Nemzetközi foci bajnokok ligája

Barca-győzelem idegenben

A Bajnokok Ligája keddi játéknapján a City két gólt kapott a Barcától, a Juve hazai pályán nyert.

Végeredmény

Manchester City – Barcelona 1-2
Juventus – Dortmund 2-1

Messi büntetőből hibázik

Zabaleta kaszálta el Messit a hosszabbításban, a spori a büntetőpontra mutatott. A tizenegyest a sértett végezte el, ám az argentin lövését Hart hárította. Messi a kippattanóra is lecsapott, ám fejes az üres kapu mellé szállt.

Alves dühöng

Még a 74. percben Adrianót küldte be Luis Enrique D. Alves helyére, aki rosszul viselte a cserét.

Neymar ma nem lő gólt

A brazil támadót a hajrában Pedro váltja, a spanyol tíz percet kap a bizonyításra. Ezzel párhuzamosan Bacary Sagna Silva cseréjeként lép pályára.

Immobile le, Blaszczykowski be

Harmadik cserelehetőségét is kihasználja Klopp mester a 76. percben.

Emberhátrányba is került a City

Gael Clichy a 74. percben megkapja második sárga lapját, miután rúgott egy nagyot Alvesbe. Rendkívül nehéz helyzetben a City…

Tévez gólt lőhetett volna

Tovább növelhette volna előnyét a Juventus, ám Tévez lövése a kapufa mellett hagyta el a játékteret.

Cserékkel frissíti a City

Nem tud szépíteni a manchesteri együttes, Dzeko helyett Wilfried Bony áll be az utolsó húsz percre.

69. perc: szépít Kun

Az argentin játékos Silva passzából volt eredményes, öt méterről talált kapuba. City – Barcelona 1-2

Cserél a City

Nasri helyén Fernandinho folytatja a 62. percben.

New Yorkban is BL-nap van

A NYFC játékosai együtt nézik az európai topliga eseményeit.

Fél óra van hátra

Az első hatvan perc végére érkeztünk, a második felvonsában egyelőre nem potyognak a gólok. Veszélyes a Juve, ám újabb találat nem született.

Szépíthetett volna a City

Az 50. percben kihagyott a Barca-védelem, Dzeko fejelhetett a kaputól öt méterre, Ter Stegen azonban jó helyen állt.

Újabb dortmundi csere

A szünetben Szokratisz Papasztatopulosz helyére Oliver Kirch érkezett.

Újfent vezet a Juve

A 43. percben ismét megszerzi a vezetést a Juventus. Tévez után Pogba volt a labda útja, a francia könnyed passzát pedig az üresen álldogáló Morata hat méterről gurította a kapuba.

Pirlo is megsérül

Lukasz Piszczek után Pirlo is megsérül, Roberto Pereyra váltja az olasz veteránt.

Kényszerű csere a BVB-nél

Pogba kemény belépője után nem tudja folytatni a játékot Lukasz Piszczek, helyére Matthias Ginter érkezett a 32. percben. A francia középpályás megúszta sárga nélkül az esetet.

Suárez-dupla, City – Barca 0-2

A 30. percben már két gól a Barcelona előnye. Messi cselezgetett az ellenfél térfelén, majd Albához passzolt, a remek beadásból pedig Suárez pedig négy méterről nem tud hibázni.

Reus egyenlít, Juve – Dortmund 1-1

A rutinos Chiellini hibáját használta ki Reus, a Juve védője elcsúszott a tizenhatos a tizenhatos előtt, Reus pedig védője híján magányosan lőhetett tizenhatról a kapura. Juve – Dortmund 1-1, a 18. percben.

Suárez gól, vezet a Barca is

Kompany hibázott a Barcelona gólnál, a védő nem tudott felszabadítani, Suárez elé pöckölte a játékszert, aki kíméletlenül kihasználta a lehetőséget. City – Barca 0-1 a 16. percben.

Tévez-góllal vezet a Juve

A 13. percben megszerezte a vezetést a Juventus. Morata kevergetett a bal szélen, majd lőtt kapura, a labda kijött a kapusról, Tévez pedig köszönte szépen, közelről gurított a hálóba.

Dzeko próbálkozik

A másik pályán első ízben Dzeko próbálkozott kapura lövéssel, de Piqué blokkolt a 6. percben.

Helyzet az első percben

A dortmundi Ciro Immobile rögtön az első percben veszélyeztetett, az olasz 25 méterről vette célba a kaput, alig tévesztett célt.

20:45: útjára indult a labda

Szokásos sárga-fekete felszerelésben a Dortmund, míg a Juve a fehér-fekete csíkos mezben lép fel.
A Barcelona neonsárgában, míg a City halványkék öltözetet húzott.

Kezdők:

City: Man. City: Hart, Zabaleta, Kompany, Demichelis, Clichy, Fernando, Milner, Nasri, Silva, Džeko, Agüero.

Barcelona: Ter Stegen, Alves, Piqué, Mascherano, J.Alba, Busquets, Rakitić, Iniesta, Suárez, Neymar, Messi.

Juventus: Buffon, Lichtsteiner, Bonucci, Chiellini, Evra, Marchisio, Pirlo, Pogba, Vidal, Tevez, Morata.

Dortmund: Weidenfeller, Piszczek, Sokratis, Hummels, Schmelzer, Gündogan, Sahin, Mkhitaryan, Reus, Aubameyang, Immobile.

Kluivert szakkommentátor lesz

Torinóban minden készen áll

Klopp: vannak még problémáink

A Dortmund szakvezetője a találkozó előtt hangsúlyozta: „Vannak még problémáink, de nem fizikai. Fontos, hogy visszatérjen az önbizalmunk.”

Kitekintő: Özil várja a kupameccset

Az Arsenal ugyan csak holnap, a Monoco ellen lép pályára a BL-ben, ám Mesut Özil már nagyon várja a megmérettetést.

Felkészült a City Messiből?

Kompany szerint: „Ronaldót nehéz megállítani, Messit jóval egyszerűbb.”
A kijelentés ellenére az argentin zseni egy éve az őrületbe kergette a City védelmét, Kompanyval az élen.

A City nem tart a katalánoktól

Kitekintő: Ronaldo bevásárolt

Titánok harca Torinóban

Reus sérülése miatt kevesebbet játszott az idei szezonban, mint Pogba, ám a német hatékonyabbnak tűnik.

Mosolygós Barca-sztárok

A katalán játékosok reggelije vidáman telt. Több kép a link mögött.

1100 Barca-drukker Manchesterben

Idegenben is népest tábor kíséri el a katalánokat, a City elleni nyolcaddöntőben 1100 Barca-szurkoló szorít majd a vendég sikerért.

Gyilkos párbaj

Így aposztrofálja a a Mundo Deportivo Lionel Messi és Kun Agüero párharcát. Vajon melyik gólzsák lesz szerda este termékenyebb?

Mindenki ennyire várja az esti meccseket?

A Juventus és a Barca a legnépszerűbb

A lenti kimutatás szerint az európai országok legjobban a Barcelona és a Juventus végső sikerével lennének elégedettek. A magyar szurkolók a Real Madridot favorizálják.

A kedd este főszereplői

Kampl rosszul lett, tolószékkel szállították

A Dortmund biztosan nem számíthat Kevin Kampl játékára a Juve elleni találkozón. A játékos egy ideje vírusos betegséggel küszköd, az Olaszországba tartó repülőút során pedig rosszul lett a mosdóban. A 24 éves futballistát orvosai tolószékkel segítették le a járműről, társaitól elkülönítve megfigyelés alatt tartják. Lehetséges, hogy a Schalke elleni derbit is kihagyja.

Az elmúlt évek gólvágói:

Messi – Ronaldo csata mindenhol. Kedden az argentin növelheti góljainak számát.

Keddi hiányzók:

Manchester City – Barcelona
City: Yaya Touré eltiltott

Barcelona: Douglas és Vermaelen sérült

Juventus – Dortmund
Juve: Marrone sérült, tovább kérdéses, Barzagli és Matri pályára tud-e lépni

Dortmund: Grosskreutz sérült, Durm és Kampl beteg. Kehl lehet, nem tudja vállalni a játékot.

Touré nélkül nem megy a Citynek?

A lenti statisztika arról árulkodik, hogy a Manchester City meglehetősen gyenge teljesítményt nyújt Yaya Touré hiányában. Az elefántcsontparti játékos a Barca ellen sem léphet pályára…

Úton a Monaco is

A franciák csak szerdán lépnek pályára a BL-ben, ám a csapat már kedd délelőtt megérkezett Londonba. A nyolcaddöntőben az Arsenallal kerültek össze.

Tőlük várják ma a gólokat

Buffon tovább menetelne – a döntőig

– Remélem nem ez lesz a szezon legfontosabb mérkőzése számunkra. Szeretnénk, ha az álmunk minél tovább folytatódna.

Piqué Barca-továbbjutást vár

– Remélem a következő évben a végső győzelemért harcolhat a City. De nem ebben az évben!

Pirlo: BL-t akarok nyerni!

– Azért igazoltam a Juventusba, hogy bajnoki címeket nyerjek, s boldog vagyok, hogy ezt sikerült elérnünk. Azonban most meg kell tennünk a következő lépést, a visszavonulásom előtt szeretnék még egy BL-trófeát nyerni.

Kompany: inkább a Barca, mint a Stoke

– A Stoke City keményebb csapat, mint a Barcelona, ezért szívesebben játszok a spanyolok ellen, mert ők nem rugdosódnak egész meccsen. Az viszont igaz, hogy másodpercek alatt képesek eldönteni egy találkozó sorsát. Különleges csapat, különleges játékosokkal, de azért vagyok labdarúgó, hogy ilyen ellenfelekkel játsszak. Fel kell készülnünk belőlük, de egy biztos, nem félünk tőlük. A Premier League-ben sem adjuk fel a harcot soha, és a Bajnokok Ligájában sem fogjuk – mondta Kompany.

Allegri veszélyes Dortmundra számít

– A Dortmund jól szervezett csapat, amely nagyon jó focit játszik és sok gólt lő. Klopp teljesen átépítette a gárdát, nagyszerű edző, és nem téveszt meg minket a jelenlegi helyezésük a bajnokságban. Biztos vagyok benne, hogy a szezon végén az élmezőnyhöz tartoznak majd. Fontos mérkőzés lesz, de nem szabad elfelejteni, hogy kétszer kilencven perc áll a rendelkezésünkre. Nagy intenzitással kell játszanunk, mert a dortmundiak gyorsak és veszélyesek – mondta Massimiliano Allegri.

Manchester City (angol) – FC Barcelona (spanyol)

Ez az ütközet akár döntőnek is elmenne, tehát bármelyik csapat esik ki, egy topklubbal kevesebb lesz a legrangosabb európai kupasorozatban. A City az E jelű halálcsoportból jutott tovább a Bayern München után második helyen. Az angolok eddig nem szerepelnek meggyőzően, ugyanis a csoportkörből is csak az utolsó fordulót követően léptek tovább. A bajnokságban sem szerepel a legjobban Manuel Pellegrini legénysége, de kilábalni látszik a gödörből. Az utolsó két bajnokin kilenc gólt rúgtak és csak egyet kaptak. A gyárvárosiak közelednek az éllovas Chelsea együtteséhez, de még mindig öt pont a hátrányuk. A Barca magabiztosan, 15 ponttal nyerte az F csoportot. A főpróba nem sikerült a gránátvörös-kékeknek, ugyanis hatalmas meglepetésre a hétvégén hazai környezetben 1-0-s vereséget szenvedtek a Málagától. Ennek köszönhetően a bajnoki tabellán már négy pontra nőtt a hátrányuk a Real Madriddal szemben.

Juventus (olasz) – Borussia Dortmund (német)

A Juventus egyedüli olasz csapatként vág neki az egyenes kieséses szakasznak, és a szebb napokat is látott Dortmundot fogadja. Allegri legénysége toronymagasan vezeti a bajnokságot, az AS Roma egyre inkább leszakad. A Juve az utolsó fordulóban biztosította a továbbjutást az A csoportból. A torinóiak az elmúlt időszakban nagyon rosszul szerepeltek a Bajnokok Ligájában, az előző szezonban a csoportkört sem élték túl. A Borussia ennek pont az ellenkezője: szenvednek a bajnokságban, de a BL-ben menetelnek. A D csoportból elsőként jutottak tovább, és a Bundesligában is egyre kevésbé kell aggódniuk a kiesés miatt, ami valószínűleg a teljesítményükre is kihat.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő:

Február 17. kedd: Paris Saint-Germain (francia) – Chelsea 1-1 (angol); Sahtar Donyeck (ukrán) – Bayern München (német) 0-0 – visszavágók március 11. szerda

Február 18. szerda: FC Basel (svájci) – FC Porto (portugál) 1-1 és Schalke 04 (német) – Real Madrid (spanyol) 0-2 – visszavágók március 10. kedd

Február 24. kedd: Juventus (olasz) – Borussia Dortmund (német) és Manchester City (angol) – FC Barcelona (spanyol) – visszavágók

március 18. szerda Február 25. szerda: Arsenal FC (angol) – Monaco (francia) és Bayer Leverkusen (német) – Atlético Madrid (spanyol) – visszavágók március 17. kedd