Carlos Bacca büntetőből volt eredményes a mérkőzés legelején. A tizenegyest Vitolo harcolta ki, Luís Neto buktatta a játékost.

21:05 – elkezdődtek a mérkőzések

Így kezdenek a csapatok

Dnyipro: Boyko; Fedetskiy, Douglas, Cheberyachko, Léo Matos; Kankava, Rotan, Bezus, Luchkevych, Konoplyanka; Seleznyov.

Bruges: Ryan; De Fauw, Simons, Mechele, De Bock; Vormer, Mechele, Duarte; Refaelov, De Sutter, Izquerdo.

Zenit: Lodygin; Smolnikov; Rondón, Neto, Lombaerts, Criscito; Shatov, Javi Garcia, Witsel, Danny; Hulk.

Sevilla: Beto; Coke, Pareja, Carriço, Trémoulinas; Krychowiak, Mbia, Vidal, Banega, Vitolo; Bacca.

Napoli: Andujar; Britos, Albiol, Ghoulam; López, Inler; Mesto, Hamsik, Callejon, Mertens; Higuaín.

Wolfsburg: Benaglio; Träsch, Caliguri, Naldo, Rodriguez; Guilavogui, Luiz Gustavo; Klose, Arnold, Perišić; Bendtner.

Fiorentina: Neto, Rodríguez, Savić, Alonso, Tomović, Pizarro, Fernández, Joaquín, Valero, Gomez, Salah

Dinamo Kijev: Shovkovskiy; Danilo Silva, Khacheridi, Vida, Antunes; Rybalka, Belhanda, Teodorczyk, Yarmolenko, Lens; Buyalskiy.

Az öltözőkből már csak a játékosok hiányoznak

Képes lehet a bravúrra a Wolsfburg?

A Napoli 11 európai kupameccs óta nem kapott ki hazai pályán.

Montella: győzni akarunk

A Fiorentina menedzsere, Vincenzo Montella elmondta: „Győzni akarunk, hogy büszkévé tegyünk mindenkit a Fiorentinánál. Számítunk arra, hogy a szurkolók maximálisan támogatnak minket az este folyamán.”

Myron Markevych nehéz mérkőzésre számít

A Dnyipro szakvezetője újabb nehéz 90 percre számít: „Egy héttel ezelőtt mindkét fél megmutatta, hogy jó képességű és gyors játékosok alkotják a keretet. Hazai pályán is rendkívül nehéz mérkőzésre számítok a belgák ellen.

Wolfsburg: bíznak a csodában

Dieter Hecking a Wolfsburg mestere hangsúlyozta: „Szerencsére a foci egy olyan csodálatos sportág, ahol igenis történhetnek csodák. Bármi lehetséges a Napoli ellen. Kiváló csapatom van, játékosaim bármilyen helyzetben felveszik a harcot ellenfelükkel” – bizakodott a német.

Kezdés: 21:05

Az este főszereplői

Előzmények:

Dnyipro (ukrán) – Club Brugge (belga)

Az ukrán válság miatt a helyi futballisták élete sem könnyű, ennek ellenére két csapatuk is kvalifikálta magát az Európa Liga-negyeddöntőbe. A Dnyipro Belgiumban játszott gólnélküli döntetlent, ami nem tűnik rossz eredménynek, de az még visszaüthet, hogy nem szerzett gólt idegenben, tehát mindenképpen nyernie kell a továbbjutáshoz. Ez nem lesz könnyű feladat, hiszen a Brugge jelenleg vezeti a belga bajnokság rájátszását, „bemelegítésként” ráadásul a hétvégén a rivális Anderlechtet is legyőzte.

Fiorentina (olasz) – Dinamo Kijev (ukrán)

A másik ukrán gárdának talán még inkább meg kell szenvednie a továbbjutásért. A Dinamo Kijev Firenzében vendégszerepel, de a Fiorentina várhatja előnyösebb helyzetből a visszavágót. Az első mérkőzés eredménye 1-1 lett, bár az igaz, hogy a sokkal nagyobb erőket mozgósító violáknak csak a hosszabbításban sikerült egyenlíteniük. Vincenzo Montella legénységén látszik, hogy az Európa Ligát is nagyon komolyan veszi, ami az előző években nem volt jellemző az olasz csapatokra.

SSC Napoli (olasz) – VfL Wolfsburg (német)

A négy összecsapás legérdekesebb találkozója kétségkívül a farkasok nápolyi vendégjátéka lesz. A két együttes első mérkőzésén meglepő, 4-1-es olasz siker született Németországban, így a Wolfsburgnak mindenképpen ki kell támadnia, ha tovább akar jutni. Azonban egy bekapott gól végleg eldöntheti a párharc végkimenetelét, így hátul is figyelnie kell. Rafael Benítez legénységének már csak ez az egy sorozat maradt arra, hogy megmentsék a nem túl rózsás idényt, így várhatóan nem bízzák a véletlenre a találkozót, s fegyelmezett játékkal mindent megtesznek az előny megtartásáért.

Zenit Szentpétervár (orosz) – Sevilla (spanyol)

A címvédő Sevilla még mindig áll a sorozatban, de ha valaki tudja, hogy hogyan kell Európa Ligát nyerni, akkor az pont az ellenfél portugál trénere, Andrés Villas-Boas, akinek 2011-ben már sikerült ez a bravúr a Porto vezetőedzőjeként. Ami az előző mérkőzést illeti, az oroszok szerezték meg a vezetést, de a spanyolok végül fordítani tudtak, így 2-1-es andalúz előnynél fordulnak a csapatok. Egyik csapat sem csúcsformában érkezik a csütörtöki találkozóra, hiszen a Zenit gólnélküli döntetlent játszott a Kubany Krasznodar vendégeként, míg a Sevilla a Granada otthonában hagyott két bajnoki pontot.

Felvezető:

A Napoli és a Fiorentina is kedvező helyzetből vág neki a labdarúgó Európa Ligában a negyeddöntő visszavágójának csütörtökön, s az is könnyen előfordulhat, hogy mindketten ott lesznek majd a legjobb négy között.

A nápolyi együttes komoly meglepetést okozott múlt csütörtökön azzal, hogy a Bundesligában és addig az EL-ben is menetelő Wolfsburgot vendégként kiütötte 4-1-re, a szakértők és a szurkolók többsége ennél szorosabb küzdelemre számított ebben a párharcban. Ezután a nápolyi visszavágó gyakorlatilag formalitásnak tűnik, a Napoli fél lábbal már az elődöntőben érezheti magát.

A Fiorentinának valamivel nehezebb dolga van, ugyanakkor a Dinamo Kijev otthonában elért 1-1 után jó esélye van arra, hogy hazai környezetben kiharcolja a továbbjutást.

A címvédő Sevilla a múlt héten 2-1-re verte a vendég Zenitet, s most ezt a minimális előnyt kell majd megőriznie Szentpéterváron ahhoz, hogy versenyben maradjon a trófeáért.

A negyedik párharcban az EL-idény meglepetéscsapata, az ukrán Dnyipro gól nélküli döntetlennel “hozta le” a belga Bruges otthonában rendezett múlt csütörtöki meccset, így most – mivel a kelet-ukrajnai fegyveres konfliktus miatt nem szerepelhet hazai pályán – Kijevben érheti el története legnagyobb európai kupasikerét, azaz az elődöntős szereplést.