Továbbjutás-közelben a Napoli

Az Európa Liga negyeddöntőjében megnyugtató előnyt szerzett a Napoli, a címvédő odahaza fordított a Zenit ellen.

Végeredmény

Sevilla (spanyol)-Zenit (orosz) 2-1

FC Bruges (belga)-Dnyipro (ukrán) 0-0

Dinamo Kijev (ukrán)-Fiorentina (olasz) 1-1

VfL Wolfsburg (német)-Napoli (olasz) 1-4

A 92. percben egalizál a Fiorentina

Babacar a 92. percben vette be a kijevi kaput, ezzel 1-1-re módosult az eredmény.

Fordít a Sevilla – 88. perc

A hazaiak erőfeszítéseit sikere koronázta, Suárez a 88. percben fordít a Zenit ellen. A gólszerző egy kipattanóra csapott le és hezitálás nélkül bombázott 17 méterről. Sevilla – Zenit 2-1.

Bendtner szépít a németeknél – 80. perc

A Wolsfburg a negyedik bekapott gól után szépíteni tud. Az olaszok védelme fellazult, Perisic iramodott meg a bal oldalon, a csereként beállt dán támadónak nem volt nehéz dolga. Wolfsburg – Napoli 1-4.

Négy gól a Napoli előnye

A frissen beállt Gabbiadini fejes-góljával már négy gólra rúg az olaszok előnye Wolfsburgban. A játékos fejjel volt eredményes, a gólpasszt Insigne adta a bal oldalról.

Szépít a Sevilla, Bacca a gólszerző

A 73. percben Aleix Vidal adott be remekül az alapvonalról, középen érkezett Bacca, aki három méterről nem hibázott. Sevilla – Zenit 1-1.

Hamsik duplázik, továbbjutás-közelben a Napoli

A 63. percben második gólját jegyzi a szlovák játékos! Az olaszok adták el a labdát saját térfelükön, Callejón nagyszerűen és önzetlenül centerezett a középen üresen érkező Hamsykhoz, aki ziccerben nem rontott. Wolfsburg – Napoli 0-3.

Cserék Wolfsburgban is – 60. perc

Bendtner száll be Dost helyére, a túloldalon Mertenst Insigne váltja.

Eltelt az első tíz perc a 2. játékrészből

… Egyelőre azonban egyik csapat sem talált újabb gólt.

Véget ért a szünet, a csapatok számára elkezdődött a 2. félidő

Egyedül Sevillában volt csere a szünetben: a hazaiaknál Coke és Iborra ment el, helyükre Suárez és Mbia pedig beállt.

Szünetben:

Sevilla (spanyol)-Zenit (orosz) 0-1

Dinamo Kijev (ukrán)-Fiorentina (olasz) 1-0

VfL Wolfsburg (német)-Napoli (olasz) 0-2

Előnyben a Dinamo Kijev – 36. perc!

Jermain Lens a tizenhatosól szánta el magát lövésre, a labda megpattant Tomovic lábán, a Fiorentina kapusának esélyese sem volt. Kijev – Fiorentina 1-0.

Megszerzi a vezetést a Zenit is

Bajban a címvédő, Sevillában vezet a Zenit a 30. perc végére. Alekszandr Rjazancev egyedül tört a kapura, Rico a lövést még hárítani tudta, ám a kipattanóra remekül csapott le Rjazancev, aki három méterről nem hibázott. 0-1 a Zenitnek.

Hamsik is betalál, két gól a Napoli előnye

G. Higuaín ezúttal előkészítőként jeleskedett, az argentin remekül ugratta ki Hamsykot, aki jó tíz méterről nem hibázott. Benaglio megint csak belekapni tudott. Wolfsburg – Napoli 0-2.

A többi pályán továbbra sincs gól.

Bajban a címvédő, a Sevilla otthonában vezet a Zenit a 29. percben.

Higauín góljával vezet a Napoli

A 14. percben Mertens a lesvonalról ugrotta ki az argentint, aki kíméletlenül használta ki az adódó lehetőséget.

Túl az első tíz percen – egyik pályán sincs gól

Wolfsburgban bátran támad a hazai együttes, De Bruyne remekül passzolt a 9. percben Dosthoz, ám a védők az utolsó pillanatban menteni tudtak.

21:05: elkezdődtek a mérkőzések

Így kezdenek a csapatok:

Wolfsburg: Benaglio; Vierinha, Naldo, Knoche, Rodríguez; Guilavogui, L. Gustavo, Schürrle, De Bruyne, Caligiuri, Dost.

Napoli: Andújar; Britos, Albiol, Ghoulam, Maggio; Inler, D. López; Mertens, Hamšík, Callejón; Higuaín.

Sevilla: Sergio Rico; Coke, Pareja, Kolodziejczak, Trémoulinas; Krychowiak, Banega; Aleix Vidal, Iborra, Reyes; Gameiro.

Zenit: Lodygin; Anyukov, Neto, Garay, Lombaerts; Ryazantsev, Rodic, Javi García, Witsel, Shatov; Rondon.

Bruges: Ryan; De Fauw, Mechele, Simons, De Bock; Vormer, Silva; Oularé, Refaelov, Vázquez; Izquierdo.

Dnyipro: Boyko; Fedetskiy, Douglas, Cheberyachko, Léo Matos; Kankava, Rotan, Cheberyachko, Luchkevych, Konoplyanka; Kalinić.

D. Kijev: Shovkovskiy; Danilo Silva, Khacheridi, Dragović, Antunes; Rybalka, Sydorchuk, Rybalka, Yarmolenko, Lens; Teodorczyk.

Fiorentina: Neto; Tomović, Gonzalo Rodríguez, Savić, Alonso; Matías Fernández, Borja Balero, Badelj; Joaquín, Gomez, Salah.

A Sevilla játékosai már megérkeztek a stadionba

Bizakodó Sevilla-fanok

A spanyol drukkerek bíznak abban, hogy a címvédő odahaza előnyt épít ki a Zenit ellen. A lenti szurkolók 2-0-s, 1-0-s, 2-0-s vagy 3-1-es hazai sikert várnak.

Sérültek, eltiltottak:

A következő játékosok biztosan nem léphetnek pályára a csütörtök esti EL-negyeddöntőben.

Maradona utódai lehetnek Higuaínék?

A dél-olasz csapat először harcolta ki a negyeddöntőbe jutást azóta, hogy a Diego Maradona vezette Napoli 1989-ben UEFA-Kupát nyert.

Túl van utolsó edzésén a wolfsburgi együttes

Jól passzolnak a nápolyiak

A negyeddöntős csapatok közül a Napoli abszolválta a legtöbb sikeres passzt.

Kezdés: 21:05

Az este főszereplői:

Felvezető:

A Wolfsburg stadionjában rendezik csütörtökön az Európa Liga-negyeddöntő talán legkiemelkedőbb párharcának első felvonását, amelyen az olasz Serie A 4. helyezettje a Bundesliga 2. helyén álló csapattal csap össze, míg a címvédő spanyol Sevilla a Zenittel meccsel Spanyolországban.

A nápolyiak a szezonban eddig egyértelmű csalódást okoztak szurkolóiknak, mivel az augusztusi BL-selejtezős búcsú után a várt kiemelkedő bajnoki szereplés is elmaradt, s mostanra gyakorlatilag az egyetlen esélyük az EL megnyerése arra, hogy a követező idényben a legrangosabb kupasorozatban szerepelhessenek.

Rafa Benitez vezetőedző állása éppen ezért van veszélyben Nápolyban, ugyanakkor az EL-siker változtathat a helyzeten. Olasz riválisával ellentétben a Wolfsburg kiemelkedő idényt fut, látványos támadójátékkal menetel a bajnokságban és a nemzetközi porondon is, s ezért valamivel esélyesebbnek tekinthető a Napolinál.

A címvédő Sevilla az orosz bajnokságban listavezető Zenittel találkozik. Favoritként kezdheti a küzdelmet, ugyanakkor nehezíti helyzetét, hogy a visszavágót rendezik Szentpéterváron, a jövő héten.